Klikkaamalla pääset Pellon Ponnen pääsivustolle.Pellon Ponnen logo   etusivu | kilpailut | tulosarkisto | kuva-arkisto | yhteystiedot | Ritavaaran hiihtokeskus | hiihtolinkit                    
  Pellon Ponsi - hiihtoperinteitä vuodesta 1941

Hiihtäjät tiukassa nousussa

XXXVII MAAKUNTAVIESTI
Kilpailuilmoitus
Lähtölista
Tulokset
59. PELLON HIIHDOT
07.04.2007
Kilpailuilmoitus
TORNIONLAAKSON HIIHTO CUP
Info
Tornio 06.04.2007
Pello 07.04.2007
Ylläs 08.04.2007
Ylitornio 09.04.2007


 

Lapin maakuntaviesti 6.1.2007

T U L O K S E T

© Pellon Ponsi
Sarjaluettelo:


MKV-V; MYL; M16; N16; MYL; N18; M18; NYL; MYL;


maakuntaviesti 33 km V

 
       1. Rovaniemi 1                               1.30.47,1			
	
      101 Jari Poikela                   15.14,4  ( 1.)    15.14,4  ( 1.)
      102 Toni Vesala                    23.48,8  ( 1.)     8.34,4  ( 4.)
      103 Pauliina Kietäväinen           33.41,3  ( 1.)     9.52,5  ( 3.)
      104 Jukka Salo                     40.52,2  ( 1.)     7.10,9  ( 1.)
      105 Tuija Koivuranta               50.22,2  ( 1.)     9.30,0  ( 3.)
      106 Juha Upola                     58.52,9  ( 1.)     8.30,7  ( 6.)
      107 Jaana Marttala               1.08.21,5  ( 1.)     9.28,6  ( 4.)
      108 Heikki Loukusa               1.30.47,1  ( 1.)    22.25,6  ( 3.)
 
  2. Rovaniemi 2                               1.32.08,3      1.21,2
 
      111 Ari Palolahti                  15.26,5  ( 2.)    15.26,5  ( 2.)
      112 Janne Arkko                    24.18,9  ( 2.)     8.52,4  ( 7.)
      113 Anni Hakola                    34.19,6  ( 2.)    10.00,7  ( 5.)
      114 Juha Alm                       41.31,7  ( 2.)     7.12,1  ( 2.)
      115 Tiia Uusiautti                 52.05,6  ( 2.)    10.33,9  ( 8.)
      116 Anssi Ylipulli               1.00.21,9  ( 2.)     8.16,3  ( 3.)
      117 Hilla Rapo                   1.09.55,9  ( 2.)     9.34,0  ( 5.)
      118 Mikko Koutaniemi             1.32.47,8  ( 2.)    22.51,9  ( 4.)
 
  3. Inari 1                                   1.33.52,8      3.05,7
 
      141 Joni Seppä                     15.46,9  ( 3.)    15.46,9  ( 3.)
      142 Sammeli Portti                 25.13,4  ( 4.)     9.26,5  (10.)
      143 Minna Hartikainen-Portti       35.32,7  ( 5.)    10.19,3  ( 8.)
      144 Tomi Lehtola                   43.09,3  ( 3.)     7.36,6  ( 3.)
      145 Kristiina Ranttila             53.14,4  ( 4.)    10.05,1  ( 6.)
      146 Yrjö Portti                  1.01.35,1  ( 3.)     8.20,7  ( 5.)
      147 Tiina Portti                 1.10.42,8  ( 3.)     9.07,7  ( 3.)
      148 Reijo Nykänen                1.33.52,8  ( 3.)    23.10,0  ( 5.)
 
  4. Sodankylä 1                               1.34.01,4      3.14,3
 
      121 Juho Harjula                   16.39,8  ( 4.)    16.39,8  ( 4.)
      122 Tero Alatalo                   25.09,7  ( 3.)     8.29,9  ( 2.)
      123 Elina Itkonen                  34.32,2  ( 3.)     9.22,5  ( 1.)
      124 Juha Kaltiokumpu               43.32,7  ( 4.)     9.00,5  ( 9.)
      125 Niina Jänkälä                  53.12,9  ( 3.)     9.40,2  ( 5.)
      126 Sami-Petteri Juopperi        1.01.58,2  ( 4.)     8.45,3  ( 8.)
      127 Marjo Välimaa                1.11.46,1  ( 5.)     9.47,9  ( 7.)
      128 Reima Idström                1.34.01,4  ( 4.)    22.15,3  ( 2.)
 
  5. Tornio                                     1.35.09,2      4.22,1
 
      161 Markus Pessa                   17.15,1  ( 7.)    17.15,1  ( 7.)
      162 Niko Niskanen                  26.00,9  ( 7.)     8.45,8  ( 6.)
      163 Tiina Elf                      36.22,6  ( 7.)    10.21,7  ( 9.)
      164 Juhani Hytönen                 44.42,7  ( 7.)     8.20,1  ( 6.)
      165 Elina Ahola                    54.04,7  ( 5.)     9.22,0  ( 2.)
      166 Samuli Keisu                 1.02.01,5  ( 5.)     7.56,8  ( 1.)
      167 Piia Ailinpieti              1.11.35,7  ( 4.)     9.34,2  ( 6.)
      168 Ville Rantajärvi             1.35.09,2  ( 5.)    23.33,5  ( 6.)
 
  6. Rovaniemi 3                              1.36.40,4      5.53,3
 
      151 Kari Ollila                    17.03,9  ( 5.)    17.03,9  ( 5.)
      152 Henri Määttä                   25.36,7  ( 6.)     8.32,8  ( 3.)
      153 Saana Udd                      35.30,2  ( 4.)     9.53,5  ( 4.)
      154 Velu Kallunki                  43.35,2  ( 5.)     8.05,0  ( 5.)
      155 Maria Lahtela                  54.05,7  ( 6.)    10.30,5  ( 7.)
      156 Antti Keskinarkaus           1.02.39,9  ( 6.)     8.34,2  ( 7.)
      157 Ira-Erika Malvalehto         1.12.33,2  ( 6.)     9.53,3  ( 9.)
      158 Harri Anttila                1.36.40,4  ( 6.)    24.07,2  ( 8.)
 
  7. Kemi 1                                    1.37.25,9      6.38,8
 
      131 Mikael Lammi                   19.20,1  (10.)    19.20,1  (10.)
      132 Jesse Maunu                    28.24,8  (10.)     9.04,7  ( 9.)
      133 Elisa Pitkänen                 38.01,5  ( 9.)     9.36,7  ( 2.)
      134 Jani Vestenius                 46.24,1  ( 9.)     8.22,6  ( 7.)
      135 Sanna Pulkkinen                55.37,5  ( 8.)     9.13,4  ( 1.)
      136 Henrik Jokela                1.03.54,7  ( 7.)     8.17,2  ( 4.)
      137 Erika Utriainen              1.13.01,9  ( 7.)     9.07,2  ( 2.)
      138 Miika Rautio                 1.37.25,9  ( 7.)    24.24,0  ( 9.)
 
  8. Posio                                     1.37.33,5      6.46,4
 
      181 Juho-Veikko Luksua             18.30,6  ( 8.)    18.30,6  ( 8.)
      182 Eino Vuollet                   27.15,1  ( 8.)     8.44,5  ( 5.)
      183 Saara Soudunsaari              37.59,4  ( 8.)    10.44,3  (10.)
      184 Tero Maaninka                  45.50,6  ( 8.)     7.51,2  ( 4.)
      185 Pirkko Posio                   57.17,3  (10.)    11.26,7  (11.)
      186 Santeri Soudunsaari          1.06.48,0  (10.)     9.30,7  ( 9.)
      187 Emilia Soudunsaari           1.15.23,7  ( 9.)     8.35,7  ( 1.)
      188 Esa Mursu                    1.37.33,5  ( 8.)    22.09,8  ( 1.)
 
  9. Ylitornio                                 1.38.53,5      8.06,4
 
      171 Jukka Vasenius                 18.31,4  ( 9.)    18.31,4  ( 9.)
      172 Juuso Vaaraniemi               28.10,7  ( 9.)     9.39,3  (11.)
      173 Niina Irva                     38.27,6  (10.)    10.16,9  ( 6.)
      174 Esa Rantakeisu                 47.28,8  (10.)     9.01,2  (10.)
      175 Tiia Hyrkäs                    57.06,9  ( 9.)     9.38,1  ( 4.)
      176 Teemu Salminen               1.05.11,6  ( 8.)     8.04,7  ( 2.)
      177 Niina Mäki                   1.15.03,8  ( 8.)     9.52,2  ( 8.)
      178 Jukka Vanhapiha              1.38.53,5  ( 9.)    23.49,7  ( 7.)
 
 10. Keminmaa                                  1.40.50,5     10.03,4
 
      201 Veijo Nurmikumpu               17.10,6  ( 6.)    17.10,6  ( 6.)
      202 Tapani Pesonen                 25.29,4  ( 5.)     8.18,8  ( 1.)
      203 Heli Haapala                   35.46,6  ( 6.)    10.17,2  ( 7.)
      204 Ilpo Juopperi                  44.15,6  ( 6.)     8.29,0  ( 8.)
      205 Marika Hyvärinen               55.10,9  ( 7.)    10.55,3  ( 9.)
      206 Antti Toivoniemi             1.05.23,3  ( 9.)    10.12,4  (11.)
      207 Heidi Kallio                 1.15.57,6  (10.)    10.34,3  (11.)
      208 Tuomo Pesonen                1.40.50,5  (10.)    24.52,9  (10.)
 
 11. Sodankylä 2                              1.46.30,8     15.43,7
 
      191 Tapio Vierelä                  19.44,6  (11.)    19.44,6  (11.)
      192 Petri Alatalo                  28.43,7  (11.)     8.59,1  ( 8.)
      193 Meri Maijala                   39.32,6  (11.)    10.48,9  (11.)
      194 Jaakko Julkunen                48.42,4  (11.)     9.09,8  (11.)
      195 Suvi-Päivikki Julkunen       1.00.01,1  (11.)    11.18,7  (10.)
      196 Joonas Hannula               1.09.40,9  (11.)     9.39,8  (10.)
      197 Aira Strand                  1.19.52,0  (11.)    10.11,1  (10.)
      198 Kari Mähönen                 1.46.30,8  (11.)    26.38,8  (11.)
 
 

Sarjaluettelo


Miehet 6 km    Osuus 1    6 km V

 
   1. Jari Poikela             Rovaniemi                    15.14,4		
  2. Ari Palolahti            Rovaniemi                    15.26,5      0.12,1
  3. Joni Seppä               Inari                        15.46,9      0.32,5
  4. Juho Harjula             Sodankylä                    16.39,8      1.25,4
  5. Kari Ollila              Rovaniemi                    17.03,9      1.49,5
  6. Veijo Nurmikumpu         Keminmaa                     17.10,6      1.56,2
  7. Markus Pessa             Tornio                       17.15,1      2.00,7
  8. Juho-Veikko Luksua       Posio                        18.30,6      3.16,2
  9. Jukka Vasenius           Ylitornio                    18.31,4      3.17,0
 10. Mikael Lammi             Kemi                         19.20,1      4.05,7
 11. Tapio Vierelä            Sodankylä                    19.44,6      4.30,2
 

Sarjaluettelo


M16 tai M50 3 km    Osuus 2    3 km V

 
   1. Tapani Pesonen           Keminmaa                      8.18,8		
  2. Tero Alatalo             Sodankylä                     8.29,9      0.11,1
  3. Henri Määttä             Rovaniemi                     8.32,8      0.14,0
  4. Toni Vesala              Rovaniemi                     8.34,4      0.15,6
  5. Eino Vuollet             Posio                         8.44,5      0.25,7
  6. Niko Niskanen            Tornio                        8.45,8      0.27,0
  7. Janne Arkko              Rovaniemi                     8.52,4      0.33,6
  8. Petri Alatalo            Sodankylä                     8.59,1      0.40,3
  9. Jesse Maunu              Kemi                          9.04,7      0.45,9
 10. Sammeli Portti           Inari                         9.26,5      1.07,7
 11. Juuso Vaaraniemi         Ylitornio                     9.39,3      1.20,5
 

Sarjaluettelo


N16 tai N40 3 km   Osuus 3   3 km V

 
   1. Elina Itkonen            Sodankylä                     9.22,5		
  2. Elisa Pitkänen           Kemi                          9.36,7      0.14,2
  3. Pauliina Kietäväinen     Rovaniemi                     9.52,5      0.30,0
  4. Saana Udd                Rovaniemi                     9.53,5      0.31,0
  5. Anni Hakola              Rovaniemi                    10.00,7      0.38,2
  6. Niina Irva               Ylitornio                    10.16,9      0.54,4
  7. Heli Haapala             Keminmaa                     10.17,2      0.54,7
  8. Minna Hartikainen-Portti Inari                        10.19,3      0.56,8
  9. Tiina Elf                Tornio                       10.21,7      0.59,2
 10. Saara Soudunsaari        Posio                        10.44,3      1.21,8
 11. Meri Maijala             Sodankylä                    10.48,9      1.26,4
 

Sarjaluettelo


Miehet 3 km   Osuus 4   3 km V

 
   1. Jukka Salo               Rovaniemi                     7.10,9		
  2. Juha Alm                 Rovaniemi                     7.12,1      0.01,2
  3. Tomi Lehtola             Inari                         7.36,6      0.25,7
  4. Tero Maaninka            Posio                         7.51,2      0.40,3
  5. Velu Kallunki            Rovaniemi                     8.05,0      0.54,1
  6. Juhani Hytönen           Tornio                        8.20,1      1.09,2
  7. Jani Vestenius           Kemi                          8.22,6      1.11,7
  8. Ilpo Juopperi            Keminmaa                      8.29,0      1.18,1
  9. Juha Kaltiokumpu         Sodankylä                     9.00,5      1.49,6
 10. Esa Rantakeisu           Ylitornio                     9.01,2      1.50,3
 11. Jaakko Julkunen          Sodankylä                     9.09,8      1.58,9
 

Sarjaluettelo


N18 tai N35 3 km   Osuus 5   3 km V

 
   1. Sanna Pulkkinen          Kemi                          9.13,4		
  2. Elina Ahola              Tornio                        9.22,0      0.08,6
  3. Tuija Koivuranta         Rovaniemi                     9.30,0      0.16,6
  4. Tiia Hyrkäs              Ylitornio                     9.38,1      0.24,7
  5. Niina Jänkälä            Sodankylä                     9.40,2      0.26,8
  6. Kristiina Ranttila       Inari                        10.05,1      0.51,7
  7. Maria Lahtela            Rovaniemi                    10.30,5      1.17,1
  8. Tiia Uusiautti           Rovaniemi                    10.33,9      1.20,5
  9. Marika Hyvärinen         Keminmaa                     10.55,3      1.41,9
 10. Suvi-Päivikki Julkunen   Sodankylä                    11.18,7      2.05,3
 11. Pirkko Posio             Posio                        11.26,7      2.13,3
 

Sarjaluettelo


M18 tai M40 3 km   Osuus 6   3 km V

 
   1. Samuli Keisu             Tornio                        7.56,8		
  2. Teemu Salminen           Ylitornio                     8.04,7      0.07,9
  3. Anssi Ylipulli           Rovaniemi                     8.16,3      0.19,5
  4. Henrik Jokela            Kemi                          8.17,2      0.20,4
  5. Yrjö Portti              Inari                         8.20,7      0.23,9
  6. Juha Upola               Rovaniemi                     8.30,7      0.33,9
  7. Antti Keskinarkaus       Rovaniemi                     8.34,2      0.37,4
  8. Sami-Petteri Juopperi    Sodankylä                     8.45,3      0.48,5
  9. Santeri Soudunsaari      Posio                         9.30,7      1.33,9
 10. Joonas Hannula           Sodankylä                     9.39,8      1.43,0
 11. Antti Toivoniemi         Keminmaa                     10.12,4      2.15,6
 

Sarjaluettelo


Naiset 3 km   Osuus 7   3 km V

 
   1. Emilia Soudunsaari       Posio                         8.35,7		
  2. Erika Utriainen          Kemi                          9.07,2      0.31,5
  3. Tiina Portti             Inari                         9.07,7      0.32,0
  4. Jaana Marttala           Rovaniemi                     9.28,6      0.52,9
  5. Hilla Rapo               Rovaniemi                     9.34,0      0.58,3
  6. Piia Ailinpieti          Tornio                        9.34,2      0.58,5
  7. Marjo Välimaa            Sodankylä                     9.47,9      1.12,2
  8. Niina Mäki               Ylitornio                     9.52,2      1.16,5
  9. Ira-Erika Malvalehto     Rovaniemi                     9.53,3      1.17,6
 10. Aira Strand              Sodankylä                    10.11,1      1.35,4
 11. Heidi Kallio             Keminmaa                     10.34,3      1.58,6
 

Sarjaluettelo


Miehet 9 km   Osuus 8   9 km V

 
   1. Esa Mursu                Posio                        22.09,8		
  2. Reima Idström            Sodankylä                    22.15,3      0.05,5
  3. Heikki Loukusa           Rovaniemi                    22.25,6      0.15,8
  4. Mikko Koutaniemi         Rovaniemi                    22.51,9      0.42,1
  5. Reijo Nykänen            Inari                        23.10,0      1.00,2
  6. Ville Rantajärvi         Tornio                       23.33,5      1.23,7
  7. Jukka Vanhapiha          Ylitornio                    23.49,7      1.39,9
  8. Harri Anttila            Rovaniemi                    24.07,2      1.57,4
  9. Miika Rautio             Kemi                         24.24,0      2.14,2
 10. Tuomo Pesonen            Keminmaa                     24.52,9      2.43,1
 11. Kari Mähönen             Sodankylä                    26.38,8      4.29,0
 

Sarjaluettelo




                               

Tervetuloa Pelloon !

Pellon Ponsi ry



Tutustu näihin hiihtosivuihin!
Lansi-Pohjan hiihto ry
Lapin piiri
Suomen Hiihtoliitto
Hiihtostadion.net
Eero Mäntyranta museo
Ritavalkean laskettelukeskus


Pellon sään
löydät
Foreca Oy:n
sivuilta.
Pellon Ponsi hiihtojaosto, sihteeri Petri Uusitalo, Orankitie 3, 95710 Naamijoki
Puh: 0400 397 021, 016 - 588 126, Fax: 016 - 588151
lähetä sähköpostia