Klikkaamalla pääset Pellon Ponnen pääsivustolle.Pellon Ponnen logo   etusivu | kilpailut | tulosarkisto | kuva-arkisto | yhteystiedot | Ritavaaran hiihtokeskus | hiihtolinkit                    
  Pellon Ponsi - hiihtoperinteitä vuodesta 1941


PELLON HIIHDOT 2005
Lähtöjärjestys
Tulokset

57. Pellon Hiihdot

L Ä H T Ö L I S T A

© Pellon Ponsi
Sarjaluettelo:
P10; T10; P11; T11; P12; T12; P13; T13; P14; T14; T16; T15; P15; P16; M18; N18; N35; M35; M45; M55; N20; NYL; M20; MYL;

P10 2 km Petri Uusitalo

10.30.30 P10        1  27496422 Mikko Loukkaanhuhta      Kankaanpään Urheilijat
10.31.00 P10        2           Tobias Karlsson          Ruotsi
10.31.30 P10        3  29415388 Heikki Mäkikallio        Oulun Hiihtoseura
10.32.00 P10        4           Henry Anton              Eesti
10.32.30 P10        5  21641516 Mikko Holm               Ounasvaaran Hiihtoseura
10.33.00 P10        6  24154864 Jere Smedlund            Iin Urheilijat
10.33.30 P10        7  24564140 Juha Kenttämaa           Aavasaksan Kisa
10.34.00 P10        8  27426528 Max Enbuske              Keminsuun Kisa
10.34.30 P10        9  27452958 Tuukka Jussila           Sieppijärven Sisu
10.35.00 P10       10  27968772 Lauri Lassheikki         Aavasaksan Kisa
10.35.30 P10       11           Stepan Terentjev         Liettua
10.36.00 P10       12  27423880 Tero Bergman             Sonkajärven Pahka
10.36.30 P10       13  28257479 Pyry Rantalainen         Pukkilan Vesa
10.37.00 P10       14  29032457 Antti Mäkelä             Kaustisen Pohjan-Veikot
10.37.30 P10       15  27521562 Olli-Pekka Niskanen      Alatornion Pirkat
10.38.00 P10       16  21288432 Tuukka Ahopelto          Seinäjoen Hiihtoseura
10.38.30 P10       17  27561522 Mikko Salonpää           Oulaisten Huima
10.39.00 P10       18  27512623 Jesse Minkkinen          Joutsan Pommi
10.39.30 P10       19  29021028 Lauri Lepistö            Kouvolan Hiihtoseura
10.40.00 P10       20  28948380 Jonne Maunu              Karihaaran Visa
10.40.30 P10       21  24181785 Tuomas Keskimölö         Ounasvaaran Hiihtoseura
10.41.00 P10       22  26142942 Aleksi Hiltunen          Rovaniemen Lappi
10.41.30 P10       23  24575126 Mikko Kauppila           Ylöjärven Ryhti
10.42.00 P10       24  24154903 Jere Jussila             Iin Urheilijat
10.42.30 P10       25  30236598 Matti Vesterinen         Rovaniemen Lappi
10.43.00 P10       26  27520576 Vili Nevalainen          Kangasalan Kisa
10.43.30 P10       27  24721132 Matias Laitamaa          Aavasaksan Urheilijat
10.44.00 P10       28  27489691 Juha Luuri               Seinäjoen Hiihtoseura
10.44.30 P10       29  21548897 Mikko Heikkala           Vetelin Urheilijat
10.45.00 P10       30  24210805 Santeri Pesola           Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

T10 2 km R-Kioski, Piha-Mäntyranta

10.46.30 T10       33  29436516 Emilia Kulhelm           Kaipolan Vire
10.47.00 T10       34           Anette Veerpalu          Eesti
10.47.30 T10       35  29472842 Emmi Männistö            Kalajoen Junkkarit
10.48.00 T10       36  24165073 Jennina Ojala            Jalasjärven Jalas
10.48.30 T10       37  27668769 Veera Lassheikki         Aavasaksan Kisa
10.49.00 T10       38  24620961 Jonna Kariniemi          Ounasvaaran Hiihtoseura
10.49.30 T10       39  27492455 Nina Lehosmaa            Karihaaran Visa
10.50.00 T10       40  27575916 Josefiina Tiiro          Iin Urheilijat
10.50.30 T10       41  27510447 Sofia Manninen           Ounasvaaran Hiihtoseura
10.51.00 T10       42  27512924 Jenna Minkkinen          Joutsan Pommi
10.51.30 T10       43  28897392 Jasmi Joensuu            Keravan Urheilijat
10.52.00 T10       44  24185998 Jenny Renqvist           IF VOM
10.52.30 T10       45  25107098 Taru-Tuulikki Riipi      Raudanjoen Kuohu
10.53.00 T10       46  27434219 Anni Hakala              Seinäjoen Hiihtoseura
10.53.30 T10       47  27526240 Juulianna Oja            Pellon Ponsi
10.54.00 T10       48  29472790 Julia Mäkelä             Kaustisen Pohjan-Veikot
10.54.30 T10       49  27112256 Karoliina Viippola       Aavasaksan Kisa
10.55.00 T10       50  27221558 Piia Pärnänen            Peräseinäjoen Toive
10.55.30 T10       51  27466698 Suvi Karjalainen         Aavasaksan Kisa
10.56.00 T10       52  27432790 Johanna Halonen          Alatornion Pirkat
10.56.30 T10       53  27438972 Johanna Hand             Iin Urheilijat
10.57.00 T10       54  27513240 Noora Määttä             Rovaniemen Lappi
10.57.30 T10       55  27431092 Julia Hannunkivi         Keminsuun Kisa
10.58.00 T10       56  27506325 Johanna Mattila          Nurmon Jymy
Sarjaluettelo

P11 2 km Pellon Apteekki, ITR-Rakennus

10.59.00 P11       58           Rauno Põldsepp           Eesti
10.59.30 P11       59           Vara P11 1               PVU
11.00.00 P11       60           Andreas Veerpalu         Eesti
11.00.30 P11       61  25132283 Juho Riipi               Raudanjoen Kuohu
11.01.00 P11       62  23081640 Niklas Roos              IF Brahe
11.01.30 P11       63  24183369 Joona Krigsholm          Seinäjoen Hiihtoseura
11.02.00 P11       64  27517851 Miika Niskanen           Alatornion Pirkat
11.02.30 P11       65  21976731 Marko Kemppainen         Oulaisten Taru
11.03.00 P11       66  25666254 Joonas Sarkkinen         Oulunsalon Vasama
11.03.30 P11       67  26052388 Janne Höylänen           Lauttakylän Luja
11.04.00 P11       68  28917078 Jani Keto                Evijärven Urheilijat
11.04.30 P11       69  24207067 Tuomas Ylläsjärvi        Sieppijärven Sisu
11.05.00 P11       70  28897282 Joona Joensuu            Keravan Urheilijat
11.05.30 P11       71  26766140 Johan Vitikka            Ounasjoen Voima
11.06.00 P11       72  22110949 Aki Korpinen             Kemijärven Urheilijat
11.06.30 P11       73  27164550 Olli Salmela             Laitasaaren Veto
11.07.00 P11       74  27779013 Aapo Hakala              Seinäjoen Hiihtoseura
11.07.30 P11       75  22971722 Teemu Pöntinen           Mikkelin Hiihtäjät
11.08.00 P11       76  26028189 Heikki Hasa              Aavasaksan Kisa
11.08.30 P11       77  21724637 Matias Hänninen          Kemijärven Urheilijat
11.09.00 P11       78  27596018 Toni Wik                 IK Falken
11.09.30 P11       79  24183709 Tuomas Olli              Ounasvaaran Hiihtoseura
11.10.00 P11       80           Simon Öberg              Ruotsi
11.10.30 P11       81  27590726 Panu Virkkala            Alatornion Pirkat
11.11.00 P11       82  24158488 Mika Piha                Pöytyän Urheilijat
11.11.30 P11       83  21322343 Tommi Ankkuri            Ounasvaaran Hiihtoseura
11.12.00 P11       84  27511035 Jussi Manninen           Mäntsälän Urheilijat
Sarjaluettelo

T11 2 km Wellness Sentteri Oy 2

11.14.00 T11       88           Lisette Anton            Eesti
11.14.30 T11       89  28079520 Annika Suosalo           Lehtimäen Jyske
11.15.00 T11       90  28798475 Sanna Krekula            Kangasalan Kisa
11.15.30 T11       91  25330519 Jutta Vaaraniemi         Aavasaksan Urheilijat
11.16.00 T11       92  29401949 Aino Keisanen            Lehtimäen Jyske
11.16.30 T11       93  27437193 Jessica Hinkka           IK Falken
11.17.00 T11       94  25985760 Heli Haapala             Keminsuun Kisa
11.17.30 T11       95  26828185 Janika Utriainen         Kemin Hiihtoseura
11.18.00 T11       96  27444270 Essi Hannunkivi          Keminsuun Kisa
11.18.30 T11       97  27504314 Ira Matkaselkä           Oulaisten Huima
11.19.00 T11       98  24915375 Mia Niska                Aavasaksan Kisa
11.19.30 T11       99  28902517 Iita Niskanen            Vieremän Koitto
11.20.00 T11      100  27420090 Sanna Alanenpää          Aavasaksan Kisa
11.20.30 T11      101  27440290 Annika Halonen           Alatornion Pirkat
11.21.00 T11      102  26079879 Anni Huuha               Oulaisten Huima
11.21.30 T11      103  27491333 Jonna Liikkanen          Sippolan Kunto
11.22.00 T11      104  27437685 Noora Holmström          Iin Urheilijat
11.22.30 T11      105  27457348 Jonna Juvani             Aavasaksan Kisa
11.23.00 T11      106  27506448 Suvi Minkkinen           Joutsan Pommi
11.23.30 T11      107  24384074 Hanna-Riikka Heikka      Aavasaksan Kisa
11.24.00 T11      108  26710963 Miia Makkonen            Sysmän Sisu
Sarjaluettelo

P12 2 km Tornionlaakson Jaloste Ky

11.25.30 P12      111  29458412 Juho-Jaakko Kursula      Laukaan Urheilijat
11.26.00 P12      112           Keit Rootsma             Eesti
11.26.30 P12      113  27554830 Veli-Matti Salonpää      Oulaisten Huima
11.27.00 P12      114  21825963 Joonas Jussila           Iin Urheilijat
11.27.30 P12      115  22516912 Mikko Marjamaa           Kemijärven Urheilijat
11.28.00 P12      116  25751253 Niklas Wik               IK Falken
11.28.30 P12      117  24182438 Vesa Alaoja              Ounasvaaran Hiihtoseura
11.29.00 P12      118  29349399 Ville Kolehmainen        Simon Kiri
11.29.30 P12      119  24196547 Jonatan Sandvik          IF Brahe
11.30.00 P12      120           Daniel Holmgren          Ruotsi
11.30.30 P12      121  27525209 Antti Ojansivu           Ylöjärven Ryhti
11.31.00 P12      122  26313674 Samuli Jetsonen          Karttulan Urheilijat
11.31.30 P12      123  25914184 Mika Ahistus             Saloisten Reipas
11.32.00 P12      124  27578243 Matias Tiiro             Iin Urheilijat
11.32.30 P12      125  21613683 Timo Hietaoja            Kankaanpään Urheilijat
11.33.00 P12      126  22511360 Severi Manninen          Ounasvaaran Hiihtoseura
11.33.30 P12      127  24105949 Jani-Pekka Jussila       Lestijärven Kiisto
11.34.00 P12      128  22047931 Mikko Koistinen          Puijon Hiihtoseura
11.34.30 P12      129  27584363 Santeri Uusitalo         Pellon Ponsi
11.35.00 P12      130  27181562 Jyri-Pekka Ollila        Raudanjoen Kuohu
11.35.30 P12      131  22370715 Joel Jakola              Sievin Sisu
11.36.00 P12      132  26286387 Kalle Haajanen           Hartolan Voima
11.36.30 P12      133  26508638 Christoffer Lindvall     IF Minken
11.37.00 P12      134  21288403 Taavi Ahopelto           Seinäjoen Hiihtoseura
11.37.30 P12      135  27579462 Olli Teivaala            Ylöjärven Urheilijat
11.38.00 P12      136  28929862 Kimmo Kekkonen           Puijon Hiihtoseura
11.38.30 P12      137  24216142 Timo Keskimölö           Ounasvaaran Hiihtoseura
11.39.00 P12      138  22882293 Janne Pietilä            Kemijärven Urheilijat
11.39.30 P12      139  24220303 Jani Sauvolainen         Karihaaran Visa
11.40.00 P12      140  27518643 Niko Nevalainen          Kangasalan Kisa
11.40.30 P12      141  27426227 Jon Ewalds               Borgå Akilles
11.41.00 P12      142  27565094 Johan Sundqvist          IF Brahe
11.41.30 P12      143  26015325 Jussi Havela             Pellon Ponsi
Sarjaluettelo

T12 2 km Seo-Pello, Pellon Taxiasema

11.43.30 T12      147  27436712 Maria Hasa               Aavasaksan Kisa
11.44.00 T12      148  24154068 Assi Alakoski            Reisjärven Pilke
11.44.30 T12      149  26619857 Jenni Leppänen           Toholammin Urheilijat
11.45.00 T12      150  24221755 Sanna Juujärvi           Kemijärven Urheilijat
11.45.30 T12      151  27455036 Tuulianni Jussila        Sieppijärven Sisu
11.46.00 T12      152  26631107 Tuulikki Mattila         Nurmon Jymy
11.46.30 T12      153  27036840 Milla Tainio             Eura-Kauttuan Urheilija
11.47.00 T12      154  27022799 Milka Pakarinen          Kangasalan Kisa
11.47.30 T12      155  24215716 Susanna Lehosmaa         Karihaaran Visa
11.48.00 T12      156  25995132 Enna Hakala              Seinäjoen Hiihtoseura
11.48.30 T12      157  25994447 Anette Haukilahti        Keminsuun Kisa
11.49.00 T12      158  27518287 Saila-Maria Niskanen     Alatornion Pirkat
11.49.30 T12      159  27469352 Henna Kallunki           Ounasvaaran Hiihtoseura
11.50.00 T12      160  27520314 Elli Niemi               Pilkanmaan Pilke
11.50.30 T12      161  24226145 Elisa Pitkänen           Karihaaran Visa
11.51.00 T12      162  26636500 Essi Lotvonen            Laitasaaren Veto
Sarjaluettelo

P13 3 km Kukkapalvelu Vestola

11.51.30 P13      163           Karl Laasik              Eesti
11.52.00 P13      164           Sven Anton               Eesti
11.52.30 P13      165           Marko Liiva              Eesti
11.53.00 P13      166           Sander Eilo              Eesti
11.53.30 P13      167  21641697 Pietari Holm             Ounasvaaran Hiihtoseura
11.54.00 P13      168  22976549 Eetu Raappana            Kemijärven Urheilijat
11.54.30 P13      169  25952722 Tommi Bergman            Iisalmen Visa
11.55.00 P13      170  25339484 Juuso Vaaraniemi         Aavasaksan Urheilijat
11.55.30 P13      171  24122980 Andre Engström           IF VOM
11.56.00 P13      172  27521821 Niko Niskanen            Alatornion Pirkat
11.56.30 P13      173  27573086 Janne Turtinen           Yli-Iin Naseva
11.57.00 P13      174  21322301 Teemu Ankkuri            Ounasvaaran Hiihtoseura
11.57.30 P13      175  29437816 Tuomas Imponen           Kemijärven Urheilijat
11.58.00 P13      176  24890584 Joonas Mäkikyrö          Aavasaksan Kisa
11.58.30 P13      177  27428827 Petri Flygare            Ounasvaaran Hiihtoseura
11.59.00 P13      178  28012481 Jesse Maunu              Karihaaran Visa
11.59.30 P13      179  27413324 Rami Karjalainen         Aavasaksan Kisa
12.00.00 P13      180  26322775 Mika Kantele             Hartolan Voima
12.00.30 P13      181  27510104 Joona Männistö           Oulaisten Huima
12.01.00 P13      182  27518546 Iivo Niskanen            Vieremän Koitto
12.01.30 P13      183  23440317 Mikko Tiiro              Iin Urheilijat
12.02.00 P13      184  21410598 Robin Eriksson           IF Minken
12.02.30 P13      185  23546347 Risto Uusivirta          Haapajärven Kiilat
12.03.00 P13      186  22884864 Matti Piha               Pöytyän Urheilijat
12.03.30 P13      187  22110965 Aleksi Korpinen          Kemijärven Urheilijat
12.04.00 P13      188           Janari Rajas             Eesti
12.04.30 P13      189  27466517 Jani Kokkila             Keminsuun Kisa
12.05.00 P13      190           Ergo Mets                Eesti
Sarjaluettelo

T13 3 km Lakkapään Kone ja Auto

12.06.00 T13      192           Maria Sundström          Ruotsi
12.06.30 T13      193  22740717 Rita Nurmenrinta         Kankaanpään Urheilijat
12.07.00 T13      194  27563986 Rosa-Maria Simola        Mikkelin Hiihtäjät
12.07.30 T13      195  26019075 Jannica Haajanen         Hartolan Voima
12.08.00 T13      196  24439576 Anni Hakola              Rovaniemen Lappi
12.08.30 T13      197  27481181 Niina Kukkonen           Kouvolan Hiihtoseura
12.09.00 T13      198  27450963 Kaisa Ilonen             Kangasalan Kisa
12.09.30 T13      199  27459773 Sanni Keisu              Alatornion Pirkat
12.10.00 T13      200  26233495 Minttu Kauppila          Ylöjärven Ryhti
12.10.30 T13      201  27466517 Vara T13 1               PVU
12.11.00 T13      202  28409146 Emilia Suosalo           Lehtimäen Jyske
12.11.30 T13      203  28798488 Katri Krekula            Kangasalan Kisa
12.12.00 T13      204  26322924 Sini Kantele             Hartolan Voima
12.12.30 T13      205  27493632 Janita Luttunen          Sieppijärven Sisu
12.13.00 T13      206  22367488 Anniina Leinonen         Iisalmen Visa
12.13.30 T13      207  27535192 Peppi Pöntynen           Karihaaran Visa
12.14.00 T13      208  21727812 Linda Härkönen           Iin Hiihtoseura
12.14.30 T13      209  21968972 Anni Keisanen            Lehtimäen Jyske
12.15.00 T13      210  25737769 Tanja Ylisiurua          Iin Hiihtoseura
12.15.30 T13      211  27253500 Iida Vieno               Nakkilan Vire
Sarjaluettelo

P14 3 km Seo-Pello, Pasin Pirssi

12.16.00 P14      212           Viktor Lund Mikko        Ruotsi
12.16.30 P14      213           Magnar Orasson           Eesti
12.17.00 P14      214           Andreas Nigol            Eesti
12.17.30 P14      215           Kaur Lõhmus              Eesti
12.18.00 P14      216  27545726 Jens Renqvist            IF VOM
12.18.30 P14      217  24790642 Matti Laitila            Kortesjärven Järvi-Veik
12.19.00 P14      218  27536816 Tuukka Pöyhönen          Puijon Hiihtoseura
12.19.30 P14      219  29032473 Tuomas Mäkelä            Kaustisen Pohjan-Veikot
12.20.00 P14      220  27498598 Lauri Linnainmaa         Ylöjärven Urheilijat
12.20.30 P14      221  27555402 Tapio Salo               Muonion Tunturi-Veikot
12.21.00 P14      222  23081802 Tommy Roos               IF Brahe
12.21.30 P14      223  23563210 Vili Vajanto             Puijon Hiihtoseura
12.22.00 P14      224  23342826 Simon Sundqvist          IF Brahe
12.22.30 P14      225  24614935 Hannu Kenttämaa          Aavasaksan Kisa
12.23.00 P14      226  23435319 Topias Tiainen           Kangasalan Kisa
12.23.30 P14      227           Toomas Kaurson           Eesti
12.24.00 P14      228  25905122 Eero-Pekka Auvinen       Orimattilan Jymy
12.24.30 P14      229  27544882 Simo Rautiainen          Kerimäen Urheilijat
12.25.00 P14      230  21498413 Risto-Matti Hakola       Kankaanpään Urheilijat
12.25.30 P14      231  21364660 Kairo Bergman            Sonkajärven Pahka
12.26.00 P14      232  26373407 Jari Kolari              Alatornion Pirkat
12.26.30 P14      233           Gristopher Tammet        Eesti
Sarjaluettelo

T14 3 km Kalottioptiikka Kivelä

12.27.00 T14      234           Christelle Kalla         Ruotsi
12.27.30 T14      235  22445436 Hanna Lokkila            Reisjärven Pilke
12.28.00 T14      236           Kristin Kalk             Eesti
12.28.30 T14      237           Emma Sjölander           Ruotsi
12.28.30 T14      237           Emma Sjölander           Ruotsi
12.29.00 T14      238  27461156 Päivikki Krigsholm       Seinäjoen Hiihtoseura
12.29.30 T14      239  27451438 Laura Iisakka            Keminsuun Kisa
12.30.00 T14      240  26032638 Niina Irva               Aavasaksan Kisa
12.30.30 T14      241  27456640 Marika Jauhojärvi        Sieppijärven Sisu
12.31.00 T14      242  26289481 Marika Joensuu           Kankaanpään Urheilijat
12.31.30 T14      243  27558289 Riikka Salonpää          Oulaisten Huima
12.32.00 T14      244  27443666 Eija Hietaoja            Kankaanpään Urheilijat
12.32.30 T14      245  27536942 Hanna Peltola            Porin Seudun Hiihtäjät
12.33.00 T14      246  26151946 Jenni Huuha              Oulaisten Huima
12.33.30 T14      247  27222272 Päivi Pärnänen           Peräseinäjoen Toive
12.34.00 T14      248  22869643 Saara Pesola             Reisjärven Pilke
12.34.30 T14      249  25544826 Jutta Salmela            Laitasaaren Veto
12.35.00 T14      250           Erica Rönnqvist          Ruotsi
12.35.30 T14      251  22936440 Sanna Pulkkinen          Karihaaran Visa
12.36.00 T14      252  26794471 Riikka Varjus            Porin Seudun Hiihtäjät
12.36.30 T14      253  21636602 Heli Hokajärvi           Kangasalan Kisa
12.37.00 T14      254           Linda Lundberg           Ruotsi
Sarjaluettelo

T16 3 km EskoBar Muhonen LVI-asennus

12.38.00 T16      256           Kadi Tomson              Eesti
12.38.30 T16      257           Vara T16 1               PVU
12.39.00 T16      258           Liis Kalda               Eesti
12.39.30 T16      259  26806071 Katri Pieti              Muurolan Kisaveikot
12.40.00 T16      260  27112942 Eveliina Ollila          Raudanjoen Kuohu
12.40.30 T16      261  26765468 Milla Niva               Aavasaksan Urheilijat
12.41.00 T16      262  25734830 Tiina Ylisiurua          Iin Hiihtoseura
12.41.30 T16      263           Jennie Öberg             Ruotsi
12.42.00 T16      264  27222638 Elisa Pelttari           Pellon Ponsi
12.42.30 T16      265           Jenny Jakobsson          Ruotsi
12.43.00 T16      266  27453672 Anniina Jauhojärvi       Sieppijärven Sisu
12.43.30 T16      267  26386850 Salla Kalliojärvi        Ristiinan Urheilijat
12.44.00 T16      268  27525982 Kaisu Ojansivu           Ylöjärven Ryhti
12.44.30 T16      269  27536311 Emma Peltola             Porin Seudun Hiihtäjät
12.45.00 T16      270  26050827 Tiia Hyrkäs              Aavasaksan Urheilijat
12.45.30 T16      271  26015231 Jenni Höylänen           Lauttakylän Luja
12.46.00 T16      272  22447667 Milla Lotvonen           Laitasaaren Veto
12.46.30 T16      273  24876456 Niina Mäki               Alatornion Pirkat
Sarjaluettelo

T15 3 km Lapin LVI Ykkönen

12.47.30 T15      275           Evelin Grauen            Eesti
12.48.00 T15      276           Grede-Ann Tadolder       Eesti
12.48.30 T15      277           Triin Ojaste             Eesti
12.49.00 T15      278  24250519 Elina Ahola              Alatornion Pirkat
12.49.30 T15      279  27457270 Nina Jakola              Sievin Sisu
12.50.00 T15      280  22445449 Henna Lokkila            Reisjärven Pilke
12.50.30 T15      281  26299565 Laura Joensuu            Saloisten Reipas
12.51.00 T15      282  27574108 Eeva Teivaala            Ylöjärven Urheilijat
12.51.30 T15      283  27454642 Kristina Juuso           Sieppijärven Sisu
12.52.00 T15      284  25252134 Salla-Mari Hamari        Alatornion Pirkat
12.52.30 T15      285  25912128 Minna Ahistus            Saloisten Reipas
12.53.00 T15      286  27578528 Minna Toropainen         Ounasvaaran Hiihtoseura
12.53.30 T15      287  27441749 Laura Huhta              Aavasaksan Urheilijat
12.54.00 T15      288  21602018 Johanna Herajärvi        Ounasvaaran Hiihtoseura
12.54.30 T15      289           Fanny Pekkari            Ruotsi
12.55.00 T15      290  25912461 Erika Alatalo            Keminsuun Kisa
12.55.30 T15      291  23826889 Maaret Rantalainen       Pukkilan Vesa
12.56.00 T15      292  25631331 Josefin Sandvik          IF Brahe
12.56.30 T15      293           Jevgenija Kolga          Liettua
12.57.00 T15      294  21807457 Anna Jolma               Alatornion Pirkat
Sarjaluettelo

P15 5 km Pellon Jätehuolto Nousiainen

12.57.30 P15      295           Morten Priks             Eesti
12.58.00 P15      296           Alexander Sundström      Eesti
12.58.30 P15      297  23774928 Niko Olin                Vantaan Hiihtoseura
12.59.00 P15      298           Robi Männiste            Eesti
12.59.30 P15      299  27493205 Sampsa Lietonen          Puijon Hiihtoseura
13.00.00 P15      300  25590553 Niila Syväjärvi          Muonion Tunturi-Veikot
13.00.30 P15      301  23385757 Toni Tainio              Eura-Kauttuan Urheilija
13.01.00 P15      302  27035249 Juuso Ollila             Raudanjoen Kuohu
13.01.30 P15      303  26702201 Joakim Lindvall          IF Minken
13.02.00 P15      304  27492439 Atte Lappalainen         Puijon Hiihtoseura
13.02.30 P15      305  27425859 Jan Ewalds               Borgå Akilles
13.03.00 P15      306  22468727 Joni Luukkainen          Joensuun Kataja
13.03.30 P15      307  22516925 Olli-Pekka Marjamaa      Kemijärven Urheilijat
13.04.00 P15      308  21689510 Mikko Huusko             Sonkajärven Pahka
13.04.30 P15      309           Rait Karri               Eesti
13.05.00 P15      310  23658471 Turo Virkkala            Alatornion Pirkat
13.05.30 P15      311  26951913 Teemu Salminen           Aavasaksan Urheilijat
13.06.00 P15      312  23859432 Lauri Mäkinen            Kangasalan Kisa
13.06.30 P15      313  26584021 Sami Leskinen            Karttulan Urheilijat
13.07.00 P15      314  26006884 Juho Hasa                Aavasaksan Kisa
13.07.30 P15      315           Rauno Avel               Eesti
13.08.00 P15      316  21727773 Lasse Härkönen           Iin Hiihtoseura
13.08.30 P15      317  26453123 Sami Kokkonen            Reisjärven Pilke
13.09.00 P15      318  21794670 Henrik Jokela            Karihaaran Visa
13.09.30 P15      319           Henri Ruul               Eesti
13.10.00 P15      320  26424916 Matti Luuri              Seinäjoen Hiihtoseura
13.10.30 P15      321           Kenet Kroon              Eesti
Sarjaluettelo

P16 5 km Pantsarin Saha Oy

13.12.00 P16      324           Martin Remmelg           Eesti
13.12.30 P16      325  22903033 Veli-Pekka Pirttijoki    Ylöjärven Ryhti
13.13.00 P16      326  22192132 Pekka Kupiainen          Puijon Hiihtoseura
13.13.30 P16      327  21329854 Pasi Anttila             Siilinjärven Hiihtoseur
13.14.00 P16      328  21969175 Samuli Keisu             Alatornion Pirkat
13.14.30 P16      329  26566120 Reima Laakkonen          Joensuun Kataja
13.15.00 P16      330  21306026 Anssi Alaoja             Ounasvaaran Hiihtoseura
13.15.30 P16      331  27145061 Patrik Väisänen          Kymin Koskenpojat
13.16.00 P16      332  27557727 Ville-Petteri Saarela    Keminsuun Kisa
13.16.30 P16      333  21841950 Sakari Järvelä           Iin Urheilijat
13.17.00 P16      334  23222632 Eero-Matias Saviluoto    Nivalan Urheilijat
13.17.30 P16      335  23322037 Janne Stenbäck           Ounasvaaran Hiihtoseura
13.18.00 P16      336  23698415 Markus Vuoskulompolo     Rovaniemen Lappi
Sarjaluettelo

M18 5 km Meän Tornionlaakso

13.19.00 M18      338  24586539 Miikka Kierivaara        Ounasvaaran Hiihtoseura
13.19.30 M18      339           Meelis Laht              Eesti
13.20.00 M18      340           Priit Päärson            Eesti
13.20.30 M18      341  27453164 Lari Jetsonen            Riistaveden Urheilijat
13.21.00 M18      342  21507825 Juho Halonen             Reisjärven Pilke
13.21.30 M18      343  27010031 Lassi Vitikka            Rovaniemen Lappi
13.22.00 M18      344  27595954 Mats Wikner              Kyrkslätt IF
13.22.30 M18      345  21478763 Juuso Haataja            Seinäjoen Hiihtoseura
13.23.00 M18      346           Fritz Horst              USA
13.23.30 M18      347  22254575 Lasse Lagerkrans         Kyrkslätt IF
13.24.00 M18      348  27492248 Sami Lyytinen            Puijon Hiihtoseura
13.24.30 M18      349  25124767 Juho Rautio              Pellon Ponsi
13.25.00 M18      350  26698454 Lauri Laakkonen          Joensuun Kataja
13.25.30 M18      351  25096235 Jussi Rautio             Pellon Ponsi
13.26.00 M18      352  27437504 Jonas Hamström           Lovisa Tor-Loviisan Tor
13.26.30 M18      353  22194114 Mikko Kurkela            Rovaniemen Lappi
13.27.00 M18      354  27426175 Jukka Ekonoja            Sieppijärven Sisu
13.27.30 M18      355           Kyle Dewey               USA
13.28.00 M18      356  21331004 Timo Anttila             Seinäjoen Hiihtoseura
13.28.30 M18      357  25980781 Niko Havela              Pellon Ponsi
13.29.00 M18      358  22447654 Miika Lotvonen           Laitasaaren Veto
13.29.30 M18      359  27427255 Otto Eerola              Kymin Koskenpojat
13.30.00 M18      360           Joonas Granstedt         Ruotsi
13.30.30 M18      361  26149712 Jani Haapala             Keminsuun Kisa
13.31.00 M18      362           Steven Bedard            USA
13.31.30 M18      363  23948835 Janne Kuusela            Puijon Hiihtoseura
13.32.00 M18      364  27208241 Ville Pirttijoki         Ylöjärven Ryhti
13.32.30 M18      365  21465640 Antti Haahti             Rovaniemen Lappi
13.33.00 M18      366           Tobias Lustig            Ruotsi
13.33.30 M18      367  27589902 Vesa Virkkunen           Muonion Kiri
13.34.00 M18      368           Mihkel Palok             Eesti
13.34.30 M18      369           Mikael Norberg           Ruotsi
13.35.00 M18      370           Andrus Kollo             Eesti
13.35.30 M18      371  23346152 Harri Suojärvi           Karihaaran Visa
13.36.00 M18      372           Artur Borissov           Eesti
13.36.30 M18      373           Ian Black                USA
13.37.00 M18      374  22471565 Ari Luusua               Rovaniemen Lappi
13.37.30 M18      375  25755699 Andreas Wiksten          Borgå Akilles
13.38.00 M18      376           Patrick O'brien          USA
13.38.30 M18      377           Martin Jakobsson         Ruotsi
13.39.00 M18      378  26135357 Juho Heikkinen           Keravan Urheilijat
13.39.30 M18      379  26931920 Martin Norrgård          Pargas IF
13.40.00 M18      380  27033801 Henrik Väisänen          Kymin Koskenpojat
13.40.30 M18      381  21394106 Erik Eklund              Keravan Urheilijat
13.41.00 M18      382  26294654 Juuso Jussila            Iin Urheilijat
13.41.30 M18      383  21834161 Martti Jylhä             Sotkamon Jymy
Sarjaluettelo

N18 5 km Valinta Södervall

13.43.00 N18      386           Stina Sõrmus             Eesti
13.43.30 N18      387           Eeva Avik                Eesti
13.44.00 N18      388           Katarina Moberg          Ruotsi
13.44.30 N18      389  27243594 Mari Salminen            Aavasaksan Urheilijat
13.45.00 N18      390           Mae Foster               USA
13.45.30 N18      391  26955223 Carita Portaankorva      Kuivasjärven Aura
13.46.00 N18      392  22142386 Johanna Kosunen          Raision Kuula
13.46.30 N18      393           Karolina Skoog           Ruotsi
13.47.00 N18      394           Maddie Talkington        USA
13.47.30 N18      395  27479850 Jenni Kemppainen         Oulaisten Taru
13.48.00 N18      396  23279944 Marjo Sipilä             Alatornion Pirkat
13.48.30 N18      397           Magdalena Pajala         Ruotsi
13.49.00 N18      398           Parker Tyler             USA
13.49.30 N18      399           Marika Kustavus          Eesti
13.50.00 N18      400           Sophie Caldwell          USA
13.50.30 N18      401  23958867 Anna Rautarae            Perniön Urheilijat
13.51.00 N18      402  22154390 Pauliina Krigsholm       Seinäjoen Hiihtoseura
13.51.30 N18      403           Heleen Vene              Eesti
13.52.00 N18      404  27571570 Riikka Turtinen          Yli-Iin Naseva
13.52.30 N18      405           Charlotte Kalla          Ruotsi
13.53.00 N18      406           Kristin Dewey            USA
13.53.30 N18      407           Vara N18 1               PVU
13.54.00 N18      408           Whiney Coombs            USA
13.54.30 N18      409           Charlotta Häggrot        Ruotsi
13.55.00 N18      410           Kertu Saarepuu           Eesti
13.55.30 N18      411  27518782 Kerttu Niskanen          Vieremän Koitto
13.56.00 N18      412  26221449 Henna-Riikka Kuoppa-Aho  Ähtärin Urheilijat
Sarjaluettelo

N35 5 km ST1 Joppari, Risto Hiltunen

13.56.20 N35      521  27533945 Seija Pieskä             Oulun Hiihtoseura
13.56.30 N35      413  28999229 Arja Lotvonen            Laitasaaren Veto
13.57.00 N35      414  26102186 Arja Ekdahl              Muhoksen Urheilijat
13.57.30 N35      415  27592410 Marjut Vuorenmaa         Oulun Hiihtoseura
13.58.00 N35      416  26922256 Sari Virtanen            Yli-Iin Naseva
13.58.30 N35      417  29395013 Airi Turunen             Kuopion Hiihtäjät
13.59.00 N35      418  3185172  Kyllikki Ratala          Simon Kiri
13.59.30 N35      419  27430349 Tarja Hand               Iin Urheilijat
Sarjaluettelo

M35 5 km Spar-Market Yliranta

14.00.00 M35      420           Kalju Ojaste             Eesti
14.00.30 M35      421           Hanno Priks              Eesti
14.01.00 M35      422  26568160 Bo-Göran Lindvall        IF Minken
14.01.30 M35      423  28859482 Jari Friman              Imatran Urheilijat
14.02.00 M35      424  27491731 Petteri Lepistö          Kouvolan Hiihtoseura
14.02.30 M35      425  27601110 Kari Hiltunen            Rovaniemen Lappi
14.03.00 M35      426  27518119 Jari Nieminen            Padasjoen Yritys
14.03.30 M35      427  27489183 Harri Lehtola            Kemijärven Urheilijat
14.04.00 M35      428  27489688 Jarmo Luuri              Seinäjoen Hiihtoseura
14.04.30 M35      429  30126022 Urmas Kaldve             Kiimingin Urheilijat
14.05.00 M35      430  27512701 Timo Makkonen            Kontiolahden Urheilijat
Sarjaluettelo

M45 5 km Lapin Peltinikkari

14.06.00 M45      432  21697081 Juhani Hytönen           Alatornion Pirkat
14.06.30 M45      433  27561810 Valeri Saveliev          Kemijärven Urheilijat
14.07.00 M45      434  27476662 Velu Kallunki            Yläkemijoen Urheilijat
14.07.30 M45      435  29038286 Hannu Rautio             Rovaniemen Poliisiurhei
14.08.00 M45      436  71694    Kauko Alamaula           Kiimingin Urheilijat
14.08.30 M45      437  27534876 Seppo Pitkänen           Äänekosken Huima
14.09.00 M45      438           Alfred Joki              Ruotsi
14.09.30 M45      439  27590014 Niilo Väisänen           Ounasvaaran Hiihtoseura
14.10.00 M45      440  27435166 Kari Hietanen            Alatornion Pirkat
14.10.30 M45      441  25139804 Esa Rantakeisu           Aavasaksan Urheilijat
14.11.00 M45      442  28958749 Tuomo Turunen            Kuopion Hiihtäjät
Sarjaluettelo

M55 5 km Pihkakoski Oy, Velj.Jolma

14.12.30 M55      445  27591398 Jukka Vasenius           Aavasaksan Kisa
14.13.00 M55      446  27421497 Veikko Anttonen          Rokuan Ryhti
14.13.30 M55      447  27419072 Harri Andersson          Ounasvaaran Hiihtoseura
14.14.00 M55      448  27460403 Eero Korhonen            Oulun Kilpa-Veljet
14.14.30 M55      449  27455104 Markku Jauhojärvi        Kaukosen Revontulet
14.15.00 M55      450  28018906 Oiva Lukkari             Alatornion Pirkat
Sarjaluettelo

N20 5 km Spar-Market Kauppatie

15.02.30 N20      455  26950684 Erika Utriainen          Kemin Hiihtoseura
15.03.00 N20      456  26756215 Kaisa Upola              Aavasaksan Urheilijat
15.03.30 N20      457  22180966 Heta-Maija Kumpulainen   Suonenjoen Vasama
15.04.00 N20      458  27432868 Kaisa Huhta              Aavasaksan Urheilijat
15.04.30 N20      459  26983156 Katariina Vataja         Iin Hiihtoseura
15.05.00 N20      460  27481482 Anne Kyllönen            Kainuun Hiihtoseura
15.05.30 N20      461  26372369 Heidi Kottari            Kaustisen Pohjan-Veikot
15.06.00 N20      462  26288330 Marja Kääriä             Ylikiimingin Nuijamiehe
Sarjaluettelo

NYL 5 km Ravintola Granni

15.08.30 NYL      467  30120125 Eeva-Liisa Oikarinen     Ounasvaaran Hiihtoseura
15.09.00 NYL      468  28920159 Satu Kekkonen            Joutsan Pommi
15.09.30 NYL      469  25981227 Marianne Hannonen        Tohmajärven Urheilijat
15.10.00 NYL      470  27508747 Eveliina Mäyrä           Lapinlahden Veto
15.10.30 NYL      471  27548121 Merja Runtti             Kiimingin Urheilijat
15.11.00 NYL      472  27421400 Johanna Kotikumpu        Urjalan Urheilijat
15.11.30 NYL      473  27505135 Katri Mehtälä            Aavasaksan Urheilijat
15.12.00 NYL      474  22296009 Malena Lamminsalo        Borgå Akilles
15.12.30 NYL      475  27440203 Elina Hietamäki          Tampereen Pyrintö
15.13.00 NYL      476           Irina Terentjeva         Liettua
15.13.30 NYL      477  26378680 Marjo Korander           Vihdin Viesti
15.14.00 NYL      478           Tatjana Mannima          Eesti
15.14.30 NYL      479           Karla Mika               Kanada
15.15.00 NYL      480  27438781 Katja Ruotsalainen       Teuvan Rivakka
15.15.30 NYL      481  27532917 Lotta Puttonen           Jooutsan Pommi
Sarjaluettelo

M20 10 km Pellon Huonekaluliike

15.18.00 M20      486  27436602 Timo Hyyryläinen         Alatornion Pirkat
15.18.30 M20      487  27022223 Rasmus Tynjä             Pakilan Veto
15.19.00 M20      488  27037962 Markus Pessa             Alatornion Pirkat
15.19.30 M20      489  25593437 Henri Syvänen            Kauhavan Wisa
15.20.00 M20      490  27564082 Jani Simola              Anjalan Liitto
15.20.30 M20      491  25343331 Jukka Vanhapiha          Aavasaksan Urheilijat
15.21.00 M20      492  22149127 Mikko Koutaniemi         Lahden Hiihtoseura
15.21.30 M20      493  27547669 Ville Rantajärvi         Alatornion Pirkat
15.22.00 M20      494           Mats Andesson            Ruotsi
15.22.30 M20      495           Aleksej Nonoselskij      Liettua
15.23.00 M20      496           Fredrik Carlström        Ruotsi
15.23.30 M20      497  27505973 Keijo Mikluha            Keravan Urheilijat
15.24.00 M20      498  27550070 Miika Rautio             Karihaaran Visa
15.24.30 M20      499  21887697 Teemu Kalliojärvi        Ristiinan Urheilijat
Sarjaluettelo

MYL 10 km Kaarlo Rundgren

15.27.00 MYL      504           Kaspars Saknins          Latvia
15.27.30 MYL      505  27504220 Antti Muurinen           Ounasvaaran Hiihtoseura
15.28.00 MYL      506  27546783 Mika Ruotsalainen        Teuvan Rivakka
15.28.30 MYL      507  27506480 Antti Maasilta           Kymin Koskenpojat
15.29.00 MYL      508  27565719 Tony Stoor               IK Falken
15.29.30 MYL      509           Markus Knutgård          Ruotsi
15.30.00 MYL      510  21404708 Leif Ena                 IK Falken
15.30.30 MYL      511  27453614 Sami Jauhojärvi          Alatornion Pirkat
15.31.00 MYL      512           Jeff Ellis               Kanada
15.31.30 MYL      513           Janis Sukaruks           Latvia
15.32.00 MYL      514  22801041 Ari Palolahti            Alatornion Pirkat
15.32.30 MYL      515           Mikael Larsson           Ruotsi
Sarjaluettelo


Tutustu näihin hiihtosivuihin!
Lansi-Pohjan hiihto ry
Lapin piiri
Suomen Hiihtoliitto
Hiihtostadion.net


Pellon sään
löydät
Foreca Oy:n
sivuilta.
Pellon Ponsi hiihtojaosto, sihteeri Petri Uusitalo, Orankitie 3, 95710 Naamijoki
Puh: 0400 397 021, 016 - 588 126, Fax: 016 - 588151
lähetä sähköpostia