Klikkaamalla pääset Pellon Ponnen pääsivustolle.Pellon Ponnen logo   etusivu | kilpailut | tulosarkisto | kuva-arkisto | yhteystiedot | Ritavaaran hiihtokeskus | hiihtolinkit                    
  Pellon Ponsi - hiihtoperinteitä vuodesta 1941


2005
Pellon Hiihdot 26.03.2005
Meän Hihto sprintti 13.03.2005
Meän Hihto lapset 12.03.2005
PK kisa Ritavaarassa 05.02.2005
2004
Pellon Hiihdot 10.04.2004
2003
Pellon Hiihdot 19.04.2003
2002
Pellon Hiihdot 30.03.2002

 

Meän hihto 2005 13.3. sprintit aikahiihdot

                                                                                                            

Tytöt 10 v     0,5 km

                     

                      Sij                  Nimi              Seura                                  Aika

A                   1                    Essi Heikka                          Suomi            02:47,2

A                   2                    Juulianna Oja                       Suomi            02:56,7

A                   3                    Karoliina Viippola                Suomi            03:07,8

A                   4                    Suvi Karjalainen                   Suomi            03:26,4

A                   5                    Alida Videkull                      Ruotsi            03:32,1                                                                                                                      

                                            Pojat 10 v     0,5 km                                                                           

A                   11                  Miikka Koivuniemi               Suomi            02:27,2         

A                   12                  Tuukka Jussila                      Suomi            02:28,9         

A                   13                  Janne Alanenpää                  Suomi            03:01,0         

A                   14                  Matias Ylisaukko-oja           Suomi            03:13,5                               

B                   15                  Juha Kenttämaa                   Suomi            03:14,2         

B                   16                  Henrik Lönnelid                    Ruotsi            03:17,9         

B                   17                  Jeremias Väisänen                Suomi            03:46,1                               

                                                                                                                                                       

                                            Tytöt 12 v     0,5 km                                                                           

A                   21                  Jonna Juvani                         Suomi            02:29,8         

A                   23                  Petra Koivuniemi                  Suomi            02:35,2         

A                   24                  Tuulianni Jussila                    Suomi            02:36,4         

A                   25                  Jutta Vaaraniemi                   Suomi            02:44,2         

B                   26                  Hanna-Riikka Heikka           Suomi            02:57,0         

B                   22                  Sanna Alanenpää                  Suomi            03:01,4

                                                                                                                                                       

                                            Pojat 12 v     0,5 km                                                                           

A                   31                  Santeri Uusitalo                    Suomi            02:14,1         

A                   32                  Atle Malmberg                     Ruotsi            02:31,5         

A                   33                  Tuomas Ylläsjärvi                 Suomi            02:40,2         

A                   34                  Jyri Uusitalo                         Suomi            02:51,8         

                                                                                                                                                       

                                            Tytöt 14 v     0,5 km                                                                           

                                                                                      

A                   41                  Niina Irva                             Suomi            02:29,4         

A                   42                  Janita Luttunen                     Suomi            02:31,7         

A                   43                  Katri Uusitalo Suomi            02:39,9         

A                   44                  Leena Kallo                         Suomi            02:42,5         

                                                                                                                                                       

                                            Pojat 14 v     0,5 km                                                                           

A                   51                  Joonas Mäkikyrö                 Suomi            02:19,4         

A                   52                  Juuso Vaaraniemi                 Suomi            02:24,3

A                   53                  Rami Karjalainen                  Suomi            02:30,8

A                   54                  Hannu Kenttämaa                Suomi            02:33,2

                                                                                                                                                       

                                            Tytöt 16 v                                                                                           

A                   61                  Kristiina Juuso                      Suomi            03:52,8

A                   62                  Elisa Pelttari                         Suomi            03:56,7

A                   63                  Erika Alatalo                        Suomi            03:58,1

A                   64                  Camilla Fryksell                   Ruotsi            04:23,3                               

                                                                                                                                                       

                                            Pojat 16 v     1,0 km                                                                           

A                   71                  Janne Stenbäck                    Suomi            02:38,0

A                   72                  Dennis Kitti                          Ruotsi            02:50,2         

A                   73                  Jere Kangas                         Suomi            03:00,7         

A                   74                  Isak Nordqvist                     Ruotsi            03:01,0

B                   75                  Olli Kukkola                        Suomi            03:09,3         

B                   76                  Ville Ekonoja Suomi            03:32,4         

                                                                                                                                                       

                                            Pojat 18 v     1,0 km                                                                           

A                   81                  Niko Värttiö                        Suomi            02:42,8         

A                   82                  Markus Vuoskulompolo       Suomi            02:45,7

 

                     

Meän hihto 2005 13.3. sprintit finaalit

                                                                                                                                                       

                                            Tytöt 10 v     0,5 km                                                                           

Sij.                                      Nimi              Seura            Aika                                                        

1                    A                   Karoliina Viippola                Fin                 02:56,0         

2                    A                   Essi Heikka                          Fin                 02:57,1         

3                    A                   Juulianna Oja                       Fin                 03:08,0         

4                    A                   Suvi Karjalainen                   Fin                 03:30,2         

5                    A                   Alida Videkull                      Swe               03:39,6         

                                                                                                                                                       

                                            Pojat 10 v     0,5 km                                                                           

1                    A                   Tuukka Jussila                      Fin                 02:33,2         

2                    A                   Miikka Koivuniemi               Fin                 02:35,7         

3                    A                   Janne Alanenpää                  Fin                 03:24,6         

4                    A                   Matias Ylisaukko-oja           Fin                 03:30,1         

5                    B                   Juha Kenttämaa                   Fin                 03:26,2         

6                    B                   Henrik Lönnelid                   Swe               03:32,6         

7                    B                   Jeremias Väisänen                Fin                 04:11,6         

                                                                                                                                                       

                                            Tytöt 12 v     0,5 km                                                                           

1                    A                   Jonna Juvani                         Fin                 02:42,6         

2                    A                   Tuulianni Jussila                    Fin                 02:45,7         

3                    A                   Petra Koivuniemi                  Fin                 02:46,9         

4                    A                   Jutta Vaaraniemi                   Fin                 02:59,6         

5                    B                   Hanna-Riikka Heikka           Fin                 03:09,4         

6                    B                   Sanna Alanenpää                  Fin                 03:19,1         

                                                                                                                                                       

                                            Pojat 12 v     0,5 km                                                                           

1                    A                   Santeri Uusitalo                    Fin                 02:25,6         

2                    A                   Atle Malmberg                     Swe               02:37,2         

3                    A                   Tuomas Ylläsjärvi                 Fin                 02:44,6         

4                    A                   Jyri Uusitalo                         Fin                 03:01,9         

                                                                                                                                                       

                                            Tytöt 14 v     0,5 km                                                                           

                                                                

1                    A                   Janita Luttunen                     Fin                 02:42,1         

2                    A                   Niina Irva                             Fin                 02:43,1         

3                    A                   Leena Kallo                         Fin                 02:47,6         

4                    A                   Katri Uusitalo                      Fin                 02:49,6         

                                                                                                                                                       

                                            Pojat 14 v     0,5 km                                                                           

1                    A                   Joonas Mäkikyrö                 Fin                 02:30,6         

2                    A                   Juuso Vaaraniemi                 Fin                 02:33,8         

3                    A                   Rami Karjalainen                  Fin                 02:36,2         

4                    A                   Hannu Kenttämaa                Fin                 02:49,6         

                                                                                                                                                       

                                            Tytöt 16 v                                                                                           

1                    A                   Erika Alatalo                        Fin                 03:34,6         

2                    A                   Elisa Pelttari                         Fin                 03:35,8         

3                    A                   Kristiina Juuso                      Fin                 03:36,1         

                                                                                                                                                       

                                            Pojat 16 v     1,0 km                                                                           

1                    A                   Janne Stenbäck                    Fin                 02:45,6         

2                    A                   Dennis Kitti                          Swe               02:57,1         

3                    A                   Isak Nordqvist                     Swe               03:03,6         

4                    A                   Jere Kangas                         Fin                 03:04,8         

5                    A                   Olli Kukkola                        Fin                 03:09,9         

                                                                                                                                                       

                                            Pojat 18 v     1,0 km                                                                           

1                    A                   Niko Värttiö                        Fin                 02:50,1         

2                    A                   Markus Vuoskulompolo       Fin                 02:50,8

 



Tutustu näihin hiihtosivuihin!
Lansi-Pohjan hiihto ry
Lapin piiri
Suomen Hiihtoliitto
Hiihtostadion.net


Pellon sään
löydät
Foreca Oy:n
sivuilta.
Pellon Ponsi hiihtojaosto, sihteeri Petri Uusitalo, Orankitie 3, 95710 Naamijoki
Puh: 0400 397 021, 016 - 588 126, Fax: 016 - 588151
lähetä sähköpostia