Klikkaamalla pääset Pellon Ponnen pääsivustolle.Pellon Ponnen logo   etusivu | kilpailut | tulosarkisto | kuva-arkisto | yhteystiedot | Ritavaaran hiihtokeskus | hiihtolinkit                    
  Pellon Ponsi - hiihtoperinteitä vuodesta 1941


2005
Pellon Hiihdot 26.03.2005
Meän Hihto sprintti 13.03.2005
Meän Hihto lapset 12.03.2005
PK kisa Ritavaarassa 05.02.2005
2004
Pellon Hiihdot 10.04.2004
2003
Pellon Hiihdot 19.04.2003
2002
Pellon Hiihdot 30.03.2002

 

Pellon Hiihdot

Tulokset

Fis. 55 Pellon Hiihdot 19.04.2003  

   P8 1 km

  1   Tuukka Ahopelto      Seinäjoen Hiihtoseur 630017      03.37,0          
  2   Olli-Pekka Niskanen  Alatornion Pirkat    653706      03.45,6   00.08,6
  3   Lauri Vuorinen       PERNIÖN URHEILIJAT   654987      03.54,4   00.17,4
  4   Tuukka Jussila       Sieppijärven Sisu    653745      03.56,0   00.19,0
  5   Mikko Heikkala       Vetelin Urheilijat   648063      03.57,4   00.20,4
  6   Onni-Vilhelmi Ojanen Kaustisen Pohjan-Vei 651276      03.57,7   00.20,7
  7   Toomas Kollo         Eesti                000000      03.57,9   00.20,9
  8   Miika Tiiro          Iin Urheilijat       653983      04.15,7   00.38,7
  9   Santeri Pesola       Reisjärven Pilke     653039      04.21,0   00.44,0
 10   Mikko Holm           Ounasvaaran Hiihtose 630202      04.37,4   01.00,4
 11   Matias Laitamaa      Aavasaksan Urheilija 678867      04.48,4   01.11,4
 12   Karl-Johann Reitalu  Eesti                000000      04.48,7   01.11,7
 13   Juha Luuri           Seinäjoen Hiihtoseur 662730      05.13,8   01.36,8
 14   Janne Alanenpää      Aavasaksan Kisa      626990      06.52,6   03.15,6

  T8 1 km

  1   Jenny Renqvist       IF VOM               655310      04.03,0          
  2   Karoliina Viippola   Aavasaksan Kisa      612676      04.40,1   00.37,1
  3   Noora Määttä         MUUROLAN KISAVEIKOT  657515      05.14,3   01.11,3
  4   Laura-Sofia Juuso    Aavasaksan Urheilija 678864      05.28,3   01.25,3
  5   Suvi Karjalainen     Aavasaksan Kisa      603877      05.34,2   01.31,2
  6   Jasmine Ewalds       Borgå Akilles        685258      07.08,7   03.05,7

  P9  1 km

  1   Tuomas Ylläsjärvi    Sieppijärven Sisu    653743      03.41,7          
  2   Marko Kemppainen     Oulaisten Taru       600263      03.42,5   00.00,8
  3   Miika Niskanen       Alatornion Pirkat    648942      03.46,2   00.04,5
  4   Tuomas Olli          Ounasvaaran Hiihtose 631321      03.47,8   00.06,1
  5   Joonas Sarkkinen     OULUNSALON VASAMA    654021      03.48,1   00.06,4
  6   Mikko Huhdanpää      KORTESJÄRVEN JÄRVI-V 652654      03.52,8   00.11,1
  7   Aleksi Hirvonen      Puijon Hiihtoseura   628201      03.54,7   00.13,0
  8   Petteri Kauppila     TEUVAN RIVAKKA       663276      03.57,9   00.16,2
  9   Aapo Hakala          Seinäjoen Hiihtoseur 662732      04.07,6   00.25,9
 10   Mika Paloniemi       Haukiputaan Veikot   632055      04.18,2   00.36,5

  T9  1 km

  1   Heli Haapala         Keminsuun Kisa       603721      03.40,9          
  2   Jonna Juvani         Aavasaksan Kisa      612682      03.41,6   00.00,7
  3   Essi Hannunkivi      Keminsuun Kisa       626927      03.44,5   00.03,6
  4   Julia Rask           PARGAS IF            662764      03.46,3   00.05,4
  5   Ira Matkaselkä       Oulaisten Huima      600426      04.12,1   00.31,2
  6   Noora Holmström      Iin Urheilijat       629602      04.12,9   00.32,0
  7   Sanna Alanenpää      Aavasaksan Kisa      612681      04.28,5   00.47,6
  8   Jutta Vaaraniemi     Aavasaksan Urheilija 601688      04.29,2   00.48,3
  9   Marianna Ylimikkoter TERVOLAN TERÄVÄ      627272      04.37,5   00.56,6
 10   Iita Niskanen        VIEREMÄN KOITTO      687508      04.40,7   00.59,8
 11   Hanna-Riikka Heikka  Aavasaksan Kisa      626988      04.48,7   01.07,8
 12   Jonna Kuru           Sieppijärven Sisu    653744      04.49,7   01.08,8
 13   Sara-Maria Hirvonen  Puijon Hiihtoseura   000000      04.56,1   01.15,2

  P10  2 km

  1   Timo Hietaoja        KANKAANPÄÄN URHEILIJ 602396      06.43,6          
  2   Samuli Jetsonen      KARTTULAN URHEILIJAT 663773      06.44,4   00.00,8
  3   Santeri Uusitalo     Pellon Ponsi         631255      06.48,4   00.04,8
  4   Taavi Ahopelto       Seinäjoen Hiihtoseur 603127      06.53,2   00.09,6
  5   Kalle Haajanen       Hartolan Voima       653410      06.56,7   00.13,1
  6   Mika Ahistus         Saloisten Reipas     600957      06.57,8   00.14,2
  7   Antti Ojansivu       Ylöjärven Ryhti      611926      07.04,1   00.20,5
  8   Saku Kimpimäki       Seinäjoen Hiihtoseur 603135      07.05,9   00.22,3
  9   Oskar Lundgren       Ruotsi               000000      07.10,6   00.27,0
 10   Jussi Uitto          Seinäjoen Hiihtoseur 662687      07.12,0   00.28,4
 11   Jonatan Sandvik      If Brahe             609340      07.17,7   00.34,1
 12   Jussi Havela         Pellon Ponsi         627285      07.25,8   00.42,2
 13   Mikko Koistinen      Puijon Hiihtoseura   608164      07.27,0   00.43,4
 14   Emil Lundgren        Ruotsi               000000      07.32,2   00.48,6
 15   Siim Tanel Sammelsel Eesti                000000      07.41,0   00.57,4
 16   Vesa Alaoja          Ounasvaaran Hiihtose 627040      07.53,2   01.09,6
 17   Otso-Matti Ollila    RUUKIN KISA          600527      08.12,3   01.28,7
 18   Jon Ewalds           Borgå Akilles        647446      08.14,7   01.31,1
 19   Perttu Lauri         Sieppijärven Sisu    627279      08.29,5   01.45,9
 20   Veli-Matti Laaksonen PORIN SEUDUN HIIHTÄJ 604184      09.26,6   02.43,0

  T10 2 KM            
 
  1   Anette Haukilahti    Alatornion Pirkat    626960      06.28,7          
  2   Annamari Parkkila    Limingan Niittomiehe 612219      07.09,7   00.41,0
  3   Marianne Hietaoja    KANKAANPÄÄN URHEILIJ 642005      07.16,9   00.48,2
  4   Tuulikki Mattila     NURMON JYMY          611382      07.18,5   00.49,8
  5   Janita Pulkkinen     SOTKAMON JYMY        604749      07.27,7   00.59,0
  6   Assi Alakoski        Reisjärven Pilke     606669      07.41,3   01.12,6
  7   Tuulianni Jussila    Sieppijärven Sisu    629932      07.45,4   01.16,7
  8   Enna Hakala          Seinäjoen Hiihtoseur 662733      07.48,1   01.19,4
  9   Henna Pukkila        KAUHAJOEN KARHU      634592      08.03,1   01.34,4
 10   Saila-Maria Niskanen Alatornion Pirkat    653707      08.12,5   01.43,8
 11   Essi Lotvonen        Laitasaaren Veto     627494      08.15,9   01.47,2
 12   Ellinoora Kivikangas KORTESJÄRVEN JÄRVI-V 652651      08.16,0   01.47,3
 13   Marianne Pietilä     KAJAANIN HIIHTÄJÄT   606642      08.34,1   02.05,4
 14   Janita Muotka        Muonion Tunturi-Veik 653689      08.35,3   02.06,6

  P11 2 KM            
 
  1   Mika Kantele         Hartolan Voima       601453      06.21,9          
  2   Artur Palok          Eesti                000000      06.26,8   00.04,9
  3   Mikko Tiiro          Iin Urheilijat       604446      06.27,5   00.05,6
  4   Tuomas Kinnunen      Joensuun Kataja      087867      06.29,6   00.07,7
  5   Riku Jokihaara       Ylöjärven Urheilijat 634873      06.33,0   00.11,1
  6   Niklas Niska         Ruotsi               000000      06.36,3   00.14,4
  7   Niko Niskanen        Alatornion Pirkat    604432      06.39,7   00.17,8
  8   Iivo Niskanen        VIEREMÄN KOITTO      608233      06.41,1   00.19,2
  9   Jari Manninen        RUUKIN KISA          600523      06.50,3   00.28,4
 10   Lennart Ruuda        Eesti                000000      06.53,2   00.31,3
 11   Antti Heikkala       Vetelin Urheilijat   648060      07.03,2   00.41,3
 12   Jukka Heikka         Aavasaksan Urheilija 601689      07.11,2   00.49,3
 13   Joonas Mäkikyrö      Aavasaksan Kisa      603878      07.11,8   00.49,9
 14   Andr‚ Engström       IF VOM               681484      07.12,9   00.51,0
 15   Jesse Maunu          Karihaaran Visa      640569      07.29,1   01.07,2
 16   Joonas Gullsten      Sieppijärven Sisu    629931      07.47,8   01.25,9
 17   Petri Flygare        Ounasvaaran Hiihtose 686878      07.50,3   01.28,4
 18   Juuso Vaaraniemi     Aavasaksan Urheilija 601687      07.50,5   01.28,6
 19   Jori Peltola         Ounasvaaran Hiihtose 000000      07.56,8   01.34,9
 20   Mattias Dahlgren     Ruotsi               000000      08.17,5   01.55,6
 21   Okko Kenttälehto     Sieppijärven Sisu    633447      08.26,7   02.04,8
 22   Samuli Uusitalo      Pellon Ponsi         631256      08.33,4   02.11,5
 23   Pietari Holm         Ounasvaaran Hiihtose 631677      08.40,3   02.18,4
 24   Rami Karjalainen     Aavasaksan Kisa      600802      08.42,0   02.20,1
 25   Jussi Rajahalme      KANKAANPÄÄN URHEILIJ 654527      08.49,0   02.27,1
  	
	T11  2 km

  1   Jatta Pulkkinen      SOTKAMON JYMY        604576      06.34,5          
  2   Salla Koskela        Forssan Salama       611650      06.48,0   00.13,5
  3   Linda Härkönen       IIN HIIHTOSEURA      061136      06.48,4   00.13,9
  4   Jannica Haajanen     Hartolan Voima       657211      07.08,5   00.34,0
  5   Meri-Maija Ollila    RUUKIN KISA          600526      07.13,9   00.39,4
  6   Kaisa Ilonen         Kangasalan Kisa      611667      07.19,9   00.45,4
  7   Sini Kantele         Hartolan Voima       601445      07.44,9   01.10,4
  8   Sanni Keisu          Alatornion Pirkat    600827      07.47,6   01.13,1
  9   Johanna Salomaa      PADASJOEN YRITYS     087399      07.52,2   01.17,7
 10   Jenna Kauvosaari     Aavasaksan Urheilija 601700      07.56,2   01.21,7
 11   Janita Luttunen      Sieppijärven Sisu    629930      07.58,3   01.23,8
 12   Eveliina Hannunkivi  Keminsuun Kisa       626924      07.58,4   01.23,9
 13   Tanja Ylisiurua      IIN HIIHTOSEURA      627774      08.02,3   01.27,8
 14   Henriikka Salminen   Yppärin Urheilijat   654047      08.26,1   01.51,6
 15   Emmi Leskinen        KARTTULAN URHEILIJAT 613269      09.25,4   02.50,9

  P12 2 km

  1   Ristomatti Hakola    KANKAANPÄÄN URHEILIJ 608472      05.57,0          
  2   Kaarel Nurmsalu      Eesti                000000      06.02,8   00.05,8
  3   Kairo Bergman        SONKAJÄRVEN PAHKA    098996      06.03,3   00.06,3
  4   Teppo Lampinen       JÄMSÄNKOSKEN ILVES   061994      06.09,4   00.12,4
  5   Jari Kolari          Alatornion Pirkat    604431      06.10,7   00.13,7
  6   Olli Hiidensalo      Vantaan Hiihtoseura  609533      06.12,1   00.15,1
  7   Tapio Salo           Muonion Tunturi-Veik 627287      06.18,8   00.21,8
  8   Petri Ailinpieti     Alatornion Pirkat    648022      06.32,1   00.35,1
  9   Joni-Petteri Huhdanp KORTESJÄRVEN JÄRVI-V 634632      06.36,2   00.39,2
 10   Topias Tiainen       Kangasalan Kisa      601213      06.39,3   00.42,3
 11   Santtu Kimpimäki     Seinäjoen Hiihtoseur 603136      06.46,2   00.49,2
 12   Mikko Muhonen        Oulaisten Huima      088175      06.50,1   00.53,1
 13   Joni Pirttinen       KORTESJÄRVEN JÄRVI-V 634634      07.01,5   01.04,5
 14   Arttu Jetsonen       Puijon Hiihtoseura   604136      07.02,0   01.05,0
 15   Markku Parkkila      Limingan Niittomiehe 612218      07.05,2   01.08,2
 16   Jens Renqvist        IF VOM               655309      07.07,6   01.10,6
 17   Antti Kola           TERVOLAN TERÄVÄ      627270      07.22,1   01.25,1
 18   Kristjan Kikkas      Eesti                000000      07.22,6   01.25,6
 19   Samuli Kivikangas    KORTESJÄRVEN JÄRVI-V 652652      07.23,5   01.26,5
 20   Tuukka Pöyhönen      Puijon Hiihtoseura   608174      07.44,9   01.47,9
 21   Joonas Ylläsjärvi    Sieppijärven Sisu    629945      07.49,8   01.52,8
 22   Markus Laitamaa      Aavasaksan Urheilija 678866      08.08,0   02.11,0
 23   Joona Rajahalme      KANKAANPÄÄN URHEILIJ 654526      08.19,3   02.22,3

  T12  2 km

  1   Tanja Kauppinen      Leppävirran Viri     662568      06.11,1          
  2   Eija Hietaoja        KANKAANPÄÄN URHEILIJ 088689      06.22,3   00.11,2
  3   Linda Lundberg       Ruotsi               000000      06.22,7   00.11,6
  4   Sanna Pulkkinen      Karihaaran Visa      084943      06.23,9   00.12,8
  5   Emma Sjölund         If Brahe             648387      06.26,5   00.15,4
  6   Marika Joensuu       KANKAANPÄÄN URHEILIJ 608475      06.44,9   00.33,8
  7   Heli Hokajärvi       Kangasalan Kisa      611662      06.56,7   00.45,6
  8   Jenna Sorri          Oulaisten Taru       600261      06.58,9   00.47,8
  9   Mari Manninen        RUUKIN KISA          600522      06.59,1   00.48,0
 10   Eeva-Liisa Laaksonen PORIN SEUDUN HIIHTÄJ 088734      07.00,9   00.49,8
 11   Saara Pesola         Reisjärven Pilke     606671      07.01,8   00.50,7
 12   Erica Rönnqvist      Ruotsi               000000      07.05,4   00.54,3
 13   Meri Nevala          Vihdin Viesti        036710      07.15,0   01.03,9
 14   Ilona Salminen       Kangasalan Kisa      611665      07.27,9   01.16,8
 15   Laura Iisakka        Keminsuun Kisa       678912      07.28,1   01.17,0
 16   Julia Lundgren       Ruotsi               000000      07.40,3   01.29,2

  P13  3 km

  1   Jim Härtull          IF VOM               659212      10.08,2          
  2   Matti Luuri          Seinäjoen Hiihtoseur 634670      10.19,7   00.11,5
  3   Lasse Härkönen       IIN HIIHTOSEURA      099489      10.29,9   00.21,7
  4   Sami Leskinen        KARTTULAN URHEILIJAT 612553      10.39,1   00.30,9
  5   Oskar Sjölund        If Brahe             675441      10.42,9   00.34,7
  6   Simo-Viljami Ojanen  Kaustisen Pohjan-Vei 086685      10.44,6   00.36,4
  7   Sami Kokkonen        Reisjärven Pilke     097025      10.50,5   00.42,3
  8   Sander Reitalu       Eesti                000000      10.51,9   00.43,7
  9   Joonas Riihelä       Kangasalan Kisa      601217      10.57,6   00.49,4
 10   Jukka Hyttinen       Aavasaksan Urheilija 674661      11.04,7   00.56,5
 11   Janne Niva           Sieppijärven Sisu    627281      11.08,6   01.00,4
 12   Miika Ruokonen       VEHKALAHDEN VEIKOT   664006      11.23,3   01.15,1
 13   Teemu Salminen       Aavasaksan Urheilija 601662      11.31,6   01.23,4
 14   Kim Kantolainen      Aavasaksan Urheilija 601705      11.42,4   01.34,2
 15   Janne Taskinen       Joensuun Kataja      087865      11.46,7   01.38,5
 16   Olli-Pekka Pietilä   KAJAANIN HIIHTÄJÄT   094681      11.52,5   01.44,3
 17   Niila Syväjärvi      Karesuvannon Kotavei 664506      11.54,8   01.46,6
 18   Lauri Mäkinen        Kangasalan Kisa      661521      12.03,8   01.55,6
 19   Joni Luukkainen      Joensuun Kataja      650113      12.07,1   01.58,9
 20   Jan Ewalds           Borgå Akilles        089410      12.08,0   01.59,8
 21   Atte Lappalainen     Puijon Hiihtoseura   089863      12.18,4   02.10,2
 22   Mikael Lammi         Karihaaran Visa      087705      12.46,3   02.38,1
 23   Sampsa Lietonen      Puijon Hiihtoseura   664292      13.14,9   03.06,7
 24   Jaakko Ylimikkotervo TERVOLAN TERÄVÄ      089837      14.24,9   04.16,7

  T13 3 km

  1   Minna Ahistus        Saloisten Reipas     088216      11.22,1          
  2   Laura Joensuu        Saloisten Reipas     088214      11.31,5   00.09,4
  3   Jenni Tossavainen    Nilsiän Nujakka      658233      11.40,7   00.18,6
  4   Emmi Simsiö          KEURUUN KISAILIJAT   653165      11.45,3   00.23,2
  5   Saara Patama         Saarijärven Pullistu 631737      11.56,2   00.34,1
  6   Eeva Teivaala        Ylöjärven Urheilijat 083645      12.13,0   00.50,9
  7   Josefin Sandvik      If Brahe             659138      12.13,9   00.51,8
  8   Fanny Pekkari        Ruotsi               000000      12.18,0   00.55,9
  9   Sini Kiiski          LAITILAN JYSKE       041691      12.24,0   01.01,9
 10   Jaana Kolivuori      Oulun Hiihtoseura    068295      12.27,1   01.05,0
 11   Marika Paloniemi     Haukiputaan Veikot   099502      12.30,9   01.08,8
 12   Saaramaria Salminen  Yppärin Urheilijat   654046      13.22,1   02.00,0
 13   Emmi Nissinen        VIEREMÄN KOITTO      668236      13.42,2   02.20,1
 14   Tiia Jetsonen        Puijon Hiihtoseura   604137      14.01,9   02.39,8

  P14  3 km

  1   Ville-Petteri Saarel Keminsuun Kisa       063701      10.08,1          
  2   Samuli Keisu         Alatornion Pirkat    600826      10.16,5   00.08,4
  3   Antti Toivoniemi     Keminsuun Kisa       657578      10.22,5   00.14,4
  4   Antti Ypyä           Nivalan Urheilijat   626717      10.24,5   00.16,4
  5   Tapio Huhtala        Iin Urheilijat       090544      10.25,7   00.17,6
  6   Sakari Järvelä       Iin Urheilijat       090547      10.30,3   00.22,2
  7   Kristjan Nurmsalu    Eesti                000000      10.33,0   00.24,9
  8   Reima Laakkonen      Joensuun Kataja      091347      10.38,0   00.29,9
  9   Olli Kenttälehto     Sieppijärven Sisu    633477      10.43,4   00.35,3
 10   Mika Mustonen        RUUKIN KISA          056905      11.02,4   00.54,3
 11   Jere Kangas          Sieppijärven Sisu    633445      11.04,6   00.56,5
 12   Martin Junkka        Ruotsi               000000      11.13,5   01.05,4
 13   Samuli Pakarinen     Kangasalan Kisa      601264      11.27,9   01.19,8
 14   Patrik Väisänen      KYMIN KOSKENPOJAT    065124      11.28,4   01.20,3
 15   Anssi Alaoja         Ounasvaaran Hiihtose 631329      11.40,8   01.32,7
 16   Jari Tapio           Ounasvaaran Hiihtose 627303      11.45,5   01.37,4
 17   Ville Tirkkonen      Kangasalan Kisa      611666      11.47,0   01.38,9
 18   Pekka Mattila        NURMON JYMY          067545      12.12,4   02.04,3
 19   Joakim Lehto         Ruotsi               000000      12.15,2   02.07,1

  T14  3 km

  1   Veera Lähde          KOKEMÄEN KOVA-VÄKI   042643      11.39,7          
  2   Milla Lotvonen       Laitasaaren Veto     099454      11.42,5   00.02,8
  3   Tiina Ylisiurua      IIN HIIHTOSEURA      098777      11.45,4   00.05,7
  4   Niina Mäki           Aavasaksan Urheilija 601656      11.50,4   00.10,7
  5   Tiia Hyrkäs          Aavasaksan Urheilija 600871      11.52,8   00.13,1
  6   Johanna Hietaoja     KANKAANPÄÄN URHEILIJ 057257      12.00,6   00.20,9
  7   Kaisu Ojansivu       Ylöjärven Ryhti      611925      12.25,2   00.45,5
  8   Teele Tähe           Eesti                000000      12.33,3   00.53,6
  9   Johanna Nevala       Haapajärven Kiilat   097022      12.38,3   00.58,6
 10   Elisa Pelttari       Pellon Ponsi         640443      12.40,4   01.00,7
 11   Milla Niva           Aavasaksan Urheilija 630309      12.58,5   01.18,8

  T15  3 km

  1   Satu Annila          Kangasalan Kisa      601214      10.52,5          
  2   Kerttu Niskanen      VIEREMÄN KOITTO      088550      11.01,3   00.08,8
  3   Piia Ailinpieti      Alatornion Pirkat    062482      11.09,8   00.17,3
  4   Anna Hiidensalo      Vantaan Hiihtoseura  610919      11.28,8   00.36,3
  5   Jonna Säisä          VIEREMÄN KOITTO      088503      11.46,0   00.53,5
  6   Carita Portaankorva  Kuivasjärven Aura    656811      11.54,3   01.01,8
  7   Marjo Kontra         PADASJOEN YRITYS     080321      11.54,7   01.02,2
  8   Ira-Eerika Malvaleht Ounasvaaran Hiihtose 606100      11.57,8   01.05,3
  9   Netta Palmu          Tampereen Pyrintö    083750      12.04,9   01.12,4
 10   Mari Salminen        Aavasaksan Urheilija 601661      12.15,2   01.22,7
 11   Mirka Lampinen       JÄMSÄNKOSKEN ILVES   094997      12.16,3   01.23,8
 12   Jenni Kemppainen     Oulaisten Taru       065691      12.17,1   01.24,6
 13   Marjo Sipilä         Alatornion Pirkat    087663      12.20,4   01.27,9
 14   Mira Riihelä         Kangasalan Kisa      601216      12.30,4   01.37,9
 15   Tuulia Korhonen      Puijon Hiihtoseura   664288      12.35,3   01.42,8
 16   Ruut Sariola         Oulun Hiihtoseura    657851      12.40,3   01.47,8
 17   Tuuli-Anna Kantola   Rovaniemen Lappi     601393      12.45,2   01.52,7
 18   Riina Salminen       Yppärin Urheilijat   657931      12.47,9   01.55,4

  T16  3 km

  1   Charlotte Kalla      Ruotsi               000000      10.49,6          
  2   Kaisa Ranki          JANAKKALAN JANA      069150      10.50,1   00.00,5
  3   Annu Humalajoki      Saarijärven Pullistu 096124      11.05,0   00.15,4
  4   Tiina Taskinen       Joensuun Kataja      097820      11.06,3   00.16,7
  5   Katarina Moberg      Ruotsi               000000      11.14,7   00.25,1
  6   Susanna Porela       Oulun Hiihtoseura    603096      11.34,8   00.45,2
  7   Sanni Lindroos       KYMIN KOSKENPOJAT    064132      11.58,8   01.09,2
  8   Hanna-Leena Laaksone PORIN SEUDUN HIIHTÄJ 088735      13.02,0   02.12,4
  9   Linda Johansson      Ruotsi               000000      13.07,4   02.17,8

  P15  5 km

  1   Jonas Granstedt      Ruotsi               000000      15.45,5          
  2   Raido Öunapuu        Eesti                000000      16.09,8   00.24,3
  3   Matti Nevala         Vihdin Viesti        042845      16.21,6   00.36,1
  4   Mikael Norberg       Ruotsi               000000      16.54,7   01.09,2
  5   Joonas Valtonen      Joensuun Kataja      600668      17.15,8   01.30,3
  6   Ville Kaarakainen    Vihdin Viesti        098651      17.20,0   01.34,5
  7   Ville Kunnari        Aavasaksan Urheilija 601702      17.22,8   01.37,3
  8   Otto Eerola          KYMIN KOSKENPOJAT    097636      17.27,4   01.41,9
  9   Jonas Härtull        IF VOM               078312      17.35,9   01.50,4
 10   Jani Haapala         Keminsuun Kisa       600821      17.50,5   02.05,0
 11   Mikko Kurkela        Rovaniemen Lappi     087605      18.06,6   02.21,1
 12   Joni Kauvosaari      Aavasaksan Urheilija 601698      18.24,4   02.38,9
 13   Lari Jetsonen        RIISTAVEDEN URHEILIJ 092676      18.25,8   02.40,3
 14   Sami Lyytinen        Puijon Hiihtoseura   092675      18.27,9   02.42,4
 15   Niko Havela          Pellon Ponsi         063667      18.44,8   02.59,3
 16   Joonas Rauhansalo    Vihdin Viesti        068022      18.47,3   03.01,8
 17   Olli-Matti Aho       Ounasvaaran Hiihtose 631654      19.12,8   03.27,3
 18   Jussi Rautio         Pellon Ponsi         097424      19.24,8   03.39,3
 19   Miikka Kierivaara    Ounasvaaran Hiihtose 640156      19.51,0   04.05,5
 20   Lauri Mäki           Kangasalan Kisa      601261      20.05,2   04.19,7
 21   Marko Salomaa        PADASJOEN YRITYS     606046      20.40,8   04.55,3
 22   Johan Dahlgren       Ruotsi               000000      20.57,6   05.12,1
 23   Jani Lehtonen        Alatornion Ahjo      087697      21.41,5   05.56,0
 24   Jari Siippainen      Puijon Hiihtoseura   684076      23.27,3   07.41,8

  P16  5 km

  1   Juuso Jussila        Iin Urheilijat       090546      15.31,6          
  2   Vesa Virkkunen       Muonion Kiri         062089      15.56,3   00.24,7
  3   Eero Teivaala        Ylöjärven Urheilijat 048098      16.20,1   00.48,5
  4   Teet Lehes           Eesti                000000      16.31,0   00.59,4
  5   Madis Kollo          Eesti                000000      16.33,9   01.02,3
  6   Miika Lotvonen       Laitasaaren Veto     099453      16.44,9   01.13,3
  7   Henrik Väisänen      KYMIN KOSKENPOJAT    033060      16.45,9   01.14,3
  8   Matias Kinnunen      Joensuun Kataja      087867      17.03,7   01.32,1
  9   Jonas Hamström       Lovisa Tor-Loviisan  057677      17.04,8   01.33,2
 10   Juho Rautio          Pellon Ponsi         097425      17.05,8   01.34,2
 11   Siim Perzitski       Eesti                000000      17.08,9   01.37,3
 12   Arttu Liukkonen      JANAKKALAN JANA      081647      17.22,9   01.51,3
 13   Ville Pirttijoki     Ylöjärven Ryhti      086334      17.52,7   02.21,1
 14   Ville Hiltunen       Puijon Hiihtoseura   092710      18.16,9   02.45,3
 15   Lasse Lampinen       JANAKKALAN JANA      642448      18.22,8   02.51,2
 16   Lauri Laakkonen      Joensuun Kataja      056806      19.28,4   03.56,8
 17   Pietu Korhonen       KITTILÄN URHEILIJAT  646401      19.37,3   04.05,7
 18   Sami Ylimikkotervo   TERVOLAN TERÄVÄ      046840      20.20,9   04.49,3
 19   Mika Hokajärvi       Kangasalan Kisa      096595      20.29,9   04.58,3

  N18  3 km

  1   Terhi Ylisiura       IIN HIIHTOSEURA      031362      10.17,5          
  2   Martina Chrastkova   Tsekki               000000      10.19,0   00.01,5
  3   Eva Nyvltova         Tsekki               000000      10.23,8   00.06,3
  4   Hanne Ilvonen        Rovaniemen Lappi     097389      10.38,1   00.20,6
  5   Piret Pormeister     Eesti                000000      10.38,6   00.21,1
  6   Petra Vesela         Tsekki               000000      10.40,0   00.22,5
  7   Andrea Hajkova       Tsekki               000000      10.53,6   00.36,1
  8   Salla-Mari Kinnunen  Joensuun Kataja      097822      11.02,6   00.45,1
  9   Kadri Lehtla         Eesti                000000      11.08,9   00.51,4
 10   Kaija Udras          Eesti                000000      11.13,8   00.56,3
 11   Heta-Maija Kumpulain Suonenjoen Vasama    098888      11.26,3   01.08,8
 12   Erika Utriainen      Kemin Hiihtoseura    046864      11.45,9   01.28,4
 13   Laura Kukkonen       Puijon Hiihtoseura   069218      12.04,0   01.46,5
 14   Katriina Sarjola     Puijon Hiihtoseura   358246      13.59,1   03.41,6

  M18  5 km

  1   Timo Simonlatser     Eesti                000000      14.56,1          
  2   Vaclav Kupilik       Tsekki               000000      15.01,3   00.05,2
  3   Markus Hellner       Ruotsi               000000      15.10,0   00.13,9
  4   Ales Razym           Tsekki               000000      15.10,1   00.14,0
  5   Madis Vaikmaa        Eesti                000000      15.11,0   00.14,9
  6   Jiri Krska           Tsekki               000000      15.22,5   00.26,4
  7   Ats Uiboupin         Eesti                000000      15.26,0   00.29,9
  8   Algo Kärp            Eesti                000000      15.37,0   00.40,9
  9   Jöri Kindisch        Ruotsi               000000      15.42,1   00.46,0
 10   Mathias Strandvall   IF VOM               033046      15.53,1   00.57,0
 11   Tauno Täld           Eesti                000000      15.53,6   00.57,5
 12   Jukka Vanhapiha      Aavasaksan Urheilija 084840      15.55,0   00.58,9
 13   Niklas Moberg        Ruotsi               000000      15.57,5   01.01,4
 14   Olli-Pekka Tolvanen  Joensuun Kataja      056804      16.01,1   01.05,0
 15   Markus Pessa         Alatornion Pirkat    046830      16.12,7   01.16,6
 16   Jarkko Tossavainen   Nilsiän Nujakka      091339      16.29,3   01.33,2
 17   Johan Strömberg      Ruotsi               000000      16.37,3   01.41,2
 18   Mikko Uitto          Seinäjoen Hiihtoseur 047860      16.55,4   01.59,3
 19   Björn Sjölund        If Brahe             095797      17.17,1   02.21,0
 20   Ville Viberg         Ylöjärven Ryhti      086338      17.58,9   03.02,8
 21   Antti Nikumaa        Sieppijärven Sisu    046845      19.14,2   04.18,1
 22   Johnny Engström      IF VOM               089658      19.17,2   04.21,1

  N35  5 km

  1   Sirpa Klemetti       SOTKAMON JYMY        000253      18.47,6

  M35/40  5 km
          
  1   Jarmo Luuri          Seinäjoen Hiihtoseur 013183      16.20,5          
  2   Petri Kalliala       Ylöjärven Ryhti      072613      16.45,6   00.25,1
  3   Pekka Soini          Karinaisten Kunto    642654      17.23,8   01.03,3
  4   Ben Ewalds           Borgå Akilles        659061      22.15,1   05.54,6

  M45/50  5 km

  1   Heikki Ruokonen      VEHKALAHDEN VEIKOT   097721      16.43,0          
  2   Esa Rantakeisu       Aavasaksan Urheilija 089933      17.43,3   01.00,3
  3   Alfred Joki          Ruotsi               000000      17.52,5   01.09,5

  M55  5 km

  1   Reino Pitkänen       KUOPION KISA-VEIKOT  072394      21.41,1          
  2   Oiva Lukkari         Alatornion Pirkat    689377      26.33,5   04.52,4

  N20  5 km

  1   Mona-Liisa Malvaleht Ounasvaaran Hiihtose 052814      17.21,5          
  2   Irina Terentjeva     Liettua              000000      17.28,9   00.07,4
  3   Lenka Palanova       Tsekki               000000      17.33,6   00.12,1
  4   Lotta Puttonen       Jyväskylän Hiihtoseu 026481      17.48,4   00.26,9
  5   Iva Janeckova        Tsekki               000000      18.09,0   00.47,5
  6   Maria Montell        Kempeleen Kiri       045170      18.49,8   01.28,3
  7   Maria Isosalo        Ylivieskan Kuula     048564      19.05,4   01.43,9
  8   Sumiko Ishigaki      Japani               000000      19.23,4   02.01,9
  9   Naoko Azegami        Japani               000000      20.03,0   02.41,5
 10   Heidi Nikumaa        Sieppijärven Sisu    058217      20.36,0   03.14,5

  Nyl  5 km

  1   Virpi Kuitunen       KANGASNIEMEN KALSKE  009748      15.37,8          
  2   Riikka Sirviö        Jyväskylän Hiihtoseu 010274      15.39,5   00.01,7
  3   Aino-Kaisa Saarinen  Hollolan Urheilijat- 013651      15.44,6   00.06,8
  4   Marjo Loukkola       Rokuan Ryhti         005036      15.59,4   00.21,6
  5   Sanja Granat         Vuokatti Ski Team Ka 014042      16.58,9   01.21,1
  6   Tiina Rönkkö         Vuokatti Ski Team Ka 014536      17.17,9   01.40,1
  7   Marjo Korander       Vihdin Viesti        024522      17.37,0   01.59,2
  8   Tarja Saariniemi     SALLAN KARHUT        047345      19.47,7   04.09,9

  M20  10 km

  1   Philip Furrer        Sveitsi              000000      31.40,1          
  2   Kari Varis           Kiteen Urheilijat    018108      32.04,0   00.23,9
  3   Nobu Naruse          Japani               000000      32.47,0   01.06,9
  4   Keishin Yoshida      Japani               000000      33.22,0   01.41,9
  5   Ville Kähkönen       Ounasvaaran Hiihtose 052802      34.07,1   02.27,0
  6   Tomas Jakubicka      Tsekki               000000      34.16,9   02.36,8

  Myl  10 km

  1   Lukas Bauer          Tsekki               000000      28.37,8          
  2   Sami Jauhojärvi      Alatornion Pirkat    024440      28.49,2   00.11,4
  3   Petr Michl           Tsekki               000000      29.25,6   00.47,8
  4   Patrik Maechler      Sveitsi              000000      29.31,6   00.53,8
  5   Ari Palolahti        Alatornion Pirkat    005469      30.02,8   01.25,0
  6   Juha Morko           Haapaveden Urheilija 012025      30.04,8   01.27,0
  7   Hannu Teisala        NOKIAN URHEILIJAT    318092      30.05,8   01.28,0
  8   Johan Gustafsson     Borgå Akilles        016873      31.06,4   02.28,6
  9   Joachim Gustafsson   Borgå Akilles        000000      31.06,8   02.29,0
 10   Naohiro Takahashi    Ounasvaaran Hiihtose 110298      31.23,7   02.45,9
 11   Kalle Hyvärinen      Noormarkun Nopsa     019680      31.39,3   03.01,5
 12   Marco Muhlematter    Sveitsi              000000      31.55,5   03.17,7
 13   Hannu Hovila         Tammelan Ryske       012572      31.57,8   03.20,0
 14   Thomas Suter         Sveitsi              000000      31.59,4   03.21,6
 15   Mikko Rinta          VÄHÄKYRÖN VIESTI     025615      32.10,1   03.32,3
 16   Christoph Eigenmann  Sveitsi              000000      32.16,1   03.38,3
 17   Mikko Auvinen        Joensuun Kataja      045298      32.39,7   04.01,9
 18   Jan Vykoukal         Tsekki               000000      33.31,0   04.53,2
 19   Joni Rautio          Ounasvaaran Hiihtose 608131      33.32,3   04.54,5
 20   Peter von Allmen     Sveitsi              000000      34.13,0   05.35,2
 21   Antti Muurinen       Ounasvaaran Hiihtose 013864      34.21,1   05.43,3
 22   Timothy Puiras       Anjalan Liitto       657050      35.08,8   06.31,0
 23   Olli Holmgren        Vantaan Hiihtoseura  026518      35.46,1   07.08,3
 24   Mikko Holmgren       Vantaan Hiihtoseura  028946      36.17,1   07.39,3
 25   Markus Knutgård      Ruotsi               000000      36.18,0   07.40,2
 26   Tuomas Vienola       Joensuun Kataja      014116      36.24,2   07.46,4



Tutustu näihin hiihtosivuihin!
Lansi-Pohjan hiihto ry
Lapin piiri
Suomen Hiihtoliitto
Hiihtostadion.net


Pellon sään
löydät
Foreca Oy:n
sivuilta.
Pellon Ponsi hiihtojaosto, sihteeri Petri Uusitalo, Orankitie 3, 95710 Naamijoki
Puh: 0400 397 021, 016 - 588 126, Fax: 016 - 588151
lähetä sähköpostia