Klikkaamalla pääset Pellon Ponnen pääsivustolle.Pellon Ponnen logo   etusivu | kilpailut | tulosarkisto | kuva-arkisto | yhteystiedot | Ritavaaran hiihtokeskus | hiihtolinkit                    
  Pellon Ponsi - hiihtoperinteitä vuodesta 1941


2005
Pellon Hiihdot 26.03.2005
Meän Hihto sprintti 13.03.2005
Meän Hihto lapset 12.03.2005
PK kisa Ritavaarassa 05.02.2005
2004
Pellon Hiihdot 10.04.2004
2003
Pellon Hiihdot 19.04.2003
2002
Pellon Hiihdot 30.03.2002

 

Meän hihto 2005

                                                                                      

                     

Tulokset  12.3.2005  ( P )

                                                                                      

Sij.                 T+P 4v   0,2 km                                         Aika             

1                    Tuuli Hartikainen                                        01:36,7                               

2                    Samuli Harju                                              02:02,7         

3                    Noora Harju                                              02:13,2         

4                    Emilia Syväniemi                                        04:12,5                               

5                    Sarita Pantsar                                            06:24,3         

6                    Heidi Lohiniva                                            08:38,0         

7                    Ellen Mattsson                                           16:08,5         

 

                      T+P 6v   0,5 km                                                                                  

1                    Tuomas Ylisaukko-oja                              04:27,8         

2                    Alina Heikka                                             04:44,1         

3                    Niina Alanenpää                                        04:49,6         

4                    Samuel Wanhatalo                                     05:29,6                               

5                    Elina Tuppurainen                                      05:35,4                               

6                    Santeri Koskenniemi                                  06:23,5

7                    Otto Pelkonen                                            06:27,4         

8                    Aapo Pelkonen                                          06:55,0         

9                    Santeri Pantsar                                           07:01,0         

10                  Jenni Lohiniva                                            07:13,6         

11                  Anton Niemi                                              07:21,3         

12                  Axel Mattsson                                            08:39,7         

 

                      T+P 8v   1 km                                                                                     

1                    Essi Heikka                                               04:13,2         

2                    Janne Alanenpää                                        04:19,1         

3                    Toni Harjuhaahto                                       04:47,4         

4                    Andreas Älgamo                                        04:50,4         

5                    Aki Uusimäki                                             05:21,2         

6                    Lovisa Wanhatalo                                      06:01,4         

7                    Olive Malmberg                                         06:34,3         

8                    Emil Mattsson                                            06:39,8         

9                    Lukas Svangäård                                       06:51,0         

10                  Topi Hartikainen                                        06:51,6         

11                  Tiia Mäntyranta                                          07:53,3         

12                  Juulianna Ylisaukko-oja                             08:10,3         

13                  Sanna Pantsar                                            08:25,3         

14                  Ellinor Niemi                                              09:03,8         

15                  Oskar Mattsson                                         09:39,2         

16                  Fanny Mattsson                                         09:58,8         

17                  Matilda Mattsson                                       11:55,3         

18                  Emma Arvidsson                                        13:49,2         

 

                      T 10 v  1 km                                                                 

1                    Johanna Pelttari                                          05:17,3         

2                    Alida Videkull                                            05:19,7         

3                    Jonna Kivilompolo                                     06:08,2         

4                    Inka Lohiniva                                             06:13,0         

5                    Aleksandra Mattsson                                 06:51,3         

6                    Erika Syväniemi                                         07:04,2         

7                    Amna Edfast                                              07:20,0         

8                    Yasmin Edfast                                            07:46,2         

 

                      P 10 v  1 km                                                                  

1                    Matias Laitamaa                                         04:42,4         

2                    Juho Koivula                                              04:44,2         

3                    Matias Ylisaukko-oja                                 05:02,4         

4                    Ville Uusimäki                                            05:09,0         

5                    Henrik Lönnelid                                          05:13,4         

6                    Nore Malmberg                                          05:28,4         

7                    Jeremias Väisänen                                      05:54,6         

8                    Juho Nousiainen                                         05:57,3         

9                    Tobias Strand                                            07:14,1         

 

                      T 12 v  2 km                                                                 

1                    Hanna-Riikka Heikka                                08:04,2         

2                    Sanna Alanenpää                                       08:49,1         

3                    Hanna Liikamaa                                         11:28,8         

 

                      P 12 v  2 km                                                                  

1                    Santeri Uusitalo                                          06:37,2         

2                    Tuomas Ylläsjärvi                                       07:17,7         

3                    Atle Malmberg                                           07:22,1         

4                    Aleksi Viita                                                11:46,2         

 

                      P 14 v  2 km                                            

1                    Matias Älgamå                                            06:18,3         

2                    Markus Laitamaa                                        06:54,2         

 



Tutustu näihin hiihtosivuihin!
Lansi-Pohjan hiihto ry
Lapin piiri
Suomen Hiihtoliitto
Hiihtostadion.net


Pellon sään
löydät
Foreca Oy:n
sivuilta.
Pellon Ponsi hiihtojaosto, sihteeri Petri Uusitalo, Orankitie 3, 95710 Naamijoki
Puh: 0400 397 021, 016 - 588 126, Fax: 016 - 588151
lähetä sähköpostia