Klikkaamalla pääset Pellon Ponnen pääsivustolle.Pellon Ponnen logo   etusivu | kilpailut | tulosarkisto | kuva-arkisto | yhteystiedot | Ritavaaran hiihtokeskus | hiihtolinkit                    
  Pellon Ponsi - hiihtoperinteitä vuodesta 1941


2005
Pellon Hiihdot 26.03.2005
Meän Hihto sprintti 13.03.2005
Meän Hihto lapset 12.03.2005
PK kisa Ritavaarassa 05.02.2005
2004
Pellon Hiihdot 10.04.2004
2003
Pellon Hiihdot 19.04.2003
2002
Pellon Hiihdot 30.03.2002

 

Pellon Hiihdot

Tulokset

Fis. 54 Pellon Hiihdot 30.03.2002  

sarja: P8 1 KM             /lopputulokset/klo 16:18
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus  
   1. (  11) Tuomas Ylläsjärvi       Sieppijärven Sisu       0.04.30,6
   2. (   3) Mika Piha               PÖYTYÄN URHEILIJAT      0.04.44,1  0.13,5
   3. (  14) Joonas Sarkkinen        OULUNSALON VASAMA       0.04.49,5  0.18,9
   4. (  15) Tuukka Ahopelto         Seinäjoen Hiihtoseura   0.04.49,9  0.19,3
   5. (   5) Miika Niskanen          Alatornion Pirkat       0.04.50,2  0.19,6
   6. (   8) Marko Kemppainen        Oulaisten Taru          0.04.54,7  0.24,1
   7. (   2) Toomas Kollo            Eesti                   0.04.57,8  0.27,2
   8. (  13) Tuomas Olli             Ounasvaaran Hiihtoseur  0.05.04,0  0.33,4
   9. (  10) Reijo Tähtinen          Honkajoen Seudun Urhei  0.05.07,6  0.37,0
  10. (   7) Aapo Hakala             Seinäjoen Hiihtoseura   0.05.16,8  0.46,2
  11. (   6) Tobias Strand           If Brahe                0.05.20,8  0.50,2
  12. (  12) Mika Paloniemi          Haukiputaan Veikot      0.05.35,6  1.05,0
  13. (   4) Juha Luuri              Seinäjoen Hiihtoseura   0.06.08,1  1.37,5

sarja: P9 1 KM             /lopputulokset/klo 16:19
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. (  48) Taavi Ahopelto          Seinäjoen Hiihtoseura   0.03.58,1
   2. (  47) Timo Hietaoja           KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.04.01,4  0.03,3
   3. (  44) Santeri Uusitalo        Pellon Ponsi            0.04.03,3  0.05,2
   4. (  43) Samuli Jetsonen         KARTTULAN URHEILIJAT    0.04.12,1  0.14,0
   5. (  45) Marko Viitamäki         Ylistaron Kilpa-Veljet  0.04.12,8  0.14,7
   6. (  38) Antti Ojansivu          Ylöjärven Ryhti         0.04.13,8  0.15,7
   7. (  51) Mikko Koistinen         Puijon Hiihtoseura      0.04.16,7  0.18,6
   8. (  50) Jussi Uitto             Seinäjoen Hiihtoseura   0.04.21,1  0.23,0
   9. (  41) Olli Teivaala           Ylöjärven Urheilijat    0.04.21,9  0.23,8
      (  40) Jussi Havela            Pellon Ponsi            0.04.21,9  0.23,8
  11. (  39) Jonatan Sandvik         If Brahe                0.04.28,2  0.30,1
  12. (  42) Otso-Matti Ollila       RUUKIN KISA             0.04.54,0  0.55,9
  13. (  46) Jon Ewalds              Borgå Akilles           0.05.12,1  1.14,0

sarja: P11 2 KM            /lopputulokset/klo 16:20
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 108) Kairo Bergman           SONKAJÄRVEN PAHKA       0.06.18,4
   2. ( 127) Teppo Lampinen          JÄMSÄNKOSKEN ILVES      0.06.33,8  0.15,4
   3. ( 110) Jari Kolari             Alatornion Pirkat       0.06.36,6  0.18,2
   4. ( 109) Ristomatti Hakola       KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.06.39,5  0.21,1
   5. ( 119) Eero-Pekka Auvinen      Orimattilan Jymy        0.06.42,6  0.24,2
   6. ( 111) Topias Tiainen          Kangasalan Kisa         0.06.52,3  0.33,9
   7. ( 124) Arttu Jetsonen          Puijon Hiihtoseura      0.07.18,1  0.59,7
   8. ( 114) Joni Penttinen          KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.07.23,5  1.05,1
   9. ( 122) Petri Ailinpieti        Alatornion Pirkat       0.07.30,8  1.12,4
  10. ( 115) Tapio Salo              Muonion Tunturi-Veikot  0.07.41,7  1.23,3
  11. ( 120) Mikko Viitamäki         Ylistaron Kilpa-Veljet  0.07.48,6  1.30,2
  12. ( 117) Tuomas Naulapää         Ylöjärven Urheilijat    0.07.48,9  1.30,5
  13. ( 126) Antti Alppi             KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.07.52,3  1.33,9
  14. ( 123) Jens Renqvist           IF VOM                  0.08.15,0  1.56,6
  15. ( 113) Antti Kola              TERVOLAN TERÄVÄ         0.08.22,6  2.04,2
  16. ( 129) Sami Kuoppala           LAPPAJÄRVEN VEIKOT      0.08.27,9  2.09,5
  17. ( 112) Joonas Ylläsjärvi       Sieppijärven Sisu       0.08.29,0  2.10,6
  18. ( 121) Joona Rajahalme         KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.08.51,5  2.33,1
  19. ( 118) Tuukka Pöyhönen         Puijon Hiihtoseura      0.08.54,5  2.36,1
  20. ( 128) Kalle Saarimaa          Nivalan Urheilijat      0.08.55,6  2.37,2
  21. ( 125) Mats Pettersson         Ruotsi                  0.09.38,3  3.19,9

sarja: P12 2 KM            /lopputulokset/klo 16:21
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 163) Jaakko Saarela          VIIALAN VIRI            0.06.03,6
   2. ( 174) Sami Leskinen           KARTTULAN URHEILIJAT    0.06.07,9  0.04,3
   3. ( 161) Sami Kokkonen           Reisjärven Pilke        0.06.08,7  0.05,1
   4. ( 160) Oskar Sjölund           If Brahe                0.06.10,4  0.06,8
   5. ( 171) Jim Härtull             IF VOM                  0.06.13,7  0.10,1
   6. ( 159) Markus Jokinen          KURIKAN RYHTI           0.06.23,0  0.19,4
   7. ( 165) Marko Huhtala           Härmänseudun Hiihtäjät  0.06.34,4  0.30,8
   8. ( 168) Juhani Hietaoja         KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.06.36,6  0.33,0
   9. ( 156) Matti Luuri             Seinäjoen Hiihtoseura   0.06.37,6  0.34,0
  10. ( 148) Juho Hietanen           Pakilan Veto            0.06.43,8  0.40,2
  11. ( 154) Aleksi Jussila          Iin Urheilijat          0.06.45,6  0.42,0
  12. ( 167) Joosep Narusk           Eesti                   0.06.51,0  0.47,4
  13. ( 164) Niko Koskela            KURIKAN RYHTI           0.06.53,7  0.50,1
  14. ( 155) Lassi Köykkä-Luopa      KURIKAN RYHTI           0.06.57,4  0.53,8
  15. ( 149) Eetu-Petteri Rantanen   KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.06.59,7  0.56,1
  16. ( 151) Joni Luukkainen         LIPERIN HIIHTOSEURA     0.07.00,5  0.56,9
  17. ( 152) Jan Ewalds              Borgå Akilles           0.07.01,0  0.57,4
  18. ( 162) Kim Kantolainen         Aavasaksan Urheilijat   0.07.01,5  0.57,9
  19. ( 173) Atte Lappalainen        Puijon Hiihtoseura      0.07.02,4  0.58,8
  20. ( 170) Teemu Salminen          Aavasaksan Urheilijat   0.07.12,2  1.08,6
  21. ( 157) Samuel Pökälä           PADASJOEN YRITYS        0.07.33,3  1.29,7
  22. ( 153) Joonas Kaukola          Seinäjoen Hiihtoseura   0.07.41,1  1.37,5
  23. ( 169) Jaakko Hyttinen         Sieppijärven Sisu       0.07.41,9  1.38,3
  24. ( 166) Jaakko Ylimikkotervo    TERVOLAN TERÄVÄ         0.07.46,2  1.42,6
  25. ( 172) Lauri Mäkinen           Kangasalan Kisa         0.07.54,6  1.51,0
  26. ( 150) Jesse Vaaraniemi        Aavasaksan Urheilijat   0.07.59,1  1.55,5

sarja: P13 3 KM            /lopputulokset/klo 16:21
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 205) Antti Ypyä              Nivalan Urheilijat      0.09.49,9
   2. ( 199) Reima Laakkonen         Joensuun Kataja         0.10.25,6  0.35,7
   3. ( 204) Tuomas Myllykoski       Noormarkun Nopsa        0.10.27,8  0.37,9
   4. ( 206) Jim Åhl                 Ruotsi                  0.10.36,1  0.46,2
   5. ( 198) Kari Junno              Nivalan Urheilijat      0.10.40,9  0.51,0
   6. ( 210) Pasi Anttila            Siilinjärven Hiihtoseu  0.11.21,1  1.31,2
   7. ( 208) Martin Junkka           Ruotsi                  0.11.22,9  1.33,0
   8. ( 202) Fredrik Lyngmark        Ruotsi                  0.11.36,6  1.46,7
   9. ( 203) Jurgen Kaur             Eesti                   0.11.51,3  2.01,4
  10. ( 196) Juha-Matti Vesala       Oulun Hiihtoseura       0.11.55,1  2.05,2
  11. ( 201) Samuli Keisu            Alatornion Pirkat       0.12.12,2  2.22,3
  12. ( 207) Patrik Väisänen         KYMIN KOSKENPOJAT       0.12.21,0  2.31,1
  13. ( 200) Jan-Martin Pettersson   Ruotsi                  0.15.00,5  5.10,6

sarja: P14 3 KM            /lopputulokset/klo 16:22
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 312) Matti Nevala            Vihdin Viesti           0.09.21,9
   2. ( 323) Andres Kollo            Eesti                   0.09.32,7  0.10,8
   3. ( 319) Henkik Ekstrand         If Brahe                0.09.38,2  0.16,3
   4. ( 321) Juuso Haataja           Seinäjoen Hiihtoseura   0.09.45,5  0.23,6
   5. ( 314) Mihkel Palok            Eesti                   0.09.51,2  0.29,3
   6. ( 318) Jonas Härtull           IF VOM                  0.09.53,3  0.31,4
   7. ( 304) Joni Kauvosaari         Aavasaksan Urheilijat   0.09.53,6  0.31,7
   8. ( 317) Niklas Mannberg         Ruotsi                  0.09.59,0  0.37,1
   9. ( 309) Ville Kunnari           Aavasaksan Urheilijat   0.09.59,7  0.37,8
  10. ( 295) Sami Lyytinen           Puijon Hiihtoseura      0.10.06,1  0.44,2
  11. ( 322) Peter Lundbäck          Ruotsi                  0.10.06,9  0.45,0
  12. ( 291) Joonas Rauhansalo       Vihdin Viesti           0.10.09,4  0.47,5
  13. ( 320) Mikael Norberg          Ruotsi                  0.10.10,2  0.48,3
  14. ( 300) Lari Jetsonen           Puijon Hiihtoseura      0.10.12,2  0.50,3
  15. ( 315) Ville Kaarakainen       Vihdin Viesti           0.10.24,5  1.02,6
  16. ( 293) Ilkka Salminen          Kangasalan Kisa         0.10.34,4  1.12,5
  17. ( 294) Santtu Onikki           JOROISTEN URHEILIJAT    0.10.37,0  1.15,1
  18. ( 313) Niko Havela             Pellon Ponsi            0.10.39,6  1.17,7
  19. ( 305) Sami Tuoma              Pellon Ponsi            0.10.51,7  1.29,8
  20. ( 302) Jarno Pökälä            PADASJOEN YRITYS        0.10.56,5  1.34,6
  21. ( 292) Jussi Rautio            Pellon Ponsi            0.11.03,8  1.41,9
  22. ( 310) Juha Huhtanen           KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.11.07,7  1.45,8
  23. ( 299) Markus Heikkinen        Ylöjärven Urheilijat    0.11.12,8  1.50,9
  24. ( 306) Marko Salomaa           PADASJOEN YRITYS        0.11.18,9  1.57,0
  25. ( 301) Juho Penttinen          NILSIAN NUJAKKA         0.11.24,4  2.02,5
  26. ( 298) Otto Eerola             KYMIN KOSKENPOJAT       0.11.30,5  2.08,6
  27. ( 297) Jani Haapala            Keminsuun Kisa          0.11.38,2  2.16,3
  28. ( 307) Juha Hokajärvi          Kangasalan Kisa         0.11.45,8  2.23,9
  29. ( 311) Ville Kuoppala          LAPPAJÄRVEN VEIKOT      0.11.49,6  2.27,7
  30. ( 308) Miikka Kierivaara       Ounasvaaran Hiihtoseur  0.12.30,8  3.08,9
  31. ( 290) Kristian Nieminen       Haapamäen Urheilijat    0.12.42,5  3.20,6

sarja: P15 5 KM            /lopputulokset/klo 16:23
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 346) Teet Lehes              Eesti                   0.15.35,4
   2. ( 341) Eero Teivaala           Ylöjärven Urheilijat    0.15.37,4  0.02,0
   3. ( 340) Andreas Wiksten         Borgå Akilles           0.15.40,2  0.04,8
   4. ( 342) Juho Rautio             Pellon Ponsi            0.15.57,6  0.22,2
   5. ( 336) Juuso Jussila           Iin Urheilijat          0.16.07,6  0.32,2
   6. ( 345) Madis Kollo             Eesti                   0.16.25,5  0.50,1
   7. ( 327) Teemu Pihlaja           IF LÄNKEN               0.16.26,9  0.51,5
   8. ( 330) Martin Norrgård         PARGAS IF               0.16.28,5  0.53,1
   9. ( 339) Miika Lotvonen          Laitasaaren Veto        0.16.29,5  0.54,1
  10. ( 344) Heikki Kukkonen         Puijon Hiihtoseura      0.16.36,3  1.00,9
  11. ( 338) Antti Kumpula           Sieppijärven Sisu       0.16.44,4  1.09,0
  12. ( 331) Arttu Luikkonen         JANAKKALAN JANA         0.16.58,3  1.22,9
  13. ( 333) Henrik Väisänen         KYMIN KOSKENPOJAT       0.17.19,5  1.44,1
  14. ( 332) Jonas Hamström          Lovisa Tor-Loviisan To  0.17.30,4  1.55,0
  15. ( 337) Lauri Laakkonen         Joensuun Kataja         0.18.02,1  2.26,7
  16. ( 335) Tuomas Kaukola          Seinäjoen Hiihtoseura   0.18.13,6  2.38,2
  17. ( 343) Martin Jakobsson        Ruotsi                  0.18.34,8  2.59,4
  18. ( 334) Sami Ylimikkotervo      TERVOLAN TERÄVÄ         0.19.34,5  3.59,1

sarja: P16 5 KM            /lopputulokset/klo 16:23
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 349) Timo Simonlatser        Eesti                   0.14.31,0
   2. ( 368) Jarkko Tossavainen      NILSIAN NUJAKKA         0.15.00,2  0.29,2
   3. ( 369) Vladislav Kostin        Eesti                   0.15.03,6  0.32,6
   4. ( 365) Teemu Kalliojärvi       RISTIINAN URHEILIJAT    0.15.07,0  0.36,0
   5. ( 364) Antti Häkämies          Anjalan Liitto          0.15.15,9  0.44,9
      ( 363) Lauri Ott               Eesti                   0.15.15,9  0.44,9
   7. ( 357) Toni Pulkkinen          Vetelin Urheilijat      0.15.18,8  0.47,8
   8. ( 355) Björn Sjölund           If Brahe                0.15.22,2  0.51,2
   9. ( 371) Mats Andersson          Ruotsi                  0.15.27,4  0.56,4
  10. ( 366) Henrik Lyngmark         Ruotsi                  0.15.32,2  1.01,2
  11. ( 362) Jonas Lindell           IF LÄNKEN               0.15.32,7  1.01,7
  12. ( 354) Markus Pessa            Alatornion Pirkat       0.15.50,5  1.19,5
  13. ( 356) Antti Ruotsalainen      Puijon Hiihtoseura      0.16.00,4  1.29,4
  14. ( 353) Jouni Holopainen        Puijon Hiihtoseura      0.16.01,9  1.30,9
  15. ( 360) Mikko Uitto             Seinäjoen Hiihtoseura   0.16.05,6  1.34,6
  16. ( 372) Jukka Vanhapiha         Aavasaksan Urheilijat   0.16.15,3  1.44,3
  17. ( 367) Esa-Pekka Pirinen       KYMIN KOSKENPOJAT       0.16.16,6  1.45,6
  18. ( 351) Mikko Karekivi          Alatornion Pirkat       0.16.42,4  2.11,4
  19. ( 350) Antti Nikumaa           Sieppijärven Sisu       0.16.46,2  2.15,2
  20. ( 361) Mikko Kauppi            Kalajoen Junkkarit      0.16.48,1  2.17,1
  21. ( 359) Anssi Liikanen          RISTIINAN URHEILIJAT    0.16.51,3  2.20,3

sarja: P10 2 KM            /lopputulokset/klo 16:29
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. (  82) Mika Kantele            Hartolan Voima          0.06.50,0
   2. (  69) Iivo Niskanen           VIEREMÄN KOITTO         0.06.55,4  0.05,4
   3. (  78) Jari Manninen           RUUKIN KISA             0.07.13,8  0.23,8
   4. (  65) Matti Piha              PÖYTYÄN URHEILIJAT      0.07.22,3  0.32,3
   5. (  75) Tommi Bergman           Iisalmen Visa           0.07.31,3  0.41,3
   6. (  70) Anssi Köykkä-Luopa      KURIKAN RYHTI           0.07.34,0  0.44,0
   7. (  74) Artur Palok             Eesti                   0.07.36,4  0.46,4
   8. (  67) Arttu-Ville Salminen    VIIALAN VIRI            0.07.36,8  0.46,8
   9. (  84) Joakim Pihlajaniemi     Seinäjoen Hiihtoseura   0.07.43,9  0.53,9
  10. (  71) Jukka Heikka            Aavasaksan Urheilijat   0.07.44,9  0.54,9
  11. (  76) Niko Niskanen           Alatornion Pirkat       0.07.48,6  0.58,6
  12. (  66) Lennart Ruuda           Eesti                   0.07.57,4  1.07,4
  13. (  79) Miko Haikka             VIIALAN VIRI            0.07.57,7  1.07,7
  14. (  83) Juuso Vaaraniemi        Aavasaksan Urheilijat   0.08.20,7  1.30,7
  15. (  68) Timo Savukoski          Yppärin Urheilijat      0.08.45,1  1.55,1
  16. (  81) Jussi Rajahalme         KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.09.18,2  2.28,2

sarja: T8 1 KM             /lopputulokset/klo 16:19
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. (  26) Heli Haapala            Keminsuun Kisa          0.04.37,6
   2. (  20) Essi Hannunkivi         Keminsuun Kisa          0.04.43,9  0.06,3
   3. (  32) Jonna Juvani            Aavasaksan Kisa         0.04.49,3  0.11,7
   4. (  35) Mikaela Ekstrand        If Brahe                0.04.56,9  0.19,3
   5. (  31) Elli-Noora Koskela      KURIKAN RYHTI           0.05.03,4  0.25,8
   6. (  24) Satu Mörsky             KEURUUN KISAILIJAT      0.05.03,6  0.26,0
   7. (  27) Noora Holmström         Iin Urheilijat          0.05.27,1  0.49,5
   8. (  22) Emilia Myllykoski       Noormarkun Nopsa        0.05.33,4  0.55,8
   9. (  29) Ira Matkaselkä          Oulaisten Huima         0.05.37,8  1.00,2
  10. (  25) Jutta Vaaraniemi        Aavasaksan Urheilijat   0.05.46,7  1.09,1
  11. (  30) Marianna Ylimikkotervo  TERVOLAN TERÄVÄ         0.05.50,2  1.12,6
  12. (  23) Juulianna Oja           Pellon Ponsi            0.05.52,5  1.14,9
  13. (  28) Jenny Renqvist          IF VOM                  0.05.55,7  1.18,1
  14. (  33) Hanna Eerola            KYMIN KOSKENPOJAT       0.05.56,0  1.18,4
  15. (  34) Emmi Räisälä            Kokkolan Veikot         0.06.27,2  1.49,6
  16. (  19) Sara Strand             If Brahe                0.09.25,8  4.48,2

sarja: T9 1 KM             /lopputulokset/klo 16:19
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. (  58) Anette Haukilahti       Alatornion Pirkat       0.04.00,1
   2. (  56) Marianne Hietaoja       KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.04.04,0  0.03,9
   3. (  59) Milka Pakarinen         Kangasalan Kisa         0.04.25,4  0.25,3
   4. (  61) Enna Hakala             Seinäjoen Hiihtoseura   0.04.31,0  0.30,9
   5. (  55) Erika Lyngmark          Ruotsi                  0.04.45,5  0.45,4
   6. (  62) Essi Lotvonen           Laitasaaren Veto        0.05.13,7  1.13,6
   7. (  57) Iida-Liisa Hyttinen     Sieppijärven Sisu       0.05.21,0  1.20,9

sarja: T10 2 KM            /lopputulokset/klo 16:20
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. (  95) Kaisa Ilonen            Kangasalan Kisa         0.07.22,7
   2. (  90) Janette Mäki            Karinaisten Kunto       0.07.37,7  0.15,0
   3. (  89) Meri-Maija Ollila       RUUKIN KISA             0.07.40,7  0.18,0
   4. (  98) Sini Kantele            Hartolan Voima          0.08.03,7  0.41,0
   5. ( 100) Jenna Kauvosaari        Aavasaksan Urheilijat   0.08.09,1  0.46,4
   6. ( 103) Eveliina Hannunkivi     Keminsuun Kisa          0.08.11,6  0.48,9
   7. (  91) Johanna Salomaa         PADASJOEN YRITYS        0.08.22,3  0.59,6
   8. (  99) Kerstin Uiboupin        Eesti                   0.08.22,9  1.00,2
   9. (  96) Susan Kiiski            LAITILAN JYSKE          0.08.27,9  1.05,2
  10. (  93) Sonja Kuusinen          KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.08.37,2  1.14,5
  11. (  94) Sanni Keisu             Alatornion Pirkat       0.08.55,6  1.32,9
  12. (  97) Maria Moberg            Ruotsi                  0.08.59,6  1.36,9
  13. ( 104) Sanna Isometsä          Alatornion Pirkat       0.09.22,6  1.59,9
  14. ( 101) Leena Kallo             Pellon Ponsi            0.09.48,8  2.26,1
  15. ( 102) Emmi Leskinen           KARTTULAN URHEILIJAT    0.10.25,3  3.02,6

sarja: T11 2 KM            /lopputulokset/klo 16:20
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 138) Hanna Peltola           PORIN SEUDUN HIIHTÄJÄT  0.07.01,0
   2. ( 144) Emma Wennebjörk         Ruotsi                  0.07.05,3  0.04,3
   3. ( 142) Mari Manninen           RUUKIN KISA             0.07.07,7  0.06,7
   4. ( 143) Jenniina Wallenius      PYHÄRANNAN MYRSKY       0.07.09,2  0.08,2
   5. ( 139) Heli Hokajärvi          Kangasalan Kisa         0.07.14,1  0.13,1
   6. ( 135) Marika Joensuu          KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.07.15,7  0.14,7
   7. ( 140) Eija Hietaoja           KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.07.16,5  0.15,5
   8. ( 136) Emma Sjölund            If Brahe                0.07.26,5  0.25,5
   9. ( 145) Ilona Salminen          Kangasalan Kisa         0.07.30,7  0.29,7
  10. ( 134) Mikaela Jakobsson       Ruotsi                  0.07.54,9  0.53,9
  11. ( 137) Emmi Nieminen           Kaipolan Vire           0.07.59,9  0.58,9
  12. ( 141) Meri Nevala             Vihdin Viesti           0.08.00,6  0.59,6

sarja: T12 2 KM            /lopputulokset/klo 16:21
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 181) Sini Kiiski             LAITILAN JYSKE          0.06.49,7
   2. ( 178) Laura Huhta             Aavasaksan Urheilijat   0.06.50,0  0.00,3
   3. ( 183) Fanny Pekkari           Ruotsi                  0.06.54,1  0.04,4
   4. ( 179) Josefin Sandvik         If Brahe                0.06.56,2  0.06,5
   5. ( 185) Laura Joensuu           Saloisten Reipas        0.06.57,9  0.08,2
   6. ( 188) Anna-Lena Ekstrand      If Brahe                0.07.03,3  0.13,6
   7. ( 187) Eeva Teivaala           Ylöjärven Urheilijat    0.07.11,2  0.21,5
   8. ( 192) Tanja Sarkanen          Kangasalan Kisa         0.07.16,5  0.26,8
   9. ( 180) Sanni Kujamäki          KYMIN KOSKENPOJAT       0.07.18,0  0.28,3
  10. ( 182) Outi Kuvaja             WARKAUDEN URHEILIJAT    0.07.31,0  0.41,3
  11. ( 190) Marika Paloniemi        Haukiputaan Veikot      0.07.31,2  0.41,5
  12. ( 184) Essi Kiiski             KYMIN KOSKENPOJAT       0.07.35,6  0.45,9
  13. ( 186) Tiia Jetsonen           Puijon Hiihtoseura      0.07.55,3  1.05,6

sarja: T13 3 KM            /lopputulokset/klo 16:21
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 224) Anna Westerlund         PARGAS IF               0.10.51,8
   2. ( 214) Emma Peltola            ULVILAN URA             0.10.53,8  0.02,0
   3. ( 226) Kirsi Putila            Oulaisten Huima         0.11.28,2  0.36,4
   4. ( 222) Elin Jakobsson          Ruotsi                  0.11.28,9  0.37,1
   5. ( 221) Milla Lotvonen          Laitasaaren Veto        0.11.40,7  0.48,9
   6. ( 228) Teele Tähe              Eesti                   0.12.21,3  1.29,5
   7. ( 220) Johanna Hietaoja        KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.12.27,8  1.36,0
   8. ( 219) Jenny Jakobsson         Ruotsi                  0.12.45,5  1.53,7
   9. ( 217) Elisa Pelttari          Pellon Ponsi            0.13.06,4  2.14,6
  10. ( 223) Anna-Leena Auvinen      Orimattilan Jymy        0.13.09,4  2.17,6
  11. ( 216) Milla Niva              Aavasaksan Urheilijat   0.13.48,9  2.57,1
  12. ( 227) Hanna Wallenius         PYHÄRANNAN MYRSKY       0.14.16,9  3.25,1
  13. ( 218) Katariina Välimaa       Aavasaksan Urheilijat   0.16.16,6  5.24,8

sarja: T14 3 KM            /lopputulokset/klo 16:22
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 253) Kerttu Niskanen         VIEREMÄN KOITTO         0.10.30,2
   2. ( 250) Satu Annila             Kangasalan Kisa         0.10.54,6  0.24,4
   3. ( 244) Reetta Naulapää         Ylöjärven Urheilijat    0.11.17,7  0.47,5
   4. ( 235) Mirka Lampinen          JÄMSÄNKOSKEN ILVES      0.11.19,9  0.49,7
   5. ( 232) Jonna Säisä             VIEREMÄN KOITTO         0.11.23,9  0.53,7
   6. ( 247) Riina Ahvenniemi        LAPPAJÄRVEN VEIKOT      0.11.24,4  0.54,2
   7. ( 233) Mari Salminen           Aavasaksan Urheilijat   0.11.26,7  0.56,5
   8. ( 240) Piia Ailinpieti         Alatornion Pirkat       0.11.27,0  0.56,8
   9. ( 242) Jenni Kemppainen        Oulaisten Taru          0.11.27,3  0.57,1
  10. ( 238) Netta Palmu             Tampereen Pyrintö       0.11.33,4  1.03,2
  11. ( 243) Johanna Väänänen        NILSIAN NUJAKKA         0.11.43,2  1.13,0
  12. ( 246) Linnea Ojala            Ruotsi                  0.11.48,1  1.17,9
  13. ( 236) Tiina Hartikainen       NILSIAN NUJAKKA         0.11.53,5  1.23,3
  14. ( 237) Anniina Kuusinen        KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.12.14,6  1.44,4
  15. ( 239) Ira-Erika Malvalehto    Ounasvaaran Hiihtoseur  0.12.16,0  1.45,8
  16. ( 245) Jonna Penttinen         KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.12.26,8  1.56,6
  17. ( 248) Jaana Santamäki         PORIN SEUDUN HIIHTÄJÄT  0.12.44,8  2.14,6
  18. ( 241) Noona Pihlajaniemi      Seinäjoen Hiihtoseura   0.13.04,2  2.34,0
  19. ( 249) Siret Leeland           Eesti                   0.13.35,5  3.05,3
  20. ( 251) Helena Moberg           Ruotsi                  0.16.21,4  5.51,2

sarja: T15 3 KM            /lopputulokset/klo 16:22
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 267) Charlotte Kalla         Ruotsi                  0.10.21,3
   2. ( 264) Linda Söderholm         IF Minken               0.10.35,1  0.13,8
   3. ( 261) Kaisa Ranki             JANAKKALAN JANA         0.10.36,8  0.15,5
   4. ( 266) Lisa Jonsson            Ruotsi                  0.10.51,5  0.30,2
   5. ( 263) Susanna Porela          Oulun Hiihtoseura       0.10.52,1  0.30,8
   6. ( 258) Emma Westerlund         PARGAS IF               0.11.09,0  0.47,7
   7. ( 259) Kaisa Saarimaa          Nivalan Urheilijat      0.11.23,8  1.02,5
   8. ( 268) Katarina Moberg         Ruotsi                  0.11.29,5  1.08,2
   9. ( 257) Sanni Lindroos          KYMIN KOSKENPOJAT       0.11.31,2  1.09,9
  10. ( 260) Camilla Söderholm       IF Minken               0.11.36,4  1.15,1
  11. ( 262) Anu Aalto               ULVILAN URA             0.11.37,5  1.16,2
  12. ( 265) Linda Johansson         Ruotsi                  0.11.54,8  1.33,5

sarja: T16 3 KM            /lopputulokset/klo 16:22
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 282) Emma Lunbäck            Ruotsi                  0.09.58,8
   2. ( 284) Noora Virtanen          Lahden Hiihtoseura      0.10.31,3  0.32,5
   3. ( 283) Nina Lindberg           PARGAS IF               0.10.34,7  0.35,9
   4. ( 286) Katri Mäntylä           Kaipolan Vire           0.10.37,1  0.38,3
   5. ( 285) Kaija Udras             Eesti                   0.10.53,2  0.54,4
   6. ( 272) Heta-M Kumpulainen      Suonenjoen Vasama       0.10.55,8  0.57,0
   7. ( 273) Jenna Suomi             ULVILAN URA             0.11.04,7  1.05,9
   8. ( 278) Heli Penttinen          ISOJOEN URHEILIJAT      0.11.24,9  1.26,1
   9. ( 276) Erika Utriainen         Kemin Hiihtoseura       0.11.30,2  1.31,4
  10. ( 279) Paula Anttila           Siilinjärven Hiihtoseu  0.11.33,9  1.35,1
  11. ( 277) Marjo Vesala            Kuivasjärven Aura       0.11.49,0  1.50,2
  12. ( 280) Elina Santamäki         PORIN SEUDUN HIIHTÄJÄT  0.12.06,4  2.07,6
  13. ( 274) Katriina Sarnola        Puijon Hiihtoseura      0.12.31,8  2.33,0
      ( 281) Tanja Putila            Oulaisten Huima           kesk.

sarja: N18 5 KM            /lopputulokset/klo 16:23
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 387) Sumiko Ishigaki         Japani                  0.16.44,5
   2. ( 388) Chisa Obayashi          Japani                  0.16.59,5  0.15,0
   3. ( 383) Irina Terentjeva        Liettua                 0.17.18,4  0.33,9
   4. ( 386) Piret Pormeister        Eesti                   0.17.29,9  0.45,4
   5. ( 384) Tagne Tähe              Eesti                   0.17.43,8  0.59,3
   6. ( 390) Kadri Lehtla            Eesti                   0.17.52,6  1.08,1
   7. ( 380) Kaisa Huhta             Aavasaksan Urheilijat   0.18.11,1  1.26,6
   8. ( 382) Heidi Nikumaa           Sieppijärven Sisu       0.18.16,5  1.32,0
   9. ( 389) Sirli Hanni             Eesti                   0.18.21,0  1.36,5
  10. ( 385) Li Vene                 Eesti                   0.18.27,3  1.42,8
  11. ( 379) Heidi Kottari           Kaustisen Pohjan-Veiko  0.18.30,2  1.45,7
  12. ( 376) Marika Pesonen          Alatornion Pirkat       0.18.44,9  2.00,4
  13. ( 377) Hanna Jauhiainen        Puijon Hiihtoseura      0.18.51,4  2.06,9
  14. ( 378) Niina Puhakainen        KYMIN KOSKENPOJAT       0.18.56,9  2.12,4

sarja: N35 5 KM            /lopputulokset/klo 16:24
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 396) Marjut Vuorenmaa        Oulun Hiihtoseura       0.18.44,2
   2. ( 394) Seija Pieskä            Oulun Hiihtoseura       0.20.45,6  2.01,4

sarja: N20 5 KM            /lopputulokset/klo 16:25
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 453) Kirsi Perälä            Kaipolan Vire           0.16.15,6
   2. ( 454) Mona-Lisa Malvalehto    Ounasvaaran Hiihtoseur  0.16.22,6  0.07,0
   3. ( 455) Lotta Puttonen          Jyväskylän Hiihtoseura  0.17.16,1  1.00,5
   4. ( 451) Annukka Mäki-Ontto      KURIKAN RYHTI           0.18.14,6  1.59,0

sarja: NYL 5 KM            /lopputulokset/klo 16:25
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 467) Kati Sundqvist          Noormarkun Nopsa        0.15.20,6
   2. ( 466) Riikka Sirviö           Jyväskylän Hiihtoseura  0.15.21,2  0.00,6
   3. ( 469) Aino-Kaisa Saarinen     Hollolan Urheilijat-46  0.15.51,3  0.30,7
   4. ( 463) Johanna Pöllänen        Oulun Hiihtoseura       0.16.26,8  1.06,2
   5. ( 464) Anu Kopra               NAKKILAN VIRE           0.16.54,8  1.34,2
   6. ( 468) Marjo Korander          Vihdin Viesti           0.17.26,2  2.05,6
   7. ( 462) Rosa-Maria Malvalehto   Ounasvaaran Hiihtoseur  0.17.34,3  2.13,7

sarja: M35/40 5 KM         /lopputulokset/klo 16:24
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 400) Jarmo Luuri             Seinäjoen Hiihtoseura   0.15.19,9
   2. ( 406) Antti Pöyhönen          Maaningan Mahti         0.15.33,9  0.14,0
   3. ( 404) Veikko Hietaoja         KANKAANPÄÄN URHEILIJAT  0.15.44,5  0.24,6
   4. ( 405) Mauri Kaila             Tampereen Yritys        0.15.45,5  0.25,6
   5. ( 402) Jari Nieminen           PADASJOEN YRITYS        0.15.51,4  0.31,5
   6. ( 399) Timo Hietanen           Pakilan Veto            0.17.21,0  2.01,1
   7. ( 401) Ben Ewalds              Borgå Akilles           0.20.31,2  5.11,3

sarja: M45/50 5 KM         /lopputulokset/klo 16:24
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 411) Arto Purho              MYLLYKOSKEN KILPAVEIKO  0.16.09,1
   2. ( 410) Tapio Nieminen          Kaipolan Vire           0.16.37,5  0.28,4
   3. ( 414) Niilo Väisänen          Pellon Ponsi            0.17.36,4  1.27,3
   4. ( 412) Pekka Pökälä            PADASJOEN YRITYS        0.17.52,3  1.43,2
   5. ( 413) Auvo Kuvaja             WARKAUDEN URHEILIJAT    0.18.15,1  2.06,0

sarja: M55 5 KM            /lopputulokset/klo 16:25
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 420) Eero Heman              HOLLOLAN NASTA          0.16.31,4
   2. ( 419) Oiva Lukkari            Alatornion Pirkat       0.25.18,7  8.47,3

sarja: M18 8 KM            /lopputulokset/klo 16:25
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 432) Shintaro Kuwabara       Japani                  0.23.52,7
   2. ( 436) Nobu Naruse             Japani                  0.24.54,7  1.02,0
   3. ( 439) Olli-Pekka Tolvanen     Joensuun Kataja         0.25.01,2  1.08,5
   4. ( 441) Ergo Kelder             Eesti                   0.25.09,3  1.16,6
   5. ( 438) Lauri Teivaala          Ylöjärven Urheilijat    0.25.17,5  1.24,8
   6. ( 435) Isak Savilahti          Ruotsi                  0.25.27,3  1.34,6
   7. ( 437) Tauno Töld              Eesti                   0.25.33,9  1.41,2
   8. ( 429) Ville Rantajärvi        Alatornion Pirkat       0.25.39,2  1.46,5
   9. ( 443) Ats Uiboupin            Eesti                   0.25.47,5  1.54,8
  10. ( 440) Niklas Moberg           Ruotsi                  0.25.59,5  2.06,8
  11. ( 430) Villu Vasilkovski       Eesti                   0.26.06,5  2.13,8
  12. ( 425) Jani Simola             Valkealan Kajo          0.26.17,5  2.24,8
  13. ( 444) Harald Wurm             Itävalta                0.26.20,3  2.27,6
  14. ( 424) Mikko Suni              Kalajoen Junkkarit      0.26.58,7  3.06,0

sarja: M20 10 KM           /lopputulokset/klo 16:26
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 483) Tomi-Pekka Riihivuori   Tampereen Pyrintö       0.29.52,6
   2. ( 484) Kari Varis              Kiteen Urheilijat       0.30.19,4  0.26,8
   3. ( 486) Martin Mesotitsch       Itävalta                0.31.11,2  1.18,6
   4. ( 489) Johan Gustafsson        Borgå Akilles           0.31.12,8  1.20,2
   5. ( 488) Ilkka Heinonen          Kaipolan Vire           0.31.18,8  1.26,2
   6. ( 485) Mikko Rinta             VÄHÄKYRÖN VIESTI        0.31.19,3  1.26,7
   7. ( 490) Mikko Holmgren          Vantaan Hiihtoseura     0.31.32,3  1.39,7
   8. ( 476) Teemu Lemmettylä        Puijon Hiihtoseura      0.31.59,5  2.06,9
   9. ( 482) Andreas Forstner        Itävalta                0.32.38,2  2.45,6
  10. ( 487) Florian Schipflinger    Itävalta                0.32.59,8  3.07,2
  11. ( 479) Tony Meyer              Borgå Akilles           0.33.41,3  3.48,7
  12. ( 478) Lauri Eskola            LOIMAAN JANKKO          0.33.44,8  3.52,2
  13. ( 477) Jarkko Kantola          Jalasjärven Jalas       0.34.29,6  4.37,0

sarja: MYL 10 KM           /lopputulokset/klo 16:26
------------------------------------------------------------------------------
 sij.   nro  nimi                    seura                     aika     erotus
   1. ( 497) Ronnie Emet             If Brahe                0.29.00,5
   2. ( 506) Naohiro Takahashi       Ounasvaaran Hiihtoseur  0.29.00,6  0.00,1
   3. ( 518) Ari Palolahti           Alatornion Pirkat       0.29.02,5  0.02,0
   4. ( 517) Alexander Schwarz       Vuokatti Ski Team Kain  0.29.12,1  0.11,6
   5. ( 494) Jarmo Karhu             Haapaveden Urheilijat   0.29.16,6  0.16,1
   6. ( 519) Valeri Rodokhlebov      Kuusamon Erä-Veikot     0.29.27,4  0.26,9
   7. ( 499) Juha Koski              Valkealan Kajo          0.29.29,3  0.28,8
   8. ( 498) Daniel Schwarz          Vuokatti Ski Team Kain  0.29.54,5  0.54,0
   9. ( 516) Markus Airila           KERAVAN URHEILIJAT      0.29.56,3  0.55,8
  10. ( 509) Niklas Dahllund         Ik Falken               0.30.09,2  1.08,7
  11. ( 521) Veli-Pekka Kurunmäki    Jyväskylän Hiihtoseura  0.30.14,1  1.13,6
  12. ( 495) Juris Germanis          Latvia                  0.30.19,9  1.19,4
  13. ( 520) Sami Jauhojärvi         Alatornion Pirkat       0.30.20,9  1.20,4
  14. ( 502) Leif Ena                Ik Falken               0.30.23,3  1.22,8
  15. ( 496) Markus Nilsson          IF Minken               0.30.25,9  1.25,4
  16. ( 514) Kimmo Sandvik           Lovisa Tor-Loviisan To  0.30.33,0  1.32,5
  17. ( 503) Matti Eskola            LOIMAAN JANKKO          0.31.02,6  2.02,1
  18. ( 508) Juha Bäck               Hämeenlinnan Hiihtoseu  0.31.26,2  2.25,7
  19. ( 512) Olli Holmgren           Vantaan Hiihtoseura     0.31.29,0  2.28,5
  20. ( 504) Ville Vesterinen        Tammelan Ryske          0.32.26,9  3.26,4
  21. ( 515) Markus Knutgård         Ruotsi                  0.32.40,4  3.39,9
  22. ( 501) Aiko Aigro              Muonion Kiri            0.33.18,1  4.17,6
  23. ( 500) Tero From               Karinaisten Kunto       0.33.43,5  4.43,0



Tutustu näihin hiihtosivuihin!
Lansi-Pohjan hiihto ry
Lapin piiri
Suomen Hiihtoliitto
Hiihtostadion.net


Pellon sään
löydät
Foreca Oy:n
sivuilta.
Pellon Ponsi hiihtojaosto, sihteeri Petri Uusitalo, Orankitie 3, 95710 Naamijoki
Puh: 0400 397 021, 016 - 588 126, Fax: 016 - 588151
lähetä sähköpostia