Klikkaamalla pääset Pellon Ponnen pääsivustolle.Pellon Ponnen logo   etusivu | kilpailut | tulosarkisto | kuva-arkisto | yhteystiedot | Ritavaaran hiihtokeskus | hiihtolinkit                    
  Pellon Ponsi - hiihtoperinteitä vuodesta 1941

Hiihtäjät tiukassa nousussa

59. PELLON HIIHDOT
07.04.2007
Kilpailuilmoitus
TORNIONLAAKSON HIIHTO CUP
Info
Tornio 06.04.2007
Pello 07.04.2007
Ylläs 08.04.2007
Ylitornio 09.04.2007
XXXVII MAAKUNTAVIESTI
Tulokset
SARJAHIIHJDOT
Tiinan Torin hiihdot 01.03.2007
PK Sprintti
10.03.2007
Tulokset
Meän Lasten Hihdot 11.03.2007
10.03.2007
Tulokset

Meän Hihto 2007

T U L O K S E T

Lapset  11.03.

© Pellon Ponsi
Sarjaluettelo:
TP4; TP6; TP8; T10; P10; T12; P12; T14; P14;


Tytöt ja Pojat 4 v. (2003 - ) 200 m 0.2 km P

 
  1. Johanna Alanenpää                                      1.20,2
  2. Pauliina Tuppurainen                                   1.29,4      0.09,2
  3. Ilona Heikka                                           1.38,2      0.18,0
  4. Olli Ylisaukko-Oja                                     2.03,1      0.42,9
  5. Riikka Korteniemi                                      2.31,3      1.11,1
  6. Saku Uusitalo                                          2.43,2      1.23,0
  7. Emilia Aho                                             3.24,8      2.04,6
  8. Maria Ylisaukko-oja                                    4.00,3      2.40,1
  9. Edvard Jonsson                                         6.31,4      5.11,2
 10. Amanda Uusitalo                                        7.35,7      6.15,5

Sarjaluettelo


T ja P 6 v. ( 2001 - 2002 ) 500 m 0.5 km P

 
  1. Hanna Havela                                           5.39,0
  2. Miia Mäntyranta                                        6.00,6      0.21,6
  3. Anna Pakisjärvi                                        6.04,3      0.25,3
  4. Emilia Syväniemi                                       7.24,8      1.45,8
  5. Anna Uusitalo                                          7.35,2      1.56,2
  6. Sari Pantzar                                           9.30,7      3.51,7
  7. Ellen Mattsson                                         9.37,3      3.58,3
  8. Heidi Lohiniva                                        11.14,3      5.35,3
  9. Arvid Arvidsson                                       12.52,3      7.13,3
 10. Johannes Rantatalo                                    12.57,9      7.18,9
 11. Axel Uusitalo                                         15.09,1      9.30,1

Sarjaluettelo


T ja P 8 v. ( 1999 - 2000 ) 1 km 1 km P

 
  1. Alina Heikka                                           4.28,7
  2. Topias Jussila                                         4.36,2      0.07,5
  3. Elina Tuppurainen                                      5.31,5      1.02,8
  4. Tuomas Ylisaukko-oja                                   5.33,6      1.04,9
  5. Samuel Wanhatalo                                       5.37,4      1.08,7
  6. Niina Alanenpää                                        5.39,2      1.10,5
  7. Henni Ylisaukko-oja                                    5.44,0      1.15,3
  8. Santeri Koskenniemi                                    6.18,7      1.50,0
  9. Santeri Pantzar                                        6.24,9      1.56,2
 10. Mari Korteniemi                                        7.07,6      2.38,9
 11. Sanna Pantzar                                          7.12,6      2.43,9
 12. Michael Mansikka                                       7.18,0      2.49,3
 13. Jenni Lohiniva                                         7.23,0      2.54,3
 14. Hugo Lindberg                                          7.43,8      3.15,1
 15. Emma Arvidsson                                         7.48,0      3.19,3
 16. Roope Pakisjärvi                                      10.07,4      5.38,7
 17. Noora Harju                                           10.21,6      5.52,9

Sarjaluettelo


Tytöt 10 v. ( 1997 - 1998 ) 1 km 1 km P

 
  1. Essi Heikka                                            3.29,9
  2. Jonna Niemi                                            4.33,9      1.04,0
  3. Oline Malmberg                                         5.05,9      1.36,0
  4. Lovisa Wanhatalo                                       5.23,7      1.53,8
  5. Tiia Mäntyranta                                        5.45,5      2.15,6
  6. Jenni Korteniemi                                       5.48,7      2.18,8

Sarjaluettelo


Pojat 10 v. (1997 - 1998 ) 1 km 1 km P

 
  1. Janne Alanenpää                                        3.53,5
  2. Misa Tammela                                           4.16,5      0.23,0
  3. Emil Mattsson                                          4.28,5      0.35,0
  4. Lukas Svangård                                         5.09,2      1.15,7
  5. Samuli Harju                                           5.58,8      2.05,3
  6. Johan Mansikka                                         6.27,6      2.34,1

Sarjaluettelo


Tytöt 12 v. (1995 - 1996 ) 2 km 2 km P

 
  1. Juulianna Oja                                          7.09,4
  2. Johanna Pelttari                                       9.04,8      1.55,4
  3. Erika Syväniemi                                       10.23,1      3.13,7
  4. Ida Mansikka                                          11.38,4      4.29,0
  5. Inka Lohiniva                                         12.09,0      4.59,6
  6. Jasmin El.asfr                                        12.41,1      5.31,7
  7. Saga Rantatalo                                        14.41,8      7.32,4
  8. Anna El.asfr                                          14.55,7      7.46,3

Sarjaluettelo


Pojat 12 v. (1995 - 1996 ) 2 km 2 km P

 
  1. Tuukka Jussila                                         6.31,4
  2. Matias Laitamaa                                        7.48,2      1.16,8
  3. Nore Malmberg                                          9.23,3      2.51,9
  4. Matias Ylisaukko-oja                                   9.43,4      3.12,0
  5. Jeremias Väisänen                                      9.59,0      3.27,6

Sarjaluettelo


Tytöt 14 v. ( 1993 - 1994 ) 2 km 2 km P

 
  1. Hanna-Riikka Heikka                                    6.53,0
  2. Jutta Vaaraniemi                                       7.14,3      0.21,3
  3. Viivi Lepistö                                          8.08,2      1.15,2
  4. Tanja Vierikko                                         8.08,5      1.15,5
  5. Sanna Alanenpää                                        8.15,6      1.22,6

Sarjaluettelo


Pojat 14 v. (1993 - 1994 ) 2 km 2 km P

 
  1. Santeri Uusitalo                                       6.01,2
  2. Vili Tammela                                           6.07,4      0.06,2
  3. Atle Malmberg                                          6.33,2      0.32,0

Sarjaluettelo




Tutustu näihin hiihtosivuihin!
Lansi-Pohjan hiihto ry
Lapin piiri
Suomen Hiihtoliitto
Hiihtostadion.net
Eero Mäntyranta museo
Ritavalkean laskettelukeskus


Pellon sään
löydät
Foreca Oy:n
sivuilta.
Pellon Ponsi hiihtojaosto, sihteeri Petri Uusitalo, Orankitie 3, 95710 Naamijoki
Puh: 0400 397 021, 016 - 588 126, Fax: 016 - 588151
lähetä sähköpostia