Klikkaamalla pääset Pellon Ponnen pääsivustolle.Pellon Ponnen logo   etusivu | kilpailut | tulosarkisto | kuva-arkisto | yhteystiedot | Ritavaaran hiihtokeskus | hiihtolinkit                    
  Pellon Ponsi - hiihtoperinteitä vuodesta 1941


2005
Pellon Hiihdot 26.03.2005
Meän Hihto sprintti 13.03.2005
Meän Hihto lapset 12.03.2005
PK kisa Ritavaarassa 05.02.2005
2004
Pellon Hiihdot 10.04.2004
2003
Pellon Hiihdot 19.04.2003
2002
Pellon Hiihdot 30.03.2002

 

Pellon Ponnen pk-kilpailut,  5.2.2005

Tyyli vapaa

 

Sij.               Nro                 Pojat 8 v 1 km                         Lisenssi            Seura                    Aika

1                    3                    Toni Harjunhaahto                 29007039         PePo                   04:20,3

2                    4                    Väinö Pääkkölä                      29614163         KarihVisa           04:41,8

3                    2                    Janne Alanenpää                   27420333        AavKisa              04:55,9

 

Sij.                                      Tytöt 8 v 1 km                                                      Seura                    Aika

1                    6                    Henna Heikka                        27727939          AavU                   07:30,5

 

Sij.                 Nro                Pojat 10 v 2 km                                                   Seura                    Aika

1                    13                 Aleksi Hiltunen                       26142942        RoiLappi               07:21,0

2                    10                  Matti Vesterinen                                               RoiLappi               07:50,8

3                    7                    Matias Laitamaa                    24721132        AavU                      07:53,7

4                    8                    Ville Nikupeteri                       28911595        Simon Kiri            08:34,1

5                    11                  Lauri Lassheikki                   27968772        AavKisa                 09:24,6

6                    14                  Eetu Pääkkölä                       22967354        KarihVisa              09:40,3

7                    9                    Aleksi Pulkkinen                    29384532        KarihVisa              09:43,9

8                    15                  Sami Ylitulkkila                      27632765        AavKisa                 09:55,8

 

Sij.                 Nro                Tytöt 10 v 2 km                                                  Seura                      Aika

1                    21                  Nina Lehosmaa                     27492455        KarihVisa              07:20,8

2                    24                  Sofia Manninen                      27510447        OH                          07:32,2

3                    18                  Juulianna Oja                         27526240        PePo                      07:58,2

4                    20                  Anna Kylmä                             27480522        Keminsuun K       08:02,7

5                    19                  Jonna Kariniemi                     24620961        OH                          08:07,3

6                    23                  Veera Lassheikki                   27968769        AavKisa                 08:15,4

7                    17                  Janita Kulppi                           27480810        OH                          08:39,1

8                    22                  Inka Lohiniva                                                      PePo                     15:25,9

 

Sij.                 Nro                Pojat 12 v 2,5 km                                                Seura                       Aika

1                    29                  Mikko Marjamaa                    22516912         KemijUrh.               07:26,3

2                    31                  Timo Keskimölö                    24216142         OH                           07:40,5

3                    28                  Santeri Uusitalo                     27584363         PePo                       07:46,8

4                    30                  Jussi Havela                          26015325         PePo                        07:58,6

5                    26                  Severi Manninen                   22511360         OH                            08:00,1

6                    25                  Jani Sauvolainen                  24220303         KarihVisa                08:39,3

7                    32                  Tommi Ankkuri                                                  OH                            09:32,9

8                    27                  Panu Virkkala                        27590726          AlPi                           10:17,7

 

Sij.                 Nro               Tytöt 12 v 2,5 km                                                Seura                         Aika

1                    37                  Janina Jatkola                         28852502         KKV                          08:05,1

2                    34                  Meri Koivumaa                        27476730         OH                            08:32,8

3                    38                  Susanna Lehosmaa              24215716        KarihVisa                08:35,2

4                    33                  Janika Utriainen                     26828185         Kemin Hs                10:24,6

5                    35                  Noora Pääkkölä                     24219327         KarihVisa                 11:07,3

6                    36                  Sanna Alanenpää                  27420090         AavKisa                   12:06,7

 

Sij.                 Nro                Pojat 14 v 5 km                                                  Seura                         Aika

1                    47                  Tapio Salo                               27555402         Muonion TV              16:33,5

2                    46                  Juha Kaltiokumpu                  26384276         OH                             17:28,7

3                    141                Janne Arkko                            24280356         OH                             17:49,2

4                    40                  Tuomas Imponen                   29437816         KemijUrh.                17:55,6

5                    44                  Antti Kola                                  22071350         Tervolan Terävä      18:59,8

6                    45                  Tuomas Lilja                           22404053         Viirin Viri                    19:26,6

7                    42                  Markus Laitamaa                   24758370         AavU                           19:53,1

8                    48                  Teemu Ankkuri                                                   OH                               20:19,1

 

Sij.                 Nro               Tytöt 14 v 3 km                                                  Seura                            Aika

1                    51                  Sanna Pulkkinen                   22936440         KarihVisa                   10:12,1

2                    49                  Krista Lehtola                        26501169         OH                               10:41,2

3                    52                  Sanni Keisu                                                       AlPi                              11:44,1

4                    50                  Marika Jauhojärvi                   27456640       SieppijSisu                 12:45,3

 

Sij.                 Nro              Pojat 16 v 8 km                                                   Seura                              Aika

1                    4                    Markus Vuoskulompolo        23698415       RoiLappi                       24:20,7

2                    58                  Janne Stenbäck                     23322037       OH                                  25:43,2

3                    63                  Samuli Keisu                                                    AlPi                                 25:51,0

4                    61                  Mikael Lammi                        22294195        KarihVisa                      25:59,5

5                    62                  Jere Kangas                           21898246        SieppijSisu                  26:00,4

6                    56                  Henrik Jokela                         21794670        Keminsuun K              26:27,6

7                    55                  Teemu Salminen                   26951913        AavU                              26:47,4

8                    57                  Juho Hasa                              26006884         AavU                             27:34,8

9                    59                  Jukka Hyttinen                        27435959        AavU                              28:04,0

10                  60                  Sami Koivuniemi                    22062107       Keminsuun K              29:27,1

11                  53                  Turo Virkkala                          23658471        AlPi                                30:41,4

 

Sij.                 Nro              Tytöt 16 v 5 km                                                    Seura                              Aika

1                    73                  Johanna Herajärvi                21602018          OH                               16:32,8

2                    72                  Tiia Hyrkäs                             26050827          AavU                            17:22,9

3                    67                  Emilia Nousiainen               27601026          KarihVisa                    17:46,4

4                    65                  Eveliina Marttala                   22526614          OH                                17:49,2

5                    68                  Sallamari Hamari                 25252134          AlPi                               18:20,8

6                    64                  Katri Pieti                               26806071           MuuKV                         19:08,3

7                    70                  Elina Ahola                           24250519           AlPi                                19:11,1

8                    69                  Anniina Jauhojärvi               27423672          SieppijSisu                  19:23,2

9                    71                  Katri Salonen                       27075856           KittUrheilijat                 20:31,2

 

Sij.                 Nro              Tytöt 18 v 5 km                                                   Seura                                Aika

1                    85                  Anu Soudunsaari                  26765989         PosPy                             16:41,8

2                    83                  Heidi Kaltiokumpu                26385819         OH                                   17:04,2

3                    84                  Riikka Perttunen                    27538348         KemijUrh.                      17:12,7

4                    76                  Ira-Erika Malvalehto              27509830         OH                                   17:16,2

5                    86                  Tiina Portti                              27536489         Inarin Yritys                    17:22,4

6                    78                  Sivi Jumppanen                    27453025         Inarin Yritys                    17:46,0

7                    80                  Jaana Marttala                      22526643          OH                                   18:03,2

8                    87                  Marjo Sipilä                           23279944          AlPi                                   18:35,4

9                    79                  Piia Ailinpieti                         27420579          AlPi                                   18:37,6

10                  77                  Armi Petäjäjärvi                    27040373          RuNsU                            19:10,7

 

Sij.               Nro                N 20 v 5 km                                                        Seura                                  Aika

1                    89                  Erika Utriainen                      26950684        Kemin Hs                         17:01,4

2                    90                  Kaisa Upola                          26756215        AavU                                  18:03,6

 

Sij.              Nro                 M 35/40 v 5 km                                                  Seura                                  Aika

1                    95                  Urmas Kaltve                                                  KiimU                                 14:45,2

2                    92                  Kari Hiltunen                         27601110        RoiLappi                           14:50,2

3                    94                  Harri Lehtola                         27489183        KemijUrh.                         15:29,7

4                    93                  Ilpo Juopperi                         27453119        KarihVisa                          15:39,1

5                    91                  Markku Leinonen                 27495614         AlPi                                    16:32,6

 

Sij.               Nro                 M 45/50 v 5 km                       Seura                                                              Aika

1                    99                  Timo Vepsäläinen                                           OH                                      15:44,4

2                    98                  Jouni Halonen                       26032023        SieppijSisu                       16:18,2

3                    101                 Alfred Joki                                                        Ruotsi                                 16:39,6

4                    100                 Niilo Väisänen                     27590014        OH                                       17:02,4

5                    97                  Jouko Torkkell                       27578340        Keminsuun K                    17:37,2

6                    102                 Timo Riihiniemi                  27547449         AlPi                                      17:48,7

 

Sij.               Nro                  M 55 v 5 km                                                        Seura                                  Aika

1                    104                 Jukka Vasenius                                               AavKisa                             15:25,6

2                    105                 Heikki Hilden                         27433906        KarihVisa                          16:47,6

3                    103                 Markku Jauhojärvi                                            Kauk. Revontulet            16:50,9

4                    108                 Heikki Piirainen                                                Roi Maratonhiiht.            17:03,4

5                    106                 Mauri Miettunen                    27508705         KarihVisa                         17:31,4

 

Sij.                 Nro                N Yleinen 5 km                                                 Seura                                   Aika

1                    142                 Hilla Rapo                             27451386          OH                                      17:15,8

 

Sij.                 Nro                Pojat 18 v 10 km                                                Seura                                    Aika

1                    111                 Harri Suojärvi                         23346152        KarihVisa                          29:26,4

2                    114                 Juho Hiltunen                        21619946        OH                                      29:47,8

3                    112                 Mikko Kurkela                       22194114          RoiLappi                          30:15,2

4                    119                 Ari Luusua                             22471565          RoiLappi                          30:26,7

5                    115                 Antti Haahti                            21465640          RoiLappi                          31:27,7

6                    123                 Timo Anttila                                                        Seinäj.Hs                         31:50,9

7                    118                 Juho Rautio                           25124767          PePo                                 32:04,4

8                    117                 Niko Havela                           25980781          PePo                                 32:08,2

9                    120                 Sakari Alaoja                         24125097          OH                                     32:29,8

10                  116                 Henri Salonen                       27566132         KittUrheilijat                     33:02,1

11                  113                 Jussi Rautio                          25096235          PePo                                 33:19,7

12                  122                 Miikka Kierivaara                   24596539         OH                                     35:21,7

 

Sij.                Nro                  M 20 v 10 km                                                     Seura                                  Aika

1                    127                 Miika Rautio                           27550070         KarihVisa                        30:05,8

2                    128                 Jouni Venäläinen                  23608560         KittUrh.                            30:54,6

3                    126                 Janne Lilja                             27492947         Viirin Viri                          31:01,0

4                    125                 Niki Tennilä                           23424317         OH                                    31:21,2

5                    140                 Rasmus Tynjä                      27022223         Pakilan Veto                   31:44,3

 

Sij.                Nro                  M Yleinen 10 km                                               Seura                                  Aika

1                    130                 Heikki Loukusa                     27496559        PosPy                               27:05,2

2                    132                 Jari-Pekka Vaarala               27589397        KittUrh.                             29:01,1

3                    133                 Mikko Rapo                            27545690        RoiLappi                         30:00,6

4                    131                 Juho-Matti Pallari                  27534038        RoiLappi                         30:57,4

 

 



Tutustu näihin hiihtosivuihin!
Lansi-Pohjan hiihto ry
Lapin piiri
Suomen Hiihtoliitto
Hiihtostadion.net


Pellon sään
löydät
Foreca Oy:n
sivuilta.
Pellon Ponsi hiihtojaosto, sihteeri Petri Uusitalo, Orankitie 3, 95710 Naamijoki
Puh: 0400 397 021, 016 - 588 126, Fax: 016 - 588151
lähetä sähköpostia