Klikkaamalla pääset Pellon Ponnen pääsivustolle.Pellon Ponnen logo   etusivu | kilpailut | tulosarkisto | kuva-arkisto | yhteystiedot | Ritavaaran hiihtokeskus | hiihtolinkit                    
  Pellon Ponsi - hiihtoperinteitä vuodesta 1941


2005
Pellon Hiihdot 26.03.2005
Meän Hihto sprintti 13.03.2005
Meän Hihto lapset 12.03.2005
PK kisa Ritavaarassa 05.02.2005
2004
Pellon Hiihdot 10.04.2004
2003
Pellon Hiihdot 19.04.2003
2002
Pellon Hiihdot 30.03.2002
 

56. Pellon Hiihdot 10.4.2004

Tulokset

© Pellon Ponsi
Sarjaluettelo:
M08; N08; M09; N09; M10; N10; M11; N11; M12; N12; M13; N13; N14; M14; M15; N15; N16; M16; N18; M35; M45; M55; N35; M18; N20; NYL; M20; MYL;

 


 

P 8 v 1 km P            Pihkakoski Oy

Kilpailu                                  T U L O K S E T             10.4.2004
Pellon Ponsi                              ---------------                 20:30

Sija Nimi                     Seura                          Tulos        Ero

  1. Timi Haikka              Viialan Viri                  4.14,4
  2. Tuomas Keskimölö         Nurmon Jymy                   4.38,0      0.23,6
  3. Juuso Kivilähde          Porin Seudun Hiihtäjät        4.39,5      0.25,1
  4. Vili Nevalainen          Kangasalan Kisa               4.52,6      0.38,2
  5. Jonne Maunu              Karihaaran Visa               5.08,1      0.53,7
  6. Matias Hänninen          Siilinjärven Hiihtoseura      5.08,7      0.54,3
  7. Mikko Salonpää           Oulaisten Huima               5.15,9      1.01,5
  7. Toni Harjuhaahto         Pellon Ponsi                  5.15,9      1.01,5
  9. Tero Bergman             Sonkajärven Pahka             5.21,4      1.07,0
 10. Janne Alanenpää          Aavasaksan Kisa               5.34,3      1.19,9
 11. Juha Luuri               Seinäjoen Hiihtoseura         5.34,4      1.20,0
 12. Ville Uusimäki           Aavasaksan Kisa               5.40,2      1.25,8
 13. Matias Ylisaukko-oja     Pellon Ponsi                  5.55,9      1.41,5
 14. Lauri Lassheikki         Aavasaksan Kisa               6.02,8      1.48,4
 15. Niko Pukkinen            Sotkamon Jymy                 6.44,6      2.30,2
 

Sarjaluetteloon

 


 

T 8 v 1 km P            Hiltusen Metallituote

  1. Anette Veerpalu          Viro                          4.38,6
  2. Johanna Halonen          Alatornion Pirkat             4.44,2      0.05,6
  3. Julia Hannunkivi         Keminsuun Kisa                4.47,1      0.08,5
  3. Nina Lehosmaa            Karihaaran Visa               4.47,1      0.08,5
  5. Heta Berg                Kajaanin Hiihtäjät            4.48,4      0.09,8
  6. Anni Alakoski            Reisjärven Pilke              5.02,7      0.24,1
  7. Roosa Mannila            Nurmon Jymy                   5.09,2      0.30,6
  8. Saila Berg               Kajaanin Hiihtäjät            5.09,4      0.30,8
  9. Anni Hakala              Seinäjoen Hiihtoseura         5.19,2      0.40,6
 10. Josefiina Tiiro          Iin Urheilijat                5.20,1      0.41,5
 11. Amanda Sjölund           IF Brahe                      5.32,5      0.53,9
 12. Johanna Mattila          Nurmon Jymy                   5.39,6      1.01,0
 13. Laura Liikkanen          Sippolan Kunto                5.43,8      1.05,2
 14. Riikka Lehtonen          Oulaisten Huima               6.03,6      1.25,0
 15. Julia Mäkelä             Kaustisen Pohjan-Veikot       6.28,1      1.49,5
 16. Jasmine Ewalds           Borgå Akilles                 7.18,6      2.40,0
 17. Tiia Mäntyranta          Pellon Ponsi                  8.06,8      3.28,2
 18. Anna Hyttinen            Aavasaksan Kisa               9.30,8      4.52,2
 

Sarjaluetteloon

 


 

P 9 v 1 km P            Kaarlo Rundgren

  1. Mikko Heikkala           Vetelin Urheilijat            4.00,7
  2. Tuukka Ahopelto          Seinäjoen Hiihtoseura         4.02,0      0.01,3
  3. Tuukka Jussila           Sieppijärven Sisu             4.07,5      0.06,8
  4. Toomas Kollo             Viro                          4.13,4      0.12,7
  5. Onni-Vilhelm Ojanen      Kaustisen Pohjan-Veikot       4.22,4      0.21,7
  6. Santeri Pesola           Reisjärven Pilke              4.24,1      0.23,4
  7. Joonas Palojärvi         Kemijärven Urheilijat         4.24,6      0.23,9
  8. Karl-Johann Reitalu      Viro                          4.27,4      0.26,7
  9. Antti Mäkelä             Kaustisen Pohjan-Veikot       4.28,7      0.28,0
 10. Tuomas Juujärvi          Kemijärven Urheilijat         4.34,0      0.33,3
 11. Jere Jussila             Iin Urheilijat                4.36,0      0.35,3
 12. Sven Lätt                Viro                          4.44,0      0.43,3
 13. Matias Laitamaa          Aavasaksan Urheilijat         5.01,0      1.00,3
 14. Miika Tiiro              Iin Urheilijat                5.17,1      1.16,4
 15. Seppo Väyrynen           Nurmeksen Sepot               5.18,6      1.17,9
 16. Marten Viilo             Viro                          5.25,8      1.25,1
 17. Timo Truu                Viro                          5.26,9      1.26,2
 18. Juha Kenttämaa           Aavasaksan Kisa               5.39,5      1.38,8
 

Sarjaluetteloon

 


 

T 9 v 1 km P            Veljekset Jolma

  1. Sofia Manninen           Ounasvaaran Hiihtoseura       4.25,6
  2. Juulianna Oja            Pellon Ponsi                  4.26,1      0.00,5
  3. Jenny Renqvist           IF VOM                        4.26,3      0.00,7
  4. Riina Pirttinen          Kortesjärven Järvi-Veiko      4.34,7      0.09,1
  5. Johanna Hand             Iin Urheilijat                4.52,7      0.27,1
  6. Karoliina Viippola       Aavasaksan Kisa               4.59,3      0.33,7
  7. Iris Salminen            Kangasalan Kisa               4.59,4      0.33,8
  8. Noora Määttä             Muurolan Kisaveikot           5.09,1      0.43,5
  9. Veera Lassheikki         Aavasaksan Kisa               5.22,3      0.56,7
 10. Suvi Karjalainen         Aavasaksan Kisa               5.28,7      1.03,1
 11. Helena Ojaperv           Viro                          5.44,0      1.18,4

Sarjaluetteloon

 


 

P 10 2 km P            SEO-PELLO Reijo Mäki

  1. Jani Keto                Evijärven Urheilijat          6.01,3
  2. Andreas Veerpalu         Viro                          6.01,4      0.00,1
  3. Simon Öberg              Ruotsi                        6.09,6      0.08,3
  4. Jari Nikunlassi          Kemijärven Urheilijat         6.13,2      0.11,9
  5. Aleksi Hirvonen          Puijon Hiihtoseura            6.35,9      0.34,6
  6. Marko Kemppainen         Oulaisten Taru                6.36,8      0.35,5
  7. Joonas Sarkkinen         Oulunsalon Vasama             6.37,9      0.36,6
  8. Jaakko Halonen           Reisjärven Pilke              6.49,2      0.47,9
  9. Joona Krigsholm          Ounasvaaran Hiihtoseura       6.50,3      0.49,0
 10. Aleksi Aho               Alavuden Urheilijat           6.50,9      0.49,6
 11. Kristofer Korde          Viro                          6.52,0      0.50,7
 12. Tuomas Olli              Ounasvaaran Hiihtoseura       6.57,8      0.56,5
 13. Tuomas Ylläsjärvi        Sieppijärven Sisu             6.58,4      0.57,1
 14. Mikko Huhdanpää          Kortesjärven Järvi-Veiko      7.01,7      1.00,4
 15. Miika Niskanen           Alatornion Pirkat             7.20,6      1.19,3
 16. Aapo Hakala              Seinäjoen Hiihtoseura         7.37,7      1.36,4
 17. Juho Pirttinen           Kortesjärven Järvi-Veiko      7.40,0      1.38,7
 18. Panu Virkkala            Alatornion Pirkat             7.47,8      1.46,5
 19. Jussi Manninen           Mäntsälän Urheilijat          8.21,4      2.20,1
 

Sarjaluetteloon

 


 

T 10 v 2 km P            R-Kioski Pello

  1. Essi Hannunkivi          Keminsuun Kisa                6.15,2
  2. Jonna Juvani             Aavasaksan Kisa               6.40,3      0.25,1
  3. Miia Makkonen            Sysmän Sisu                   6.43,0      0.27,8
  4. Jonna Liikkanen          Sippolan Kunto                6.53,5      0.38,3
  5. Annika Halonen           Alatornion Pirkat             6.58,5      0.43,3
  6. Jutta Vaaraniemi         Aavasaksan Urheilijat         7.26,8      1.11,6
  7. Mikaela Ekstrand         IF Brahe                      7.29,9      1.14,7
  8. Noora Holmström          Iin Urheilijat                8.06,3      1.51,1
  9. Tiia-Riitta Harila       Huhtasuon Hiihto 2000         8.13,1      1.57,9
 10. Sara-Maria Hirvonen      Puijon Hiihtoseura            8.14,6      1.59,4
 11. Janika Utriainen         Kemin Hiihtoseura             8.16,1      2.00,9
 12. Laura Kurki              Vantaan Hiihtoseura           8.19,7      2.04,5
 13. Sanna Alanenpää          Aavasaksan Kisa               8.37,4      2.22,2
 14. Iita Niskanen            Vieremän Koitto               8.42,5      2.27,3
 15. Jonna Kuru               Sieppijärven Sisu             8.42,7      2.27,5
 16. Laura Hussar             Viro                         10.03,9      3.48,7
 

Sarjaluetteloon

 


 

P 11 v 2 km P            Tornionlaakson Jaloste Ky

  1. Joonas Nikunlassi        Kemijärven Urheilijat         5.27,1
  2. Santeri Uusitalo         Pellon Ponsi                  5.50,6      0.23,5
  3. Daniel Holmgren          Ruotsi                        5.54,6      0.27,5
  4. Oskar Lundgren           Ruotsi                        5.59,8      0.32,7
  5. Taavi Ahopelto           Seinäjoen Hiihtoseura         6.00,9      0.33,8
  6. Timo Hietaoja            Kankaanpään Urheilijat        6.04,0      0.36,9
  7. Timo Keskimölö           Nurmon Jymy                   6.05,6      0.38,5
  8. Jonatan Sandvik          IF Brahe                      6.06,4      0.39,3
  9. Samuli Jetsonen          Karttulan Urheilijat          6.07,4      0.40,3
 10. Olli Teivaala            Ylöjärven Urheilijat          6.08,7      0.41,6
 11. Joonas Jussila           Iin Urheilijat                6.11,1      0.44,0
 12. Kalle Haajanen           Hartolan Voima                6.11,3      0.44,2
 13. Emil Lundgren            Ruotsi                        6.14,5      0.47,4
 14. Mikko Koistinen          Puijon Hiihtoseura            6.16,9      0.49,8
 15. Veli-Matti Salonpää      Oulaisten Huima               6.19,3      0.52,2
 16. Jukka Väyrynen           Nurmeksen Sepot               6.22,5      0.55,4
 17. Mika Ahistus             Saloisten Reipas              6.24,0      0.56,9
 18. Severi Manninen          Ounasvaaran Hiihtoseura       6.24,7      0.57,6
 19. Jussi Havela             Pellon Ponsi                  6.28,4      1.01,3
 20. Ivo Lehes                Viro                          6.35,4      1.08,3
 21. Matias Tiiro             Iin Urheilijat                6.37,5      1.10,4
 22. Niko Nevalainen          Kangasalan Kisa               6.53,5      1.26,4
 23. Henri Ojaperv            Viro                          7.00,3      1.33,2
 24. Jon Ewalds               Borgå Akilles                 7.28,2      2.01,1
 25. Jyri-Pekka Ollila        Raudanjoen Kuohu              7.32,7      2.05,6
 26. Perttu Lauri             Sieppijärven Sisu             7.36,9      2.09,8
 

Sarjaluetteloon

 


 

T 11 v 2 km P            Lapin Punahonka Pellopuu Oy

  1. Anette Haukilahti        Keminsuun Kisa                5.35,7
  2. Anna-Mari Parkkila       Limingan Niittomiehet         6.15,9      0.40,2
  3. Janita Pulkkinen         Sotkamon Jymy                 6.17,6      0.41,9
  4. Elisa Pitkänen           Karihaaran Visa               6.22,6      0.46,9
  5. Milla Tainio             Eura-Kauttuan Urheilijat      6.33,6      0.57,9
  6. Milka Pakarinen          Kangasalan Kisa               6.37,1      1.01,4
  7. Tuulikki Mattila         Nurmon Jymy                   6.39,3      1.03,6
  8. Sanna Juujärvi           Kemijärven Urheilijat         6.41,4      1.05,7
  9. Marianne Hietaoja        Kankaanpään Urheilijat        6.43,2      1.07,5
 10. Susanna Lehosmaa         Karihaaran Visa               6.48,5      1.12,8
 11. Assi Alakoski            Reisjärven Pilke              6.48,9      1.13,2
 12. Jenni Leppänen           Toholammin Urheilijat         6.56,2      1.20,5
 13. Elli Niemi               Pilkanmaan Pilke              6.59,2      1.23,5
 14. Tuulianni Jussila        Sieppijärven Sisu             7.03,8      1.28,1
 15. Enna Hakala              Seinäjoen Hiihtoseura         7.07,9      1.32,2
 16. Marjut Lehtonen          Oulaisten Huima               7.12,5      1.36,8
 17. Essi Lotvonen            Laitasaaren Veto              7.31,4      1.55,7
 18. Iida Kivilähde           Porin Seudun Hiihtäjät        8.33,5      2.57,8
 

Sarjaluetteloon

 


 

P 12 v 2 km P            Tilausliikenne Petri Uusitalo

  1. Iivo Niskanen            Vieremän Koitto               5.14,3
  2. Mika Kantele             Hartolan Voima                5.24,8      0.10,5
  3. Artur Palok              Viro                          5.29,4      0.15,1
  4. Tapio Vierelä            Lapin Veikot                  5.40,8      0.26,5
  5. Niklas Niska             Ruotsi                        5.43,6      0.29,3
  6. Tommi Bergman            Iisalmen Visa                 5.52,1      0.37,8
  7. Mikko Tiiro              Iin Urheilijat                5.53,5      0.39,2
  8. Andre Engström           IF VOM                        5.54,5      0.40,2
  9. Arttu Salminen           Viialan Viri                  6.08,2      0.53,9
 10. Niko Niskanen            Alatornion Pirkat             6.10,5      0.56,2
 11. Miko Haikka              Viialan Viri                  6.15,0      1.00,7
 12. Antti Heikkala           Vetelin Urheilijat            6.16,1      1.01,8
 13. Eetu Raappana            Kemijärven Urheilijat         6.18,6      1.04,3
 14. Joona Männistö           Oulaisten Huima               6.20,7      1.06,4
 15. Jesse Maunu              Karihaaran Visa               6.21,2      1.06,9
 16. Juuso Vaaraniemi         Aavasaksan Urheilijat         6.36,6      1.22,3
 17. Rami Karjalainen         Aavasaksan Kisa               6.41,4      1.27,1
 18. Joonas Mäkikyrö          Aavasaksan Kisa               6.44,0      1.29,7
 19. Samuli Uusitalo          Pellon Ponsi                  6.58,3      1.44,0

Sarjaluetteloon

 


 

T 12 v 2 km P            Valinta Södervall

  1. Niina Kukkonen           Kouvolan Hiihtoseura          5.42,9
  2. Iida Vieno               Nakkilan Vire                 5.48,2      0.05,3
  3. Jatta Pulkkinen          Sotkamon Jymy                 5.49,8      0.06,9
  4. Anni Hakola              Rovaniemen Lappi              5.52,6      0.09,7
  5. Jannica Haajanen         Hartolan Voima                5.59,9      0.17,0
  6. Salla Koskela            Tammelan Ryske                6.02,7      0.19,8
  7. Rosa-Maria Simola        Otavan Urheilijat -39         6.04,6      0.21,7
  8. Kaisa Ilonen             Kangasalan Kisa               6.06,0      0.23,1
  9. Linda Härkönen           Iin Hiihtoseura               6.08,4      0.25,5
 10. Julia Rissanen           Tampereen Pyrintö             6.13,0      0.30,1
 11. Eveliina Hannunkivi      Keminsuun Kisa                6.16,6      0.33,7
 12. Rita Nurmenrinta         Kankaanpään Urheilijat        6.17,3      0.34,4
 13. Meri-Maija Ollila        Ruukin Kisa                   6.19,0      0.36,1
 14. Sanni Keisu              Alatornion Pirkat             6.21,3      0.38,4
 15. Sini Kantele             Hartolan Voima                6.26,5      0.43,6
 16. Janita Luttunen          Sieppijärven Sisu             6.50,8      1.07,9
 17. Anniina Petäsnoro        Oulun Hiihtoseura             7.32,5      1.49,6
 

Sarjaluetteloon

 


 

P 13 v 2 km P            Pellon Apteekki

  1. Kairo Bergman            Sonkajärven Pahka             4.40,8
  2. Lauri Tokoi              Ylöjärven Urheilijat          4.59,1      0.18,3
  3. Risto-Matti Hakola       Kankaanpään Urheilijat        5.13,3      0.32,5
  4. Lauri Linnainmaa         Ylöjärven Urheilijat          5.17,6      0.36,8
  5. Eero-Pekka Auvinen       Orimattilan Jymy              5.24,8      0.44,0
  6. Vili Vajanto             Puijon Hiihtoseura            5.27,4      0.46,6
  7. Jens Renqvist            IF VOM                        5.35,8      0.55,0
  8. Mikko Muhonen            Oulaisten Huima               5.36,4      0.55,6
  9. Matti Laitila            Kortesjärven Järvi-Veiko      5.43,0      1.02,2
 10. Joni-Petteri Huhdanpää   Kortesjärven Järvi-Veiko      5.53,9      1.13,1
 11. Ville Tarvonen           Kangasniemen Kalske           5.54,5      1.13,7
 12. Tuukka Pöyhönen          Puijon Hiihtoseura            5.59,2      1.18,4
 13. Markku Parkkila          Limingan Niittomiehet         6.00,4      1.19,6
 14. Viktor Aspviken          Ruotsi                        6.05,2      1.24,4
 15. Arttu Jetsonen           Riistaveden Urheilijat        6.05,3      1.24,5
 16. Joni Pirttinen           Kortesjärven Järvi-Veiko      6.12,1      1.31,3
 17. Juha Kaltiokumpu         Lapin Veikot                  6.14,7      1.33,9
 18. Joni Mannila             Nurmon Jymy                   6.26,4      1.45,6
 19. Tuomas Mäkelä            Kaustisen Pohjan-Veikot       7.03,5      2.22,7
 20. Hannu Kenttämaa          Aavasaksan Kisa               7.14,2      2.33,4
 21. Markus Laitamaa          Aavasaksan Urheilijat         7.32,5      2.51,7
 

Sarjaluetteloon

 


 

T 13 v 2 km P            Wellnes Senteri Oy

  1. Tanja Kauppinen          Leppävirran Viri              5.21,2
  2. Linda Lundberg           Ruotsi                        5.23,5      0.02,3
  3. Krista Lehtola           Ounasvaaran Hiihtoseura       5.32,1      0.10,9
  4. Jenniina Wallenius       Pyhärannan Myrsky             5.32,3      0.11,1
  5. Eija Hietaoja            Kankaanpään Urheilijat        5.34,3      0.13,1
  6. Eveliina Rautiainen      Rovaniemen Lappi              5.34,5      0.13,3
  6. Emma Sjölander           Ruotsi                        5.34,5      0.13,3
  8. Laura Kivelä             Himangan Urheilijat           5.40,8      0.19,6
  9. Emma Sjölund             IF Brahe                      5.44,9      0.23,7
 10. Sanna Pulkkinen          Karihaaran Visa               5.45,4      0.24,2
 11. Marika Joensuu           Kankaanpään Urheilijat        5.45,6      0.24,4
 12. Laura Iisakka            Keminsuun Kisa                5.50,2      0.29,0
 13. Heli Hokajärvi           Kangasalan Kisa               5.54,7      0.33,5
 14. Hanna Peltola            Porin Seudun Hiihtäjät        6.00,0      0.38,8
 15. Meri Nevala              Vihdin Viesti                 6.02,4      0.41,2
 16. Päivikki Krigsholm       Ounasvaaran Hiihtoseura       6.03,9      0.42,7
 17. Ilona Salminen           Kangasalan Kisa               6.08,9      0.47,7
 18. Julia Lundgren           Ruotsi                        6.11,1      0.49,9
 19. Riikka Salonpää          Oulaisten Huima               6.31,0      1.09,8
 20. Päivi Pärnänen           Peräseinäjoen Toive           6.36,7      1.15,5
 21. Kaisa Koivuniemi         Sieppijärven Sisu             7.02,0      1.40,8
 22. Niina Irva               Aavasaksan Kisa               7.13,0      1.51,8
 

Sarjaluetteloon

 


 

T 14 v 2 km P            Kukkapalvelu Vestola

  1. Eveliina Marttala        Ounasvaaran Hiihtoseura       5.27,6
  2. Fanny Pekkari            Ruotsi                        5.28,4      0.00,8
  3. Eeva Teivaala            Ylöjärven Urheilijat          5.31,5      0.03,9
  4. Laura Huhta              Aavasaksan Urheilijat         5.36,1      0.08,5
  5. Anna-Lena Ekstrand       IF Brahe                      5.37,2      0.09,6
  6. Tiina Salmi              Ylöjärven Urheilijat          5.41,7      0.14,1
  7. Marika Paloniemi         Saloisten Reipas              5.42,4      0.14,8
  8. Laura Joensuu            Saloisten Reipas              5.44,0      0.16,4
  9. Josefin Sandvik          IF Brahe                      5.47,4      0.19,8
 10. Minna Ahistus            Saloisten Reipas              5.51,1      0.23,5
 11. Anna Jolma               Alatornion Pirkat             5.52,4      0.24,8
 12. Tanja Sarkanen           Kangasalan Kisa               5.57,3      0.29,7
 13. Kadri Kalluste           Viro                          6.07,1      0.39,5
 14. Evgenija Kolga           Liettua                       6.07,9      0.40,3
 15. Tiia Jetsonen            Riistaveden Urheilijat        6.37,3      1.09,7
 

Sarjaluetteloon

 


 

P 14 v 3 km P            Oy Potma

  1. Sander Reitalu           Viro                          9.30,9
  2. Lasse Härkönen           Iin Hiihtoseura               9.44,2      0.13,3
  3. Oskar Sjölund            IF Brahe                      9.48,6      0.17,7
  4. Sami Leskinen            Karttulan Urheilijat         10.00,0      0.29,1
  5. Markus Jokinen           Kurikan Ryhti                10.10,3      0.39,4
  6. Simo-Viljami Ojanen      Kaustisen Pohjan-Veikot      10.16,5      0.45,6
  7. Kimmo Lajunen            Valkeakosken Haka            10.19,2      0.48,3
  8. Jaakko Saarela           Viialan Viri                 10.24,2      0.53,3
  9. Jukka Hyttinen           Aavasaksan Urheilijat        10.32,3      1.01,4
 10. Jan Ewalds               Borgå Akilles                10.51,4      1.20,5
 11. Atte Lappalainen         Puijon Hiihtoseura           11.05,5      1.34,6
 12. Teemu Salminen           Aavasaksan Urheilijat        11.07,0      1.36,1
 13. Sampsa Lietonen          Puijon Hiihtoseura           11.08,5      1.37,6
 14. Toni Tainio              Eura-Kauttuan Urheilijat     11.11,4      1.40,5
 15. Olli Kukkola             Kemijärven Urheilijat        11.12,5      1.41,6
 16. Taneli Hylkilä           Reisjärven Pilke             11.28,6      1.57,7
 17. Sampsa Paakkinen         Puijon Hiihtoseura           11.29,7      1.58,8
 18. Juuso Ollila             Raudanjoen Kuohu             11.38,4      2.07,5
 19. Ville Väyrynen           Nurmeksen Sepot              11.46,7      2.15,8
 20. Turo Virkkala            Alatornion Pirkat            12.56,1      3.25,2
 

Sarjaluetteloon

 


 

P 15 v 3 km P            Lakkapään Kone ja Auto

  1. Antti Ypyä               Nivalan Urheilijat            9.18,4
  2. Jim Åhl                  Ruotsi                        9.27,2      0.08,8
  3. Pasi Anttila             Siilinjärven Hiihtoseura      9.29,4      0.11,0
  4. Markus Vuoskulompolo     Ounasvaaran Hiihtoseura       9.31,5      0.13,1
  5. Eero-Matias Saviluoto    Nivalan Urheilijat            9.33,5      0.15,1
  6. Kari Junno               Nivalan Urheilijat            9.38,5      0.20,1
  7. Rami Petäsnoro           Oulun Hiihtoseura             9.46,0      0.27,6
  8. Sakari Järvelä           Iin Urheilijat                9.51,9      0.33,5
  9. Anssi Kanto              Keminsuun Kisa                9.52,8      0.34,4
 10. Tapio Huhtala            Iin Urheilijat               10.02,0      0.43,6
 11. Antti Toivoniemi         Keminsuun Kisa               10.04,3      0.45,9
 12. Reima Laakkonen          Joensuun Kataja              10.06,3      0.47,9
 13. Mika Mikkonen            Tohmajärven Urheilijat       10.07,4      0.49,0
 14. Patrik Väisänen          Kymin Koskenpojat            10.07,8      0.49,4
 15. Ville Tirkkonen          Kangasalan Kisa              10.18,3      0.59,9
 16. Samuli Keisu             Alatornion Pirkat            10.29,0      1.10,6
 17. Jurgen Kaur              Viro                         10.49,6      1.31,2
 18. Markku Koivuniemi        Sieppijärven Sisu            11.53,4      2.35,0
 19. Pekka Kupiainen          Puijon Hiihtoseura           14.13,1      4.54,7
 

Sarjaluetteloon

 


 

T 15 v 3 km P            Piha-Mäntyranta

  1. Jenny Öberg              Ruotsi                       10.19,5
  2. Emma Peltola             Porin Seudun Hiihtäjät       10.31,5      0.12,0
  3. Niina Mäki               Alatornion Pirkat            10.59,9      0.40,4
  4. Milla Lotvonen           Laitasaaren Veto             11.06,3      0.46,8
  5. Jonna Tepsa              Lapin Veikot                 11.11,6      0.52,1
  6. Tiia Hyrkäs              Aavasaksan Urheilijat        11.13,5      0.54,0
  7. Jenny Jakobsson          Ruotsi                       11.17,3      0.57,8
  8. Kaisu Ojansivu           Ylöjärven Ryhti              11.34,6      1.15,1
  9. Johanna Hietaoja         Kankaanpään Urheilijat       11.46,2      1.26,7
 10. Johanna Nevala           Haapajärven Kiilat           12.05,7      1.46,2
 11. Eveliina Ollila          Raudanjoen Kuohu             12.18,8      1.59,3
 12. Annaleena Auvinen        Orimattilan Jymy             12.21,8      2.02,3
 13. Elisa Pelttari           Pellon Ponsi                 12.29,3      2.09,8
 14. Milla Niva               Aavasaksan Urheilijat        12.29,8      2.10,3
 15. Jenni Halonen            Reisjärven Pilke             14.00,6      3.41,1
 Sarja kesken, puuttuu 1 kpl

Sarjaluetteloon

 


 

T 16 v 3 km P            Lapin LV 1

  1. Kerttu Niskanen          Vieremän Koitto               9.46,6
  2. Satu Annila              Kangasalan Kisa              10.09,5      0.22,9
  3. Tiina Kärkkäinen         Sammatin Sampo               10.34,6      0.48,0
  4. Ira-Erika Malvalehto     Ounasvaaran Hiihtoseura      10.49,1      1.02,5
  5. Jonna Säisä              Vieremän Koitto              10.49,7      1.03,1
  6. Kertu Saarepuu           Viro                         10.51,4      1.04,8
  7. Marit Rjabov             Viro                         10.53,1      1.06,5
  8. Mari Salminen            Aavasaksan Urheilijat        11.05,9      1.19,3
  9. Carita Portaankorva      Kuivasjärven Aura            11.15,4      1.28,8
 10. Migle Bindoriute         Liettua                      11.33,4      1.46,8
 11. Piia Ailinpieti          Alatornion Pirkat            11.33,5      1.46,9
 12. Pauliina Krigsholm       Ounasvaaran Hiihtoseura      11.59,4      2.12,8
 

Sarjaluetteloon

 


 

P 16 v 5 km P            ITR-Rakennus Oy

  1. Mihkel Palok             Viro                         14.26,7
  2. Matti Nevala             Vihdin Viesti                14.53,6      0.26,9
  3. Ari Luusua               Rovaniemen Lappi             15.13,2      0.46,5
  4. Juuso Haataja            Seinäjoen Hiihtoseura        15.19,4      0.52,7
  5. Mikael Norberg           Ruotsi                       15.20,4      0.53,7
  6. Raido Öunapuu            Viro                         15.26,2      0.59,5
  7. Henrik Ekstrand          IF Brahe                     15.27,1      1.00,4
  8. Andres Kollo             Viro                         15.27,5      1.00,8
  9. Tobias Lustig            Ruotsi                       15.32,7      1.06,0
 10. Ville Kaarakainen        Vihdin Viesti                15.33,2      1.06,5
 11. Mikko-Pekka Kuokkanen    Riistaveden Urheilijat       15.40,0      1.13,3
 12. Tönis Uiboupin           Viro                         15.40,2      1.13,5
 13. Sami Lyytinen            Puijon Hiihtoseura           15.51,5      1.24,8
 14. Mikko Kurkela            Rovaniemen Lappi             15.59,5      1.32,8
 15. Peter Lundbäck           Ruotsi                       16.09,2      1.42,5
 16. Joni Kauvosaari          Aavasaksan Urheilijat        16.11,8      1.45,1
 17. Jussi Rautio             Pellon Ponsi                 16.12,4      1.45,7
 18. Ari-Matti Jäntti         Riistaveden Urheilijat       16.17,2      1.50,5
 19. Juuso Voutilainen        Riistaveden Urheilijat       16.22,2      1.55,5
 20. Lari Jetsonen            Riistaveden Urheilijat       16.23,5      1.56,8
 21. Juho Halonen             Reisjärven Pilke             16.25,1      1.58,4
 22. Jani Haapala             Keminsuun Kisa               16.26,8      2.00,1
 23. Niko Havela              Pellon Ponsi                 16.48,0      2.21,3
 24. Ilkka Salminen           Kangasalan Kisa              16.51,5      2.24,8
 25. Juha Hokajärvi           Kangasalan Kisa              17.23,0      2.56,3
 

Sarjaluetteloon

 


 

N 18 v 5 km P            Peltinikkarit & Pantsarin Saha Oy

  1. Emma Lundbäck            Ruotsi                       16.36,7
  2. Noora Virtanen           Lahden Hiihtoseura           16.51,2      0.14,5
  3. Charlotte Kalla          Ruotsi                       16.54,7      0.18,0
  4. Karolina Skoog           Ruotsi                       17.16,1      0.39,4
  5. Kaija Udras              Viro                         17.37,1      1.00,4
  6. Katariina Vataja         Iin Hiihtoseura              17.57,4      1.20,7
  7. Susanna Mäkinen          Kannonkosken Kiho            17.57,9      1.21,2
  8. Magdalena Eklund         Ruotsi                       18.14,2      1.37,5
  9. Katarina Moberg          Ruotsi                       18.16,6      1.39,9
 10. Laura Huhtiniemi         Ähtärin Urheilijat           18.18,3      1.41,6
 11. Minna Niskakangas        Saarijärven Pullistus        18.18,9      1.42,2
 12. Jaana Marttala           Ounasvaaran Hiihtoseura      18.26,6      1.49,9
 13. Erika Utriainen          Kemin Hiihtoseura            18.32,9      1.56,2
 14. Heleen Vene              Viro                         18.33,4      1.56,7
 15. Heidi Kaltiokumpu        Lapin Veikot                 18.36,9      2.00,2
 16. Kristina Lehtola         Ounasvaaran Hiihtoseura      18.55,5      2.18,8
 17. Kaisa Ranki              Janakkalan Jana              19.01,1      2.24,4
 18. Henna-Riikka Kuoppa-Aho  Ähtärin Urheilijat           19.04,9      2.28,2
 19. Aukse Dervinyte          Liettua                      19.14,3      2.37,6
 20. Suvi Seipäjärvi          Raudanjoen Kuohu             19.50,0      3.13,3
 

Sarjaluetteloon

 


 

M 35/40 v 5 km P            Atk-Palvelu Syväniemi

  1. Jarmo Luuri              Seinäjoen Hiihtoseura        15.17,3
  2. Jari Nieminen            Padasjoen Yritys             15.39,4      0.22,1
  3. Ben Ewalds               Borgå Akilles                20.23,5      5.06,2

Sarjaluetteloon

 


 

M 45/50 v 5 km P            Atk-Palvelu Syväniemi

  1. Juhani Hytönen           Alatornion Pirkat            16.13,0
  2. Alfred Joki              Ruotsi                       16.27,7      0.14,7
  3. Jouni Palojärvi          Kemijärven Urheilijat        16.36,4      0.23,4
  4. Kauko Berg               Kajaanin Hiihtäjät           16.46,0      0.33,0
  5. Pekka Kuivalainen        Kittilän Urheilijat          17.10,5      0.57,5
  6. Niilo Väisänen           Pellon Ponsi                 17.13,5      1.00,5
  7. Valeri Saveliev          Kemijärven Urheilijat        17.31,2      1.18,2
  8. Esa Rantakeisu           Aavasaksan Urheilijat        17.40,7      1.27,7

Sarjaluetteloon

 


 

M 55/60 v 5 km P            Atk-Palvelu Syväniemi

  1. Esko Nurminen            Hollolan Nasta               17.19,2
  2. Harri Andersson          Ounasvaaran Hiihtoseura      17.45,2      0.26,0
  3. Heikki Hilden            Karihaaran Visa              18.12,2      0.53,0
  4. Veikko Anttonen          Rokuan Ryhti                 19.41,2      2.22,0
  5. Pekka Leskinen           Ounasvaaran Hiihtoseura      21.36,1      4.16,9
  6. Oiva Lukkari             Alatornion Pirkat            22.49,1      5.29,9

Sarjaluetteloon

 


 

N 35 v 5 km P            Atk-Palvelu Syväniemi

  1. Tarja Hand               Iin Urheilijat               20.13,4
  2. Seija Pieskä             Oulun Hiihtoseura            20.49,0      0.35,6
  3. Arja Lotvonen            Laitasaaren Veto             21.17,7      1.04,3

Sarjaluetteloon

 


 

M 18 v 10 km P            S-Market & Pellon Jätehuolto Nousiainen

  1. Timo Simonlatser         Viro                         29.26,8
  2. Jonas Lindell            IF Länken Ski                29.27,4      0.00,6
  3. Teemu Kalliojärvi        Ristiinan Urheilijat         30.04,7      0.37,9
  4. Mats Andersson           Ruotsi                       30.05,3      0.38,5
  5. Antti Häkämies           Anjalan Liitto               30.19,4      0.52,6
  6. Priit Talves             Viro                         30.19,8      0.53,0
  7. Teet Lehes               Viro                         30.42,7      1.15,9
  8. Mikko Koutaniemi         Ounasvaaran Hiihtoseura      30.52,9      1.26,1
  9. Jukka Vanhapiha          Aavasaksan Urheilijat        30.53,8      1.27,0
 10. Anders Wilkman           Borgå Akilles                31.01,8      1.35,0
 11. Jonas Hamström           Lovisa Tor-Loviisan Tor      31.06,9      1.40,1
 12. Teemu Pihlaja            IF Länken Ski                31.07,2      1.40,4
 13. Juuso Jussila            Iin Urheilijat               31.30,0      2.03,2
 14. Henrik Väisänen          Kymin Koskenpojat            32.09,0      2.42,2
 15. Henri Soom               Viro                         32.15,5      2.48,7
 16. Mantas Strolia           Liettua                      32.24,7      2.57,9
 17. Ville Hyväri             Ounasvaaran Hiihtoseura      32.30,4      3.03,6
 18. Mantas Bakula            Liettua                      32.49,4      3.22,6
 19. Madis Kollo              Viro                         32.51,4      3.24,6
 20. Aki Seipäjärvi           Raudanjoen Kuohu             32.57,0      3.30,2
 21. Dainius Mazliokas        Liettua                      33.10,3      3.43,5
 22. Jouni Venäläinen         Kittilän Urheilijat          34.37,4      5.10,6
 23. Lauri Laakkonen          Joensuun Kataja              34.53,9      5.27,1
 24. Elvydas Musteikis        Liettua                      35.33,2      6.06,4
 

Sarjaluetteloon

 


 

N 20 v 5 km P            North-Fresh Oy & ST 1

  1. Reetta Jääskeläinen      Tohmajärven Urheilijat       16.19,8
  2. Irina Terentjeva         Liettua                      16.27,6      0.07,8
  3. Silja Tarvonen           Kangasniemen Kalske          16.35,9      0.16,1
  4. Kaisa Huhta              Aavasaksan Urheilijat        17.08,0      0.48,2
  5. Maria Montell            Kempeleen Kiri               17.57,6      1.37,8
  6. Natalija Kocergina       Liettua                      18.29,0      2.09,2
 

Sarjaluetteloon

 


 

Naiset 5 km P            Ravintola Granni

  1. Aini-Kaisa Saarinen      Hollolan Urheilijat-46       14.45,0
  2. Marjo Korander           Vihdin Viesti                15.30,4      0.45,4
  3. Mona-Liisa Malvalehto    Ounasvaaran Hiihtoseura      15.32,1      0.47,1
  4. Heli Peltonen            Vihdin Viesti                15.33,6      0.48,6
  5. Maija Saarinen           Hollolan Urheilijat-46       16.04,0      1.19,0
  6. Niina Hietakangas        Ähtärin Urheilijat           16.09,3      1.24,3
  7. Tiina Rönkkö             Vuokatti Ski Team Kainuu     16.29,3      1.44,3
  8. Lotta Puttonen           Jyväskylän Hiihtoseura       16.30,0      1.45,0
  9. Merja Runtti             Kiimingin Urheilijat         16.57,4      2.12,4
 10. Eevamari Oksanen         Mikkelin Hiihtäjät           17.16,4      2.31,4
 11. Annukka Mäki-Ontto       Kurikan Ryhti                17.26,2      2.41,2
 12. Marita Macdonald         Puijon Hiihtoseura           19.36,3      4.51,3
 

Sarjaluetteloon

 


 

M 20 v 10 km P            MeänTornionlaakso & Hotelli Pellonhovi

  1. Matti Kylmälä            Kittilän Urheilijat          28.37,4
  2. Olli-Pekka Tolvanen      Joensuun Kataja              29.20,6      0.43,2
  3. Markus Hellner           Ruotsi                       29.29,0      0.51,6
  4. Aleksej Novaselskij      Liettua                      30.05,8      1.28,4
  5. Joel Krokvik             IF Brahe                     31.13,1      2.35,7
  6. Jani Söyring             Anjalan Liitto               31.21,9      2.44,5
  7. Ville Rantajärvi         Alatornion Pirkat            31.24,1      2.46,7
  8. Niklas Moberg            Ruotsi                       31.30,7      2.53,3
  9. Josef Krokvik            IF Brahe                     31.32,7      2.55,3

Sarjaluetteloon

 


 

Miehet 10 km P            S-Market Pello

  1. Sami Jauhojärvi          Alatornion Pirkat            27.22,1
  2. Juha Morko               Haapaveden Urheilijat        27.34,0      0.11,9
  3. Olli Ohtonen             Vuokatti Ski Team Kainuu     27.51,6      0.29,5
  4. Jani Peltotalo           Valkeakosken Haka            27.56,2      0.34,1
  5. Alexander Schwarz        Vuokatti Ski Team Kainuu     28.04,8      0.42,7
  6. Jukka Salo               Mikkelin Hiihtäjät           28.10,9      0.48,8
  7. Kusti Kittilä            Kalajoen Junkkarit           28.51,2      1.29,1
  8. Daniel Schwarz           Vuokatti Ski Team Kainuu     29.04,5      1.42,4
  9. Ronald Bäckström         Borgå Akilles                29.07,8      1.45,7
 10. Teemu Paavola            Haapaveden Urheilijat        29.08,5      1.46,4
 11. Masaki Hattori           Ounasvaaran Hiihtoseura      29.09,1      1.47,0
 12. Jouni Siltakorpi         Kurikan Ryhti                29.15,0      1.52,9
 13. Pasi Hartikainen         Hyvinkään Hiihtäjät          29.41,6      2.19,5
 14. Hannu Paaso              Alatornion Pirkat            30.07,8      2.45,7
 15. Kalle Hyvärinen          Noormarkun Nopsa             30.09,8      2.47,7
 16. Kristian Kiiskinen       Pankakosken Valpas           30.30,0      3.07,9
 17. Janne Vasenius           Aavasaksan Kisa              32.26,3      5.04,2
 18. Jani Tammela             Kittilän Kotaveikot          32.32,4      5.10,3
 19. Markus Knutgård          Ruotsi                       32.35,6      5.13,5
 

Sarjaluetteloon

 





Tutustu näihin hiihtosivuihin!
Lansi-Pohjan hiihto ry
Lapin piiri
Suomen Hiihtoliitto
Hiihtostadion.net


Pellon sään
löydät
Foreca Oy:n
sivuilta.
Pellon Ponsi hiihtojaosto, sihteeri Petri Uusitalo, Orankitie 3, 95710 Naamijoki
Puh: 0400 397 021, 016 - 588 126, Fax: 016 - 588151
lähetä sähköpostia